Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Just now, klimt said:

Bili su i u BG 2010. godine, u Areni. Ispred njih nastupila Martina Topley-Bird. Bila im je i gošća na par pesama.

Ako se dobro sećam, imali se neke velike led ekrane iza njih i ceo koncert sam proveo prateći poruke :( 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Lezilebovich said:

Ako se dobro sećam, imali se neke velike led ekrane iza njih i ceo koncert sam proveo prateći poruke :( 

Vizuelni materijal je bio baš loš, išli su i naslovi iz medija na srpskom. Ali to mi nije uopšte pokvarilo utisak.

Jedino što ne podnosim Arenu, al šta da se radi.

Link to comment

za mene je taj vizuelni materijal bio savršen, njihov direktor scene /ili kako se to već zove/ je danima pred koncert uzimao naslove iz naših medija i uklapao u show. sve vrlo precizno osmišljeno i izvedeno.

 

@Ras

pitao sam zato što neke deskripcije muzike hanie rani prilično ne odgovaraju njenom izrazu. shoegaze - ako je to ono kako smo nekad zvali MBV, slowdive, ride i slično, baš niđe veze. ona je žena izvedena iz klasičnog pijanističkog izraza, obogaćenog upotrebom elektronike. ako ti se nije dopalo na početku ne verujem da će sada, nije tu bilo nekih ćoškastih skretanja u karijeri. sve ide svojim tokom...

  • Hvala 1
Link to comment
12 hours ago, Eleniko said:

el si slušao hr pre ovog koncerta

Uzivo ne, ali sam odgledao dosta lajvova na YT. Velika je razlika. Ranije je više svirala, sada više peva i igra se sa efektima. Predpostavljam da postoji želja za promenom, ali pitanje je koliko će to biti interesantno. Njen novi album mi je za preslušavanje na ffwd.

Već kada sam u kancelariji i kada je Poljska u mom srcu, Kroke sinoć u magičnom ambijentu pozorišta u Fürthu. Nakon koncerta, harmonikaš kaže, mi sada možemo da odemo tamo (misli na backstage) i da se vratimo. Umesto toga vas pitam, da li želite još. Sledi bis sa deset minuta nezaboravnog izvodjenja Hajde Jano. spacer.png

 

 

 

Link to comment
8 hours ago, Eleniko said:

@Ras

pitao sam zato što neke deskripcije muzike hanie rani prilično ne odgovaraju njenom izrazu. shoegaze - ako je to ono kako smo nekad zvali MBV, slowdive, ride i slično, baš niđe veze.

 

Shoegaze stavljeno pod navodnike. Mislio sam na mutan, psihodelicniji zvuk, pun efekata. Ne na pravi shoegaze. Sa tim nema veze.

  • +1 2
Link to comment

U subotu veče u Elektropioniru imali smo sasvim dobar koncert hackedepicciotto.

Njih dvoje imaju sjajan pedigre i nesumnjivu ljubav prema muzici i stvaranju koju na sceni i pokazuju.

Obzirom da ih je samo dvoje na sceni, oboje multiinstrumentalisti i oboje koriste vokale, prinuđeni su da se ispomažu prethodno nasnimljenim materijalom, pa je zvučna slika bogata.

Moj je prijatelj primetio da bi nastup možda bio i efektniji kada bi materijal bio izveden poput svite, u jednom komadu, ili bar u par blokova, a bez gotovo redovne verbalne komunikacije sa publikom između pesama, za šta je zadužen Hacke.

Fotografije i videa na koncertima ne pravim, a Gugl mi nije pomogao da pronađem materijal iz Beograda (možda nečega ima na društvenim mrežama?), pa potražite na YT njihove live snimke kojih ima.

Naravno, poslušajte i njihove albume - meni su nekako prolazili ispod radara, a itekako zaslužuju pažnju!

 

 

 

 

 

Sledeći u organizacijiu BadMusica su Supersuckers u KC Grad već u sredu, pa ako neko ode, molim da prenese utiske.

  • +1 3
Link to comment

Preksinoć bio na koncertu Eyesburn-a u Dorćol placu, obeležavali 30 godina.

Mučeni Kojot jedva preživeo svirku, posle 10-ak pesama reče da ne može da peva, nije mu dobro. Već je bio originalni vokal Nenad odradio par pesama pa se vratio da ga pokrije, pa onda malo lik iz benda koji je bio predgrupa (odličan bio), a publika glumila trombon u par pesama :heart:

Posle se nekako oporavio i odradio svirku do kraja, bez da je držao više gitaru u rukama. 

Zamenio ga na gitari (meni nepoznati) Luka Matković iz benda Quasarborn.

Eto, sve u svemu zanimljivo bilo.

  • +1 2
Link to comment

Malo je Kojot zabagovao, ali se posle izvukao a i drugari su ga pokrili i svaka im čast. Nije koncert nešto mnogo trpeo iako je raspoloženje opalo i na bini i na publici. Taj Luka je već svirao sa njima, jako je dobar muzičar, ima dosta albuma iza sebe.

 

Kojot neka ode kod lekara već jednom, staće mu jednom srce na bini.:twak:

 

Imam samo par slabih fotki, ali stanoviti @bradilko je snimio Sun.

 

  • +1 1
Link to comment

Spominjali se Sprints from Dublin na nekom topiku. Ko može da ih čuje uživo, topla preporuka. 
 

Zakačih slučajno polusatnu matine svirku u 9 ujutro :lolol: Elem, vrhunska energija i generalno su super pozitivna ekipa. 

Link to comment

spacer.png

 

gore: drago mi je kada neki nas bend nastupa preko

dole: zao mi je sto neću moći da overim

spacer.png

  • +1 2
Link to comment

Karte u Hrvatskoj do 99e, a u Nemackoj od 60 do 185. Sezdeset verovatno ako hoces da slusas sa parkinga ispred dvorane.

Link to comment
11 hours ago, MeanM@ said:

Koliko je bio parter za NC poslednji put u Bg? Nesto mi u glavi 3900 ili 2900 din. 

 

3990 su bile tribine bliže bini, onda 2990 za parter...

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...