Jump to content
IGNORED

Broadband Internet provajderi


JozoMujica

Recommended Posts

Ovako  na prvu, Beogrid ili Orion, mada ih sigurno ima još.

Beogrid je pridružen SBBu, i sa ugovorom na 24 meseca oprema valjda dođe na korišćenje a košta cca 30e/mesec za najbrži paket. Nisam siguran na kojem opsegu šljakaju, ali verovatno na 2.4  i 5ghz.

U zavisnosti od lokacije i uslova, ovo može da radi sa vrlo promenljivim kvalitetom.

 

Orion pak ima WifiMax, na 3.5ghz, koji teoretski radi bolje (manja zagušenost spektra), ali su im paketi od 100e naviše, ne znam da li se i koliko vezuju ugovorima...

Link to comment

Zna li neko šta je sa SBB-om na Vračaru ? Već drugi dan uzastopno mi puca signal u popodnevnim satima, nema ni TV ni Interneta, komšije imaju iste probleme.

Link to comment

Meni su počeli neki lapsovi oko ponoći, što kablovska što net, nekad traju sekund, nekad po par minuta. Inače je kod mene neka sranje infrastruktura u zgradi, još i komšije nešto buše, ne znam je li do mene ili njih. 

Link to comment

http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/besplatan-wifi-na-preko-100000-lokacija-clanak-1989899

 

Opcija za one koji se opredele da ne budu deo UNIFI zajednice je deaktiviranje usluge preko naloga na portalu MojSBB. U tom slučaju, umesto na preko 100.000 lokacija širom regiona, internet će moći da koriste na javnim lokacijama u zemlji koje su i do sad bile dostupne u okviru SBB WiFi Zone.

 

Juce cu da ih pustim da mi prave hotspot u kuci...

 

Da nema onog pilicarskog ogranicenja od 5gb verovatno bih ga ostavio al ovako malo morgen.

Link to comment

Ako neki haker smisli kako da ovaj hotspot onemogući na njihovom modemu/ruteru (ne znam šta je) epc3928, neka javi. Naravno, može wi-fi da se isključi na dugme, ali bih ja neko elegantnije rešenje :).

Link to comment

Ako neki haker smisli kako da ovaj hotspot onemogući na njihovom modemu/ruteru (ne znam šta je) epc3928, neka javi. Naravno, može wi-fi da se isključi na dugme, ali bih ja neko elegantnije rešenje :).

 

A jesu li tebi vec "digli" UniFi?

Link to comment

Ako neki haker smisli kako da ovaj hotspot onemogući na njihovom modemu/ruteru (ne znam šta je) epc3928, neka javi. Naravno, može wi-fi da se isključi na dugme, ali bih ja neko elegantnije rešenje :).

cekas 02.11.

Link to comment

Ja sam uhvatio Unify u stanu, tj. sa mog rutera. Vrlo je nestabilan, kad sam se nakacio jedva je dobacio 2M down i 0.2M up, a paket mi je 50/4 ili tako nesto.

Link to comment

Isključivanjem wifi za sopstvene potrebe ne isključejete UNIFI.

 

Ne možete da pristupite UNIFI koji se emituje sa vašeg uređaja, na njega se kače drugi pretplatnici.

 

TT

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...