Jump to content
IGNORED

Boardwalk Empire


Ajant23

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ryan Franco

    41

  • Sludge Factory

    31

  • Lrd

    25

  • Feindouno

    23

  • 1 month later...
Ko su ljudi koje Skarfejs ubija?

Sve sto se videlo na onim vratima je nesto tipa "Title Insurance Company"... Verovatno je u vezi sa sestrinom kucom.Onaj novi agent sto se pravio glup tokom veceg dela epizode deluje zanimljivo

Edited by Giggsy
Link to comment
  • 5 weeks later...
Kako sad nije mrtva?
A što bi bila pa mrtva? Bila je sva mutava od Heroina kada je Naki našao, nije izdahnula niti bilo šta slično, barem da smo mi videli.Treća sezona je odlična. Ima svega, baš kako treba da bude. Rasplet možda jeste očekivan, ali ne u celosti, bilo je tu finesa kojima se nisam nadao. Vidim ima 5 iz 4. sezone, ništa slađe :D
Link to comment

Ja pak mislim da je ova sezona najgora od svih. Zapravo, opasno počinjem da se mislim da li da batalim.I dalje to sve izgleda vrhunski ali oni lakonski dijalozi... :isuse: Da slučajno ne pomislimo da Arni i Naki nisu gospoda sa IQom Tesle.A novi profesor Okultis je tek pišijada.

Edited by McCabe
Link to comment

Slično razmišljamo. Mada, kod mene ima dubljih problema - ne razumem kuda ovo vodi i čemu sve ovo, kad već u toliko sezona (ovo je četvrta) nisu ustanovili neku nit koja će sve da prožima, već se dodaje i oduzima kako se stigne. Kao da je cilj imati u datom trenutku seriju koja će da bude o mafijašima i vremenima prohibicije, a sve ostalo nije bitno. Takav neki osećaj imam, kao da neko odozgo subsidira postojanje nečega ovakvog, pa ovi vele, ajde da se igramo i dodajemo-oduzimamo bez da igde stignemo.

Link to comment

Ne znam, meni je ova zadnja epizoda (mislim na Erlkonig, posto je vec veceras nova) bila sjajna. Vec samim pozivanjem na Getea, dohvatili su se teme lojalnosti i rodbinskih veza i ona je posle prozela citavu radnju.Jeste da nedostaje malo ta nit, ali serija je ipak istorijski utemeljena, mozda je i zbog toga bio problem napraviti nesto slicno

Edited by Giggsy
Link to comment

Mogu razumeti tvoju poentu, ali ovde se više ne radi o tome da li je jedna epizoda kvalitetna ili ne. Otvorili su milion stvari, dotakli se milion dešavanja, a skoro ništa se ne razrešava ili na neko razrešenje treba čekati milion godina, pa ako se desi. Recimo, Ričardov povratak kući od koga je toliko zazirao u prvim sezonama i koji je predstavljao veliku unutrašnju dilemu je izveden sada, na početku 4. sezone. Šta smo imali? Najpre, 99,99% ljudi se ni ne seća njegovih tugaljivih kuknjavi o kući i sestri iz 1. sezone. Drugo, šta se desilo? Ništa. Došao čovek, svi pomrli sem trudne sestre, pomogao joj da počisti ambar, ustrelio psa i - otišao. Treće, za to je bilo potrebno da prođe 4-5 epizoda četvrte sezone da bi se sve (a to sve je veliko ništa) odvilo.Boardwalk Empire je prosto tako napravljen. Prepun je takvih stvari i jednostavno čovek više niti može da pogodi i nasluti da li će se nešto razrešiti u 1-2-3 epizode ili možda čak sezone, niti je siguran da li će događaj X uopšte dalje biti razrađivan, ili će se tom motivu autori vratiti nakon par sezona, kao što su agenta Van Aldena parkirali na sezonu i po pa ga vratili, pa se ne zna sasvim ni u kom kapacitetu su ga vratili. Ili Al Kapone, čemu on služi u ovoj seriji koji kurac. I tako redom, ima gomila takvih likova, dešavanja, a uz sve to, glavna radnja i ne ispade toliko zanimljiva. Sad oni mogu da naprave čitav ršum sa FBI-jem, ali iz dosadašnje prakse nekako slutim da će se to razvlačiti 5 sezona i da te aktivnosti neće biti nimalo jasne, mislim sa strane gledaoca.

Link to comment

Razumem te potpuno i nisi jedini od koga cujem da to kritikuje. Meni, opet, taj koncept ne smeta, osim u nekim retkim situacijama, narocito ako je epizoda dobro napisana.Problem je bas u tome sto su se isuvise rasplinuli (recimo, ne znam da li se iko seca vise Lucy i jos uvek je moguce da ce se jednog dana pojaviti zato sto joj je odjednom proradio majcinski instinkt). Ako bi sada neko prvi put ukljucio da gleda seriju i da ne zna o cemu se radi, mozda ne bi ni provalio da je protagonista Nucky, jer je u nekom trenutku serija prestala da bude o njemu i postala upravo to - serija o SAD tokom Jazz Agea i prohibicije, koja obuhvata sve zivo vezano za taj period. Ono sto u velikom delu njega izdvaja je samo to sto znamo da je jedini lik koji se mora pojaviti u svakoj epizodiInace, verujem da ce se mnogi obradovati da cuju da se Margaret pojavila :D

Edited by Giggsy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...