Jump to content
IGNORED

Broadband Internet provajderi


JozoMujica

Recommended Posts

Btw, SBB u NS se sada čeka do 10 radnih dana... Kažu, podizvođači ovo ono. Evo meni prođe osmi dan od prijave, ni mukajet.

 

Sent from my Venue 8 3830 using Tapatalk

Link to comment

Pomesao sam presude, sudjenje/arbitraza za ovo divljastvo kod njih jos uvek traje.

 

Mada, kada se pogleda sta sve radi smrdljivi Comcast ovaj SBB ispade k'o majka Tereza.

 

A da.... ja sam na SBB-u i kao odgovor na silovanje unifijem mogu da dobiju samo kurac. Odmah raskidam ugovor.

Link to comment

U cemu je tacno problem sa unifi-jem? Meni se svidja i ideje i kako radi. Jedini problem je sto na ipad-u nema mogucnost da se definise "preferisana konekcija", desava mi se da ostanem na unifi kad se vratim kuci.

Link to comment

Prvenstveni problem je to sto su neki ljudi primetili da njihov kucni modem, bez pitanja i obavestenja a kamoli pristanka, odjednom postade SBB-ov hotspot.

 

Postoje i prakticni problemi (protok, kvalitet signala, sigurnost)

Link to comment

To je otprilike kao da ti ostaviš kod komšije ključeve od kola da ako treba neko ih pomjeri zbog kakvih radova ili za ne daj bože da mu treba da odveze nekog do urgentnog dok tebe nema, a on od toga napravi rentakar. 

Link to comment

Pa realno oni su se "preigrali" sa pustanjem bez aneksa ugovora ili trazenja druge forme saglasnosti od korisnika...

Pa ko hoce hoce...

Meni recimo nisu ukljucili, dok to ne urade ja ne mogu da se zalim.Mislim da ce sad malo da ukoce pa da nude anekse ili tako nesto...

Link to comment

Ne shvatam na koji nacin unifi moze da merljivo utice na smanjenje kvaliteta usluge koju ja dobijam. Jedino sto mi pada na pamet je sto modem/ruter trosi nesto vise struje jer mu je ukljucen wi-fi deo, koji ja inace ne korsitim.

 

Prvenstveni problem je to sto su neki ljudi primetili da njihov kucni modem, bez pitanja i obavestenja a kamoli pristanka, odjednom postade SBB-ov hotspot.

 

To je otprilike kao da ti ostaviš kod komšije ključeve od kola da ako treba neko ih pomjeri zbog kakvih radova ili za ne daj bože da mu treba da odveze nekog do urgentnog dok tebe nema, a on od toga napravi rentakar.

 

U sbb mrezi korsinici ne mogu da koriste svoje modeme, oni su vlasnistvo sbb-a i deo su njihove mrezne infrastrukture. 

Edited by Aion
Link to comment

Onda sam ja nešto pogrešno skapirao, kako modem može da bude hotspot, ja sam bio ubijeđen da se priča o ovim ruterima koje ovi iz SBB dijele. Svoj ruter smiješ da imaš. 

Link to comment

http://sbb.rs/FAQ/2632/UNIFI.shtml

 

 

Izgleda nece biti one budalastine sa 5gb protoka

 

  • Nakon isteka promotivnog perioda, od 2. novembra 2015. godine UNIFI mrežu moći će neograničeno da koriste SBB korisnici postpaid interneta, TotalNet i TotalMix paketa, kao i korisnici Beogrid postpaid interneta.

     

     

Edited by katamaran
Link to comment

Ne shvatam na koji nacin unifi moze da merljivo utice na smanjenje kvaliteta usluge koju ja dobijam. Jedino sto mi pada na pamet je sto modem/ruter trosi nesto vise struje jer mu je ukljucen wi-fi deo, koji ja inace ne korsitim.

 

 

 

U sbb mrezi korsinici ne mogu da koriste svoje modeme, oni su vlasnistvo sbb-a i deo su njihove mrezne infrastrukture. 

 

Primetices kad ti u zgradi osvane (lupam) 10-15 unifi hotspotova koji dodatno zagadjuju etar i/ili kad se bas na tvoj ruter nakace 2-3 lika koji krenu da torrentuju kao blesavi. Posledica su smanjivanje kvaliteta wireless signala kucne mreze (sto tebe ne dotice obzirom da je ne koristis, za razliku od vecine ljudi), losiji ping i vrlo verovatno cesca ispadanja ili zagusenja segmenta mreze na koji si ti nakacen.

 

Kabl kao takav je po defaultu losija tehnologija nego ADSL (bus vs star), sto znaci da na magistrali aka bus-u kojim je tvoj kraj ili tvoja zgrada povezana na ostatak SBB-ove infrastrukture mogu da se jave zagusenja i ispadanja kojih ranije nije bilo.

 

Naravno, nije obavezno da se ovo i desi, mozda bas na tvoj modem/ruter nikada niko i nece da se povezuje osim tebe samog, ali opasnost pojave zagusenja je dramaticno veca nego ranije.

 

 

Onda sam ja nešto pogrešno skapirao, kako modem može da bude hotspot, ja sam bio ubijeđen da se priča o ovim ruterima koje ovi iz SBB dijele. Svoj ruter smiješ da imaš. 

 

Pa moze da bude hotspot obzirom da SBB standardno isporucuje 'integrisani' modem/ruter/wifi uredjaj. Nije to kao nekada gde si od njih dobijao samo modem a zatim naknadno kalemio opremu po volji, ne, sada dobijas all-in-one resenje koje oni mogu da kontrolisu.

 

Ja sam od njih i trazio najobicniji modem zeleci da iza njega stavim svoj uredjaj obzirom da je taj Cisco/linksys tesko djubre koje konstantno baguje i zakiva, ali mi nisu dali. Da jesu ne bih uopste razmisljao da li ce ukljuciti hotspot kod mene ili nece, jer onda ne bi ni mogli.

 

 

http://sbb.rs/FAQ/2632/UNIFI.shtml

 

 

Izgleda nece biti one budalastine sa 5gb protoka

 

 

Odlicno, sad ce i Kurta i Murta moci da bez ogranicenja torrentuju preko bilo kog kucnog hotspota. 

 

Ne znam sta je tu dobro.

Link to comment

Odlicno, sad ce i Kurta i Murta moci da bez ogranicenja torrentuju preko bilo kog kucnog hotspota. 

 

 

Mislim da će Kurta i Murta morati da dobro oznoje guzicu da prođu ograničenja koja će postaviti SBB, baš da se ne bi torrentovalo.

 

Ajde, sutra idem do njihove tehničke službe, baš ću podrobno da se raspitam, pa vam prenesem šta njihovi ljudi kažu oko torrenta i svega što ste ovde pitali.

Link to comment

Jedino ogranicenje do sada bila su radius-like 5 giga protoka, vezana za tvoj/moj/Kurtin/Murtin SBB nalog.

 

Ajd bas ih priupitaj da li ce biti bilo kakvog filtriranja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...