Jump to content
IGNORED

Boardwalk Empire


Ajant23

Recommended Posts

  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ryan Franco

    41

  • Sludge Factory

    31

  • Lrd

    25

  • Feindouno

    23

Pa najavili su te posete Nakijevom detinjstvu u ovoj sezoni. 

 

Onaj kadar Havane, na pocetku, je bio bas kul. Voleo bih da su prikazali AR-ovu smrt ili makar sahranu. Ali ok, lagano pocinje. 

Link to comment

Po meni je ovo najbolja sezona. Taman sve seda na svoje mesto. Psihologije koliko treba, a napokon eto i sociologije i istorije Amerike. Nije da toga nije bilo ranije ali je bilo više u formi efekta. Odnos sa Komodorom pre 40 godina plus težnja da se ostavi trag danas plus finalno rukovanje sa šerifom - spektakularno. Spirala je obrnula pun krug. 

Edited by McCabe
Link to comment

Po meni je ovo najbolja sezona. Taman sve seda na svoje mesto.

 

Pogledao sam samo pilot, rekapitulacija vlastite istrošenosti zamaskirana u tobožnju širu sliku istorijske zaokruženosti...

 

Počev od šunderajskog proseravanja o spermatozoidima u prvoj sceni, pa nadalje: ista učena™ proseravanja, isti jeftini™ sarkazmi, jednako siledžijsko™ odsustvo smisla za humor prožeto prostim ruganjem, tako da malo šta seda na svoje mesto već se sažetije ponavlja ono čime su već puno puta davili tokom serije, kao i svojih karijera.

Link to comment

A, da duhovito ti je to oko preporuke, jaka dosetka kao i uvek skupa sa mislio si ozbiljno narednim replikama koje ne moraš da pišeš sada kada sam te oslobodio te obaveze daljeg poentiranja...

 

Pa ne znam, ova peta sezona dosta odudara od samodovoljnosti prve cetiri.

 

Rekao sam na osnovu pilota pete, a ne na osnovu prve četiri sezone...

 

A, gde si pokupio tu reč? Samodovoljnost? Ima li ona neku osobenost po kojoj se odlično uklapa u neki sistem odnosa, ako je razumemo u odgovarajućem značenju? Kuda bi takvo razmišljanje moglo da vodi? Da li si ga sam promislio ili se oslanjaš na njega kao na već spakovani proizvod?

 

Itd? Itd?

Link to comment

Jesam. Čak sam i pisao o tome. Ima onaj deo kad uđe kod Komodora u prvoj sezoni pa gedamo čajnik kako pućka. Oim što je lepo nema nikakvo značenje. Puna je serija tih detalja ali ne tako simpatičnih sa čajnikom nego da dočara žestinu momaka. To nema nikakvog smisla. 

 

Sad se stvari vezuju u smislu da kriminal izjednačava sa temeljima američkog sistema. Nakijeva težnja da ostavi legat i da se legalizuje je praćena pričom da je Naki kukao da nešto nije fer i nije mogao da otima. Pride sad vidimo da je kao klinja ostvario i pakt sa zakonom tj. šerifom (kraj četvrte epizode). A svuda između detinjstva i aktuelnog trenutka je kriminalac.

 

Ranije je portretisanje kriminalaca bilo više sebi svrha. Sada ima neku težinu obzirom da smo došli u period 30ih kad svi peru biografije. Nije cepanje atoma, znamo sve to o legalizaciji prvog miliona itd itd ali mi se sad jako dopada kako je ispričano.

 

U pravu si za uvodnu scenu. Malo je banalna ali prosto sam je izignorisao.  

Link to comment

Oim što je lepo nema nikakvo značenje.

 

Niti je pristojno niti lako tvoju podelu: na to nešto što je lepo i na to nešto što znači, shvatiti drugačije nego kao zajebavanje, niti imam obavezu i raspoloženje da to činim...

 

Tek sada uočavam da si ti dobar gledalac za ovu seriju, koja očito spada u tvoj horizont očekivanja, i da ste se našli. Nema smisla se time onda baviti samo da bi se luckasto zajebavali povodom HBO produkcije, kojoj je čini se to i najčešća vrlina. Ima ljudi koji vole da gledaju i one što spavaju u Velikom bratu, to im valjda nešto znači ili im je samo lepo, možda i atraktivno. A, ima ih i koji gledaju samo da bi se sprdali sa učesnicima. Slabo me to intresuje...

Link to comment

Niti je pristojno niti lako tvoju podelu: na to nešto što je lepo i na to nešto što znači, shvatiti drugačije nego kao zajebavanje, niti imam obavezu i raspoloženje da to činim...

 

 

 

Istripovao si se bezveze. Kkavo zajebavanje?

 

U seriji nakon xy ponovljenih momenata koji su samo lepi, postanu dosadni i to je to. 

 

Ali da, jesam gledalac za ovo. Volim kad je estetika tako dominantna samo tim pre mogu da kažem "dosta bre ljudi aman".

Edited by McCabe
Link to comment

Istripovao si se bezveze. Kkavo zajebavanje?

 

Nalik ovom iz serije. I to zajebavanje shvati kao personifikaciju (nadao sam se jednoj tvojoj psihoanalizi čajnika), bez koje alegorije po nekima uglavnom ne idu, i alegoriju shvati kao parabolu o propasti tridesetog rođendana dvadesetog veka, koji bi bilo poželjno ponovo persinifikovati u lik i kumovati mu ime kao onaj što je kumovao doba džeza imenujući dvadesete, naravno sve na pragu pranja biografija, pogotovo što je poznato da je istorijskom Nuckyju biografiju pisao Hearst, koji ga je jedini i obelodanio kao mafijaša široj javnosti zato što se lično okomio na njega baš kao što će se i deceniju kasnije okomiti na Wellesa...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...