Jump to content
IGNORED

Boardwalk Empire


Ajant23

Recommended Posts

  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ryan Franco

    41

  • Sludge Factory

    31

  • Lrd

    25

  • Feindouno

    23

Heh...

Naki nije oduvek bio treasurer. Kad je Džimi bio mali, taj je nosio pištolj kao šerif po Atlantik Sitiju i ko zna šta "odrađivao" da bi postao kapo namjesto Komodora. I meni bi žao Džimija, premda jeste nasledio ponešto psihopatije od roditelja.

Link to comment

znam da je naki bio zajebama faca ali djimi je bio najzanimljiviji lik, nisu morali da ga ubiju :( sto ne ubise nakijevu zenu da je ne gledam vise angry.gif od trece sezone ocekujem da lici na ovu poslednju epizodu, i da se djimijeva keva potpuno oda sexu i alkoholu

Link to comment
:( E jbg. Baš mi žao.
nek ne otvara onaj ko nije gledao the wire

nije ovo nista, ja sam saznao da ce omar biti ubijen kada sam poceo da gledam prvu sezonu ZATO STO JE TO FILIPENKO NAPISAO NA TOPIKU VAN SPOILERA :frust:

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
74ca0814ca3e258eddd28cc6cedaf2b7.jpgZavrsavam ovo, samo da preporucim pasioniranim ljubiteljima serijala i/ili Atlantic Cityja. Dakle, knjiga nije nesto zemljodrmajuce, medjutim ima fin istorijat grada, kao i pravog Nuckyja (i ostalih glavnih istorijskih likova). Imajuci u vidu da su u seriji zeleli da ne budu previse vezani za istorijskog Nuckyja, mogu da konstatujem da se pravi nije mnogo razlikovao od onog Buscemijevog. Mislim da je (na osnovu knjige) jedna bitna razlika da su u seriji dali sebi masti na volju glede kriminala, tj. da je po svem sudeci u RL bilo manje nasilja i rokanja, a jednako kockanja i kurvanja, which is fine by me. Glavni posao Nuckyja i pre njega Commodore-a (a i onog bossa posle Nuckyja), bio je reket, prostitucija, kocka svih vrsta, politicke manipulacije, petljavine s porezom, nalazenje rupa u zakonu i slicne lepote.AC iz vremena The Commodorea (1904)

EDIT. Jos 1 skretanje paznje na vanrednu selekciju fotki (starijih od 100 god.) u visokoj rezoluciji ovde: http://www.shorpy.com/image/tid/263 Dakle, sminkeraj je bio dojajan, a bio sam u krivu i ja i bilo ko drugi ko je mislio da je serija "suvise upeglana".

Edited by Indy
Link to comment
Koji vremenski period obuhvata knjiga? Da li cu, ako je procitam, da saznam sta ce biti u 3. sezoni serije (i dalje)?
Obuhvata i onog bossa posle Nuckyja (a serija jos nije ni dosla do kraja Nuckyjeve karijere).Ta trojka, The Commodore, Nucky i "Hap" (nadimak treceg bossa, Frank Farleya) drzali su Atlantic City neverovatnih 80 godina (Commodore od negde 1895 do 1920, pa onda Nucky negde do 1940, i Hap do 1970.)Nemam pojma da li serija uopste namerava da se bavi post-Nucky periodom (sumnjam, jer bi onda bila bez Buscemija).Inace, konkretni dogadjaji u knjizi vs. seriji se veoma razlikuju (zato su i promenili ime nekim likovima, a likovi tipa Jimmy Darmody i sl. su 100% fiction). Knjiga opisuje samo ono sto je bilo stvarno (ona je u stvari akademski rad o istoriji Atlantic Cityja "obogacen" fotkama iz serije. Taj akademski rad je postojao ranije nezavisno od serije, producenti su ga nasli i iskoristili da im da istorijski background).
Link to comment
  • 2 weeks later...

pogledala prvih 5 epizoda, do sada nisam citala topik, i odmah naletim na ono sto je i meni bio prvi utisak:

Fotografija je savršena. Epoha prenesena do najsitnijih detalja. Špica predivna. Ispisi na radnjama - evo im jedan :ziga: Glumci, kao i odabir istih - vrhunski. Zašto se onda, sto mu gromova, meni čini da je preteruju? Jednostavno, malo mi deluje da postoji suviše očigledna namera da se uhvati jedan, izgleda uspešan, trend rekonstrukcije odredjenih perioda američke istorije ili pak geografskih odrednica, kao i društvenih tokova koji ga prožimaju. Nije da mi to samo po sebi smeta ali eto, samo primećujem...
nikako da klikne, nikako da sav taj realizam stvarno proradi kao realistican.jel mora da se ceka 2. sezona da bude bas dobro ili sam vec prosla najgore?a jos nesto - koliko je politicki korektno reci da vam je steve buscemi odvratan?
Link to comment
pogledala prvih 5 epizoda, do sada nisam citala topik, i odmah naletim na ono sto je i meni bio prvi utisak:nikako da klikne, nikako da sav taj realizam stvarno proradi kao realistican.jel mora da se ceka 2. sezona da bude bas dobro ili sam vec prosla najgore?a jos nesto - koliko je politicki korektno reci da vam je steve buscemi odvratan?
Ja sam isto imao malo problema, a onda sam samo u glavi prebacio prekidač sa gledanja krimi sage na gledanje kostimirane drame i stvari su legle na svoje mesto. Meni je Busemi ovde strava, mnogo mi se sviđa njegov lik, ali razumem zašto ti je odvratan. :)
Link to comment
Ja sam isto imao malo problema, a onda sam samo u glavi prebacio prekidač sa gledanja krimi sage na gledanje kostimirane drame i stvari su legle na svoje mesto.
ma mislim da nisam ni imala takva ocekivanja, mozda na samom pocetku. ajd ovako: recimo da bih volela da se naglasak malo vise stavi na dramu, a malo manje na kostimiranu.al nastavljam, ne bezim.
Meni je Busemi ovde strava, mnogo mi se sviđa njegov lik, ali razumem zašto ti je odvratan. :)
ovaj, kako da kazem, lik koji on igra mi je manji problem :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...