Jump to content
IGNORED

Boardwalk Empire


Ajant23

Recommended Posts

Ali šef se sluša onda kad je jači. Sluša se radi opstanka. Zato će Miki Dojl da nadživi i Al Kaponeovog sina. Mislim da je u prirodi i da se stariji ne sluša ukoliko se pokušava penjanje koji stepenik iznad preko starijeg. U krajnjoj liniji, i junci su se pobunili protiv starijih u prethodnoj sezoni. Lučano, Kapone i Darmodi protiv Rotstina, Torija i Nakija.Zašto je tako stalno sa Nakijem? Pa evo, mi tek u prethodnoj sezoni imamo ovlaš razgvor gde Naki nekome objašnjava da je iz doseljeničke porodice, da su se cimali, da su morali da work their way out i opet deluje kao da mu se baš ne veruje. Od prve epizode Naki uspešno glumi elitu uglednog građanina. Okej, svi znaju da to nije samo to i da je on gazda ali kroz sve tri sezone ga osporavaju zbog ovog ili onog. Napada ga Darmodi da mora da se opredeli je li gangster ili nije. Napadaju ga matori Irci (čini mi se) kao da se odrodio ili nešto slično. Napada ga brat jer misli da je sposobniji, a da je Nakiju servirano na tacni. Napada ga Komodor jer misli da je njegov sin jači. Munja mu kenja da je fićfirić i da je on u Bratislavi video svašta. A treba primetiti i ovaj djalog kad natera Irca da mu prizna da je uz njega zato što ga plaća. Verovatno i pored ubistva Darmodija, vlada utisak da Naki nema stomak za te stvari i da je njegova ekipa njemu neophodna i nezamenljiva jer je prazan kurton bez novca i krvi koju za njega prolivaju.E sad, ni Naki nije isto što i cela ova plejada likova. Između Rotstina i Munje ne postoji nikakva razlika sem u stilu i pameti. Obojica su sadisti (seti se Arnijeve priče o beloj bilijarskoj kugli). Kod Nakija to definitivno nije slučaj. On zversku stranu pokazuje tek kad je priteran da nema gde dalje. (Malo me doduše zbunjuje onaj Bone for Tuna momenat jer nisam načisto da li je iskulirao idiota Gypa, pa ga onda svesno ponizio ili je idiot istripovao uvredljiv sadržaj.) Tu postoji neki osećaj za ispravnost, neko insistiranje na razumu i to je ono što se percipira kao Nakijeva slaba tačka.
Kul, hvala. Zanimljiva racionalizacija eksplikacija Nakija. Imaću ovo na umu u sledećoj epizodi. Ali, ne volim kada treća lica treba da mi objašnjavaju šta gledam. :(I kladio bih se da je Gyp istripovao uvredu, tip je 100% paranoidni, inteligentni, debeli, agresivac. Jako precizno opisani karakter i modeli ponašanja. Znam takve IRL. :dry:
Link to comment
  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ryan Franco

    41

  • Sludge Factory

    31

  • Lrd

    25

  • Feindouno

    23

A šta je sa ubistvom Darmodija? Prvo je ispalo da je opsednut njime i da ga sanja i razmišlja o njemu, onda cvrc. I zašto ima potrebu da se dokazuje svima, odnosno, zašto posle svega svi sumnjaju u njega. Ne pije mi nešto vodu tvoje objašnjenje, mada objašnjava situaciju. Trebalo bi na kraju druge epizode da se Naki učvrstio kao kapo di tuti kapi u gradu, ali ga opet čačkaju. A u krimi prirodi nema prvenstvo da se čačka gde može da se čačka, nego šef se sluša, amin.
Pa ne čačkaju ga u gradu, čačkaju ga gangsteri sa strane, što je skroz OK i u skladu sa historijom.Meni je malo nejasan odnos Nakija i Irkinje. Jel to on nije mogao da joj oprosti što ga je zajebala pa poklonila svu onu zemlju crkvi, ali je morao da se pravi pred svetom da je super hepi pa ju je oženio ali joj više nikad nije prišao? Imam takav utisak. Ako jeste tako, šta se čeka sa likvidacijom dotične? Dođe mi da prelećem scene čim joj vidim njušku, od sledeće epizode ću to i da radim.Meni je ludak Đip carski, tj. tačno ono što je potrebno seriji - ajde da vidimo kada neki pobesneli manijak upadne u trip i krene da ruši oko sebe, kakve će to i prateća disrupcija posledice imati po ostale, po utabane staze snabdevanja, po odnose sa krimi bosevima sa drugih teritorija i slično.edit: jebote, replyjevi u međuvremenu, ovde ima ljudi koji su po ceo dan na forumu :fantom: Edited by Filipenko
Link to comment

