Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Da, da, februara. A ja istovremeno slušam radio, kolege, kucam mejlove, kucam ovde...posle razmišljam, bože, koja li je danas godina, koji je danas mesec, gde sam ja. :cryhappy:

Edited by Klara
Link to comment

Amira Medunjanin

Šabačko pozorište 09.02.2024.

 

Amira genijalna kao i uvek. Pratio je samo maestralni mladi harmonikaš Antonio Vrbički. Sasvim dovoljno. Pri izvođenju sopstvene pesme "Pjevat ćemo što nam srce zna", bila je iskreno iznenađena i dirnuta time što su je svi pevali. Emotivna je bila i na "Dušo moja", kako je rekla "pesmi najvećeg sarajevskog sina". Prvi put je javno pevala nešto od Šabana Šaulića ("Uvenuće narcis beli"). Meni su najviše prijale makedonske pesme i sevdalinke. Kada je na kraju pitala publiku "Kako da završimo", neko je dreknuo "Azra", i naravno, dobili smo "Ako znaš bilo što".

Gledao sam je porodično, sa ženom i roditeljima. Drago mi je što su keva i ćale sreli prijatelje i poznanike koje dugo nisu videli. Stari su, i retko izlaze.

Inače, karte su prodate za jedan dan. Prosek godina publike je bio negde oko 45. Na poslu omladina zna svaku pevaljku, al za Amiru nikad nisu čuli.

 

 

 

  • +1 5
Link to comment

GAYE SU AKYOL

Dorćol Platz 16.02.2024.
 
Sve u vezi odlaska na ovaj koncert, krenulo je prilično kilavo. Žena mi je u startu rekla da ne može, pa sam uzeo kartu samo sebi. Pre nego što sam seo u auto i krenuo, zastao sam i ozbiljno razmislio. Preumoran sam, drma me virus, sutradan radim, čeka me gomila posla, najrazumnije bi bilo da legnem u krevet, ali fanatizam je čudna stvar...
 
Prvo što se odmah uoči je koliko je Gaye lepa i zgodna. U scenskom kostimu, sa plaštom, izgleda kao neka superherojka iz alternativnog univerzuma. 
Počela je sa "Anadolu Ejderi", a odmah zatim je išla "İstikrarlı Hayal Hakikattir", koju ja zovem "Ko to tamo peva", zbog spota. Žalim što se nisam dobro pripremio za koncert i više slušao Gaye. No, bez obzira na to, u svakom trenutku sam uživao, nije bilo padova. Nastupila je samo sa bubnjarem i gitaristom, koji je pomalo svirao i klavijature. U nekim numerama je i sama, dodatno lupala u bubnjeve. Kao poznata aktivistkinja, jednu pesmu posvetila je LGBT populaciji.
Začuđujuće, publika je znala i pevala mnoge pesme. Bilo je i Turaka, negde levo od bine, dve devojke i četiri momka, a možda i više njih, koji su svojim konstantnim pevanjem znatno doprineli atmosferi.
Mislim da je nastup bio nešto kraći od sat ipo, uključujući tri pesme na bis. Poslednja je opet bila "Anadolu Ejderi". Žao mi je što nije bila "Love Buzz", čiju su izuzetnu verziju skoro snimili za KEXP, i inače je izvode u poslednje vreme. 
 
Ovo je obrada sada već tradicionalne pesme "Gamzedeyim Deva Bulmam", koju je komponovao čuveni Tatyos Efendi.
 
 
Zbog donje pesme "Nargile", bila je privođena, zbog sumnje da u njoj napada predsednika Erdogana.
 
 
E sad, kad bi došli Altın Gün, to bi tek bio spektakl. Strendžerov prikaz njihovog koncerta, šaljivo pretovaren turcizmima, je jedan od najboljih na ovom topiku!
 
Sad nađoh izjavu Gaye, koja mnogo govori o njoj:
"But when I heard Nirvana’s Nevermind for the first time, my mind blew up. I discovered other Seattle bands, then people like Nick Cave, Joy Division, Sonic Youth, and Einstürzende Neubaten. A bit later I heard Jefferson Airplane’s “White Rabbit.” The dark, mellow mood of the music, the use of the instruments and the vocal technique of Grace Slick greatly inspired me and led me into psychedelia and then surf bands. What they all did seemed to fit with older Turkish singers I loved like Selda Bağcan and Müzeyyen Senar.”
  • Hvala 6
Link to comment

GAYE SU AKYOL

Dorćol Platz 16.02.2024.

(DODATAK!)

 

Lik na koncertu, u prvom redu, desno od mene, je snimio sve i postavio ceo snimak. Ne znam