Jump to content
IGNORED

Kako izgleda 1 Srbin?


Indy

Recommended Posts

ja sam mnogo zanimljiv, i sarmantan, i duhovit...al jbt retko se kupam, nije valjda da se ne bi sa mnom druzio zbog toga?
ono, (recimo) fejsbuk dushu dao za nekupanje. sigurno bi se druzili ^_^
Link to comment
  • Replies 410
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    46

  • bus

    43

  • B_B

    28

  • msmodesty

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

Filipenkov post sa neke druge diskusije i Scepin su mozda veoma slicni po kolicini iskazane netolerancije, ali ja medju njima vidim jednu znacajnu razliku, a to je protiv koga je ta netolerancija usmerena. Ciljna grupa Filipenkovog posta su gejevi, a Scepinog "zutozubi/nadrkane face" u diaspori. Prvi su takvi postali rodjenjem, drugi su takvi po svom slobodnom izboru. Velika razlika koja cini Filipenkov post mnogo tezim nego Scepin.
Filipenkov post manje netolerantan, jer se ne obazire na seksualno opredeljenje homoseksualaca nego na njihove karakterne osobine koje je on uočio. Te osobine pripisuje okolnostima u kojima se oni nalaze, a ne nekim njihovim urođenim osobinama i kao takav je manje deterministički i politički je korektno napisan.
Link to comment
  • 4 months later...
1 Srbin može da izgleda kao tipičan in-bred nusprodukt, a može da izgleda i kao bilo koji urbani istočni Evropljanin. Po mom skromnom mišljenju, obrazovanje i kulturni nivo okruženja mogu da utiču na fizičku pojavu više od bilo koje grupe gena sa Dinare, iz Anadolije ili odakle već.Tema mi je inicijalno bila veoma zanimljiva ali onda videh da tu opušteno postoji nekakva distributivna skala naroda i da se Srbi na njoj, onako generalno negde kotiraju (nebitno gde). I to zato što u proseku posećuju Burek i nisu previše pametni. Probajte u tom slučaju da napravite profil prosečnog Engleza, po mogućnosti petkom uveče u bircuzu, pa mi javide gde je on na skali u odnosu na prosečnog Srbina. Da ne pominjem da su me neki Srbi koji posećuju Burek i čitaju Svet/Story ljubaznije ugostili i prema meni se bolje poneli od nekih uzvišenih Srba koji su patentirali globalnu distributivnu skalu vrednosti čitavih naroda.
i ja bih rekla da je u globalizovan svetu kako ko izgleda i kako se nosi vise class thing, nego 'po mestu rodjenja'.takodje mi je logicno da vecinu 'zemljaka' koje upoznamo u inostranstvu, nam se nece svideti, kao sto nam se ne bi svidela vecina koju upoznamo u srbiji.i na kraju, u globalizovanom svetu, sasvim mi je normalno da biras svoje pleme prema svojim afinitetima, tako da ja znam za neke balkance sa kojima bih se rado druzila, ali ih nikad nisam licno upoznala, pa ispadne da se ne druzim sa istima, a u stvari samo nisam upoznala prave ;)sto se tice fizickog izgleda, kao kroz maglu se secam da sam citala da bebe treba naizmenicno stavljati na ledja i na stomak zbog tog oblikovanja lobanje..secam se da sam jednom prepoznala jednog crnogorca po izgledu (i glava, i visina, i krakatost, ma svaki stereotip :D )e, da, jos samo da dodam, ovi meni uopste ne izgledaju fizicki kao srbihttp://www.youtube.com/watch?v=CimKkt4sle0 Edited by rajka
Link to comment

Kako izgleda 1 Srbin? Nemam definiciju, niti bih znao bas tacno da je opisem, ali ziveci godinama u inostranstvu razvio sam (ili bar tako mislim) neki osecaj da prepoznam "nase". Vecina ljudi koji zive u inostranstvu malo duze znaju o cemu govorim : vidis facu na ulici, u prevozu, ili tako negde i kazes u sebi "e ovaj mora da je nas", sto se na kraju uglavnom i potvrdi.E sad, pre dvadesetak godina u Briselu, nesto mi zatrebali "nasi", ne secam se ni zbog cega. Spazim ja grupu ljudi i odmah ih prepoznam. Sav srecan pridjem i pocnem na srpskom, kad ovi me gledaju belo. Tuc-muc, ispostavilo se da su ljudi - Turci.