@lrdA dobro to je samo moje čitanje lika. Ne mora da znači da je ispravno. Samo je meni zabavno da ga tako posmatram. :)

Edited by McCabe
Link to comment
@lrdA dobro to je samo moje čitanje lika. Ne mora da znači da je ispravno. Samo je meni zabavno da ga tako posmatram. :)
Ne kažem™. Tvoje tumačenje je daleko bolje od mog netumačenja/nerazumevanja. Sad imam bar jedno da uporedim.
Link to comment

Polako ljudi, vi biste da se sve odmah raskuva, ali treba prvo pristaviti vodu, pa da provri, pa zakuvati, pa tek onda :PInace, meni je super, uzivam, ova cetvrta epizoda mi narocito legla, a milsim da je ovo prvi put, u bilo kom filmu/seriji koje sam ja gledao, da je Al Capone prikazan kao neko sa kim se jos moze i saosecati. Doduse, do sad smo ga najcesce gledali kao uveliko neprikosnovenog gazdu, a ovo je rani Al. Sa McCabeom se slazem oko Nakija skroz. Mislim da ga ubijanje Dzimija muci zato sto naslucuje (ili, bolje reci, sada vec jasno vidi) u sebi nesto i od Gyp-a, onu polovinu gangsteraja koja mu fali. Zato je onakav sa njim u komunikaciji, zato je ubijanje Dzimija i pocelo da ga muci kad je sa ovim usao u sukob i kad mu se ovaj i ovakav pojavio u komsiluku (upao mu u dvoriste). I ovde lagano pocinje da se miri sa tim, cini mi se. Slazem se da ima podosta likova, ali su mahom zanimljivi. Zanima me i sta ce biti sa Ricardom, sa Laki Lucanom i njegovim ortakom, sa Al Kaponeom, sa ludakom Van Aldenom, sa mladim Ircem, sa Rotstinom, sa Ilajem, cak i sa Mikijem... Mozda bi bilo zgodnije da su fokusirani samo na ovo veselo drustvance, ali to vreme prate i druge drustvene pojave i promene koje su koincidirale sa prohibicijom, emancipacija zena, problemi crnaca u Americi, razni narodi u Americi (stro je naravno neodvojivo od ganksterskih prica), itd. Ne smeta mi sto i to gledamo. Pored svih tih problema, prohibicija deluje jos besmislenije, a mlacenje krimosa oko toga jos zanimljivije.

Link to comment

au ovaj momenat sa "lusi denziger? nekst van vont nou about ju" je opasan. u odnosu sa ženama najviše dolazi do izržaja nakijeva podeljenost.djip mi je sve bolji i bolji. jbg kad je neko ovoliki mentol ne moš da ga ne gotiviš. plus što ne voli arogantne ljude. pošteno.da li je naki znao da pripremaju napad?lučanov pešadinac željan slave mi se popeo u top 3 najgadnija lika.strahujem za mikija dojla. :cry: ali kapiram da ce u novonastaloj tarapani svi zaboraviti na njega. :)

Edited by McCabe
Link to comment

mada, realno se slabo razumem u tu istoriju.najfascinantniji mi je RL meyer lansky.koliko kapiram, nijednom nije bio u zatvoru. dočekao duboku starost. i borio se protiv nacista pride...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...