Jump to content
IGNORED

Broadband Internet provajderi


JozoMujica

Recommended Posts

Jeste. Pozurili su sa pustanjem. Mene su vec unificirali.

 

Nisu  u toku :) Vec vise od godinu dana traje promotivni period za unifi. SBB korisnici su mogli da se kace sa svojim podacima dok su svi ostali mogli da se zakace tako sto upisu unifi/unifi kao u i p. Mahom ga ima po ugostiteljskim objektima i njihovoj okolini al sam znao da ga navatam i na otvorenom. Po njihovom sajtu trenutno u Beogradu postoje 654 unifi hotspota. Letos sam ga bas arcio. Cak sam par puta preko unifi pogledao utakmicu na plazi :)

 

Mislim da ce 90% kacenja na unifi ici na vec postojecu mrezu jer ovi kucni ruteri uopste nemaju neki domet.

 

edit:

 

Zato ja nikako nisam uspevao da se zakacim na unifi i pored punog signala kad mi se pojavio u kuci...

 

Jesi li ti ranije bio prijavljen na SBB Wifi zonu, ili je koristio? Da li si se logovao na njihov portal i tamo aktivirao 'nesto'? Moguce da je to bio kriterijum za okidanje unifija kod kuce.

 

Istina je, nisam znao da je vec godinu dana otkljucana ta njihova wifi zona, mislio sam da je krenulo proletos. Ali bilo je ovako kako sam opisao - postojao je taj prepaid sistem preko sms-a gde je stizao vaucer. A bice aktiviran opet kada istekne promo period. 

 

 

Nego, sa njihovog sajta:

 

U oktobru i novembru širimo UNIFI mrežu zahvaljujući čemu ćete uskoro moći da koristite UNIFI na pereko 100.000 lokacija širom Srbije, Slovenije, Bosne i Hercegovine i Makedonije*. Možete gledati utakmicu u Beogradskoj areni ili piti kafu u Strahinjića bana, šetati se Trgom slobode u Zrenjaninu ili šetalištem u Vrnjačkoj Banji i imaćete besplatan pristup internetu putem UNIFI mreže. Mapu dostupnih lokacija možete pronaći u nastavku.

 

 

 

Dakle, pookidace ama bas svaki cisco modem koji su isporucili i to je to.

Edited by ManicMiner
Link to comment

da sada mi je izašla ta poruka na tv-u, lepo od njih ako to omoguće za dž za svoje korisnike a ostalima neka naplaćuju po sistemu za parkiranje, simbolično za sat ili 2 ali neisplativo za stalno korišćenje...

Link to comment

Jesi li ti ranije bio prijavljen na SBB Wifi zonu, ili je koristio? Da li si se logovao na njihov portal i tamo aktivirao 'nesto'? Moguce da je to bio kriterijum za okidanje unifija kod kuce.

 

Koristio sam je al ne verujem da je to okidac. Jednostavno su resili da svaki hg postane hotspot pa kako koji dobije firmver.

 

@gf

 

Mahom ce ga i dalje koristiti samo SBB-ovci jer su zveknuli pojace cene. Trista kinti 24h ako se ne varam.

Link to comment

Koji te njihov net zanima, Orion premium, orion ADSL ili WIFI?

Imam njihov Premium paket radi odlicno, ADSL zavisi od centrale, tvoje linije, parice i sl. a za WIFI pojma nemam

Orion Premium net imas samo u nekim delovima grada...

Edited by Milosh76
Link to comment

dobar im je net al su govna

 

Mene bas fino iznenadise iz tier 3 podrske.

 

Doduse ispostavilo se na pola razgovora da coveka znam iz studentskih dana, pa je mozda zbog toga.

Link to comment

Koji te njihov net zanima, Orion premium, orion ADSL ili WIFI?

Imam njihov Premium paket radi odlicno, ADSL zavisi od centrale, tvoje linije, parice i sl. a za WIFI pojma nemam

Orion Premium net imas samo u nekim delovima grada...

ja rabim vifi već par godina i nije bilo ni jedne smetnje ni u jednom trenutku.
Link to comment

zahvaljujem, i poslednje pitanje - internet postoji u okviru total TV paketa, da  ili ne? da li gresim kada podrazumevam da posto je tanjir u pitanju nema veze da li je kraj pokriven SBB mrezom ili ne? i konacno ako da za internet, kakav je u maksimalistickoj opciji?

Link to comment

Net u Total TV varijanti je zapravo ADSL.

Znači ako imaš fiksni na lokaciji, može da se zabode do 20/1mbit max, ako su linije u redu i nisi daleko od centrale...

Link to comment

E qrac. Treba mi ultimativni net za gradsku lokaciju u nekoj vukojebini koja nema nikakav prikljucak (mislim nema ni struju ali to je resivo) a gledam da izbegnem mobilne operatere.

Edited by yolo
Link to comment

Čekaj tebi treba net za lokaciju bez ikakve "gradske" infrastrukture?

Vajerles onda ali to košta...A i to ume da bude zajebano...

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...