Jump to content
IGNORED

Boardwalk Empire


Ajant23

Recommended Posts

  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ryan Franco

    41

  • Sludge Factory

    31

  • Lrd

    25

  • Feindouno

    23

utisci, komentari, očekivanja?neko gledao? :unsure:mislim da će naki uspeti da se iskobelja uz pomoć novog partnera sa one strane zakona. realno bih se smorio ako samo gypovo ludilo bude odlučujući faktor.nije mi jasno, međutim, kako to da arnold ova dvojica ne kapiraju da je gyp hteo i njih da rokne. razumem posao i sve ali ipak da se tako lako pređe preko toga... to je ipak izazov koji je maseria uputio svima. ili još uvek ni maseria, ni rotstin svesno ne žele da ulaze u fajt već puštaju ovu dvojicu da se izubijaju?

Edited by McCabe
Link to comment

Meh, ovo je baš HBO, ali i dalje klacka između onog najboljeg i najgoreg HBO-a, i može da ode i u jednom i u drugom pravcu.Cele te priče sa mafijašenjem jednostavno ima premalo. Najzanimljivija stvar koja se dešava u seriji se dešava nepovezano, na mahove, i što je najgore, vrlo se površno obrađuje valjda računajući da američka javnost ali i svetska treba da svrši što se spominju vodeći likovi mafije ili što se ekranizuje legendarna scena hapšenja Rimusa.A onda se ostatak popunjava glupostima i šaradama, i to je ono najgore. Niti smisla, niti konteksta, niti ideje. Šta mi uopšte gledamo koji moj ceo onaj kupleraj Džimijeve majke? Šta se tamo dešava i zbog čega je to bitno za celu priču? Dokle ćemo da trpimo Margaret? Tračak nade se pojavio u ovoj epizodi, ali mi je nada usahla čim je usledilo "Idemo, čim budemo spremni" - dakle, nikada. Ako se već vrtimo oko prohibicije, dajte bre veći akcenat na taj deo i na ponašanje aktera, te na razloge za takvo ponašanje. Ako ne, već želite da nam predočite raznoliki niz sudbina u toj eposi™, recite lepo, pa da se razilazimo...Mislim, kakav sastanak...ugrožena linija snabdevanja svima već nedeljama i mesecima, i niko ništa. Jedno prosto "Arnolde, ovaj te je lepo udesio sa mnom" bi bilo dovoljno da pokrene ceo grupnjak protiv Maserije. Ko je uopšte Maserija? Tip koga se plaši i Rozeti? Uh, ala su ga predstavili, ubilo se. I šta radi koji moj jebeni Van Alden? Potencijalno najzanimljiji lik, ako već hoće da iskoriste nekoga za doživljaj lične drame i gigantske transformacije ličnosti u vremenu previranja, je potpuno skrajnut i ignorisan. Sve što je uradio ove sezone može da stane u 3 minuta ukupno, a njegov lik može da postane zajeban³ i nosilac radnje makar 15-20 minuta po epizodi, ako ne i više...

Link to comment
Jedno prosto "Arnolde, ovaj te je lepo udesio sa mnom" bi bilo dovoljno da pokrene ceo grupnjak protiv Maserije. Ko je uopšte Maserija? Tip koga se plaši i Rozeti? Uh, ala su ga predstavili, ubilo se.
I šta radi koji moj jebeni Van Alden? Potencijalno najzanimljiji lik, ako već hoće da iskoriste nekoga za doživljaj lične drame i gigantske transformacije ličnosti u vremenu previranja, je potpuno skrajnut i ignorisan. Sve što je uradio ove sezone može da stane u 3 minuta ukupno, a njegov lik može da postane zajeban³ i nosilac radnje makar 15-20 minuta po epizodi, ako ne i više...
Apsolutno se slažem sa gore napisanim. Ne znam za istorijat ovog stvarnog sukoba (ako se uopšte desio), verovatno je tu bilo i manje dramatike ali ovo je baš onako... Što se Van Aldena tiče tu bih dodao da je najveća mana celokupne serije ta što pravi neki balans između fiktivnih i stvarnih likova. U startu mi taj koncept malo škripi obzirom da su stvarni likovi toliko jasni i poznati da se ne može praviti priča mimo njih. Onda ovo seckanje na rezance izmišljenih likova stvarno nema poentu.
Link to comment

Samo generalni komentar, "stvarni" likovi u BE nisu u stvari "stvarno stvarni", vec ono sto se kaze bazirani na stvarnim likovima. Nuckyju su, recimo, promenili prezime u odnosu na stvarnog Nuckyja (mozda i da ih ne bi pravno proganjali naslednici Enocha Johnsona). (Ovo pisem na bazi knjige BE koju sam spominjao na ovom topiku u ranim danima serije. Moj generalni utisak je da je "stvarno stvarna" prica dosta manje zanimljiva od serije, barem za gledanje).Drugim recima, mislim da se svi likovi mogu uzeti kao fiktivni. (Barem ih ja tako gledam).

Link to comment

to stoji ali opet, postoje jasna ograničenja kada je prikazivanje i sudbina glavnih likova u pitanju zbog njihove rl baze. sami scenaristi su ih sebi nametnuli. na primeru rotstina, lučana, kaponea i i mejera se to najviše vidi.

Link to comment

Stvarni ili fiktivni, realno™ je serija hrkalama u poslednje tri epizode. U ovoj poslednjoj sam bukvalno izgovorio WhyTheFace? Nešto se kao dešava, ali tempom puža na dopu, likovi malo brljave i pretvaraju se u svoje karikature (Naki se krevelji, Polafaca se ljubaka i kezi), a ostali postaju nekako nebitni. Razočaravajuća nedelja. Em BE ništa ne radi, em Homeland postao bezveze, em je Dekster otkaskao u mestu, em Family Guy imao jubilarnu kompilatorsku epizodu, em...ma blah.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...