Link to comment
  • 4 months later...

Čitam ovu temu i nekako mi interesantna. Pošto sam ja 1 zemaljac ovdašnji bez mnogo iskustva vanzemaljske interakcije (balkan i bliža okolina), nisam baš merodavan da prosudim kako izgleda 1 prosečan Srbin strendžerima.Ali me poslednji post potakao.Elem, mi u Turskoj na moru, deep Asia, kako se pojavimo u onom njihovom bazaru gde vri od ljudi - Turci (genuine, oni mali, kuštravi, crni i brkati sa mongoloidnim očima) počinju na lošem srpskom. Toliko da sam se u jednom trenutku iznervirao i jednom odbrusio na srpskom "dobro majku mu, zar mi na čelu piše da sam Srbin" i pokazao rukom preko čela. Ovaj me pogledao zbunjeno, a starac preko puta koji je čistio cipele počeo da se smeje.Dan-dva kasnije, šetamo shoping quart-om i stalkuje nas lik (visok, crn, korpulentan, lepe crte lica) da pogledamo kožne jaše. I počinje da nabada odakle smo - te Češka, te Francuska ovo-ono... Mi odgovaramo složno: Srbija. Lik se nasmeje i kaže: pa izvolite, uđite... :D

E sad, pre dvadesetak godina u Briselu, nesto mi zatrebali "nasi", ne secam se ni zbog cega. Spazim ja grupu ljudi i odmah ih prepoznam. Sav srecan pridjem i pocnem na srpskom, kad ovi me gledaju belo. Tuc-muc, ispostavilo se da su ljudi - Turci.
Ali im je deda 1 Balkanac. ;) Obrnuto ne važi.
Link to comment

Mene su Kopenhagenu i to za vreme dužeg boravka mešali sa Pakinstancima.Ja da istražim - što brate pakistanci- kad meni danci objasne da su jugosi tm za njih svetlo-smeđi-do-plavi....

Link to comment
  • 7 years later...

Na jednom forumu sam pitala jednu Poljakinju kako joj izgledaju Srbi na nekoliko snimaka. Prema njoj,  Srbi izgledaju kao Poljaci i Česi:

Maturanti, Ugljevik, Semberija, Republika Srpska:

 

 

Edited by čarobni breg
Link to comment
On 22.10.2010. at 12:41, PPop said:
On 22.10.2010. at 5:13, No7 said:
Ово, у ствари, није тачно. Цела Шумадија и данас Војводина су под утицајем Динараца. Шумадинци су скоро сви пореклом из Динарског краја а и, данас, велики део Војвођана. Само рубни крајеви Србије су под мањим утицајем Динараца. И географски добар део Србије, цела западна, спада под Динарски масив и тај масив, Динарских Алпа, се завршава у Шумадији тачније код Чачка.Прекодрински Срби су практично сви Динарци и често су плављи а и мислим да у Србији највећи проценат плавих људи се налази у западној Србији.

Nisam siguran da razumem, sta to nije tacno po tvom misljenju? Da 90% srba koji lice na turke poticu iz Srbije, a da su prekodrinski srbi vise dinaridi? Osim procenta, koji je "bacen" da ilustruje moja svakodnevnih zapazanja, iz ovog, mog, dela "dijaspore" - cini mi se veoma logicnim da su turski geni jaci tamo gde je njihov uticaj bio izrazeniji.

