Jump to content
IGNORED

Broadband Internet provajderi


JozoMujica

Recommended Posts

Ne znam jel prava tema ali valjda moze i ovde. Jel zna neko sta bi mogao biti razlog seckanja slike preko IPTV-a? Nekad radi normalno a nekad bas iritira, sto primetim najvise kod ovih prenosa tenisa ili kad gledam LS u fudbalu, tj samo sport i gledam i secka cesto.

 

Imam to vec 100 godina, pre je radilo skroz ok, ali nesto mi se cini da je sve pocelo otkako su nam zamenili stari modem ili kako se vec zove ovo cudo ovim novim, belim kockastim. TV je novi, LG iz prosle godine, nema sanse da je on sjeban. Jel utice na to duzina kabla? 3-4 metra mi je udaljenost internet modema od ovog Open IPTV cuda. Na poslu imamo onaj stari jajasti Open IPTV modem i sljaka savrseno.

Link to comment

Ne znam jel prava tema ali valjda moze i ovde. Jel zna neko sta bi mogao biti razlog seckanja slike preko IPTV-a? Nekad radi normalno a nekad bas iritira, sto primetim najvise kod ovih prenosa tenisa ili kad gledam LS u fudbalu, tj samo sport i gledam i secka cesto.

 

Imam to vec 100 godina, pre je radilo skroz ok, ali nesto mi se cini da je sve pocelo otkako su nam zamenili stari modem ili kako se vec zove ovo cudo ovim novim, belim kockastim. TV je novi, LG iz prosle godine, nema sanse da je on sjeban. Jel utice na to duzina kabla? 3-4 metra mi je udaljenost internet modema od ovog Open IPTV cuda. Na poslu imamo onaj stari jajasti Open IPTV modem i sljaka savrseno.

ili problem u "dotoku" interneta (moguce instalacije) u tom slucaju secka ti sve, samo sto na netu to ne primetis, a na iptv da

ili lose podesena (modem) raspodela saobracaja, pa ti net vuce previse, iptv zbog toga secka

 

ako imas pokrenutu gomilu torent konekcija probaj to ograniciti za pocetak

Link to comment

Meni se povremeno desavala ista stvar, kada preopteretim download, mada retko. Druga situacija je kada oni vrse menjanje sadrzaja paketa i tada se desavalo da secka celo vece. Nisam imao problema 2-3 nedelje unazad.

Link to comment
  • 1 month later...

Jel ima iko ideju zasto zakon koji omogucava promenu telefonskog broja, fiksnog ili mobilnog, ne vazi za promenu provajdera za internet? Tj kako ide promena kablovskog provajdera ako imam SBB? Na koji zakon se odnosi ovo?

Link to comment

Potpisao si onaj ugovor na 2 godine? Uvek moze i iz toga da se izadje ali uz placanje poprilicnih penala.

 

Ako nisi potpisivao taj aneks onda valjda nemas bas nikakvu obavezu prema njima.

Edited by katamaran
Link to comment

A koja je procedura da u zgradi postoji vise provajdera za kablovksi internet bez da stavljaju kompletno novu infrastrukturu? Da koriste postojecu?

Link to comment

To vec ne znam a ne bih da lupam :)

 

Znam samo da su se kod mene pobili instalateri.

 

SBB ekipa bila i probuslia rupe i otisla. Dan posle stizu instalateri nekog drugog provajdera koje je neko pozvao i nastavljaju njihove radove. Kad su SBB-ovci ponovo stigli they were not pleased pa je pocela opsta sorka.

 

Srecom SBB-ovci pobedise u epskom obracunu jer su sto se neta i hd kanala tice daleko ispred drugih.

Edited by katamaran
Link to comment
  • 2 months later...

Telekom iliti mts je promenio politiku kad je reč o Box paketima.

Izgleda da nema više neograničenih razgovora fiksnim telefonom u okviru njihove mreže.

To važi za one koji potpišu novi ugovor - to je bitno.

Dok ovima sa starim/tekućim ugovorima, izgleda, ostaje besplatni fiksni u okviru mreže.

 

Zainteresovanima preporučujem da ipak pozovu korisnički centar i traže potvrdu ovog što sam napisao.

Edited by Malkmus
Link to comment
  • 3 weeks later...

U mom selu sbb ozbiljna firma.

Prijavljen problem a netom.

Razumeo se s podrškom u 2 min.

Sutra stigli s novim routerom.

Častio ih prebacivanjem fiksnog kod njih.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...