 

Dosta lupetanja i pseudonaučnih baljezganja ima na ovoj temi.  Pokušaću odgovoriti samo na neke.

 

Nikakvih "turskih gena" nema na ovim prostorima, a i Turci su ljudi, nisu stoka. Uticaj islamske kulture je najveći u Bosni jer je tamo najviše muslimana, ali oni koje je naš narod nazivao "Turcima" su bili domaći islamizovani ljudi, a ne pravi Turci.


Vuk Karadzic je opisao samoopredeljenja naroda na ovim prostorima u njegovo doba pišući da samo pravoslavni imaju srpsku nacionalnu svest, muslimani ("zakona turskog") misle da su pravi Turci, a katolici ("zakona rimskog") se izjašnjavaju regionalno. Vuk piše ovako:
"Samo prva tri miliona zovu se Srbi ili Srblji, a ostali ovoga imena neće da prime, nego oni zakona turskoga misle da su pravi Turci, i tako se zovu, premda ni od stotine jedan ne zna turski; a oni zakona rimskoga sami sebe ili zovu po mjestima u kojima žive npr. Slavonci, Bosanci, Dalmatinci, Dubrovčani itd., ili, kao što osobito čine književnici, starinskijem ali bog zna čijim imenom. Iliri ili Ilirci; oni pak prvi zovu ih u Bačkoj Bunjevcima, u Srijemu, u Slavoniji i u Hrvatskoj Šokcima, a oko Dubrovnika i po Boci Latinima."


Što se tiče "dinarske rase" tako nešto jednostavno ne postoji, odnosno ne postoji ta "rasa" kao biološka kategorija. Rasna tipologija je jedna kvazinauka koja je bila popularna krajem 19-stog veka, pouzdana taman koliko i astrologija, a u nacističkoj Nemačkoj gde je doživela zenit intresovanja dodatno zloupotrebljena na najmračniji mogući način.
Radi se o jednoj pseudonaučnoj bajci koja je danas u mainstream naučnim krugovima potpuno napuštena kao pseudoučna budalaština zasnovana na mešavini poluistina i budalaština i potpuno nepouzdanoj metodologiji. Međutim, među raznim neupućenim budalama ima interesovanja i danas  za tu kvazinauku. Na Zapadu se za nju interesuju uglavnom neonacisti, a kod nas najčešće svakakve uvrnute budale različitih usmerenja i mindseta.
Evo zanimljivog teksta o jednom liku koji je pokušao na raznim forumima da proturi neke svoje teorije čisto kao ilustracija šta se sve može sresti na srpskim forumima danas.

http://bioloska.blogspot.com/2013/08/pseudonauka-genetika-milos-bogdanovic-knjiga-prokletstvo-nacije.html

 

Link to comment
On 18.10.2018. at 18:32, čarobni breg said:

Na jednom forumu sam pitala jednu Poljakinju kako joj izgledaju Srbi na nekoliko snimaka. Prema njoj,  Srbi izgledaju kao Poljaci i Česi:

Maturanti, Ugljevik, Semberija, Republika Srpska:

 

 

 

 

Јел зна да ми Пољаке и Пољакиње замишљамо као ружне и пегаве.

Edited by Блок_64
Link to comment
10 hours ago, Блок_64 said:

 

 

Јел зна да ми Пољаке и Пољакиње замишљамо као ружне и пегаве.

 

Radi se o devojci zainteresovanoj za slavistiku i kulturu slovenskih naroda. Bila je izuzetno prijatna, prijateljski raspoložena i ponašala se civilizovano. Nije ničim vređala moj narod, pa ne znam zašto bih ja vređala njen.

Link to comment
10 hours ago, Блок_64 said:

 

 

Јел зна да ми Пољаке и Пољакиње замишљамо као ружне и пегаве.

 

Poljakinje su brutalne cice, jesi video nekad neku?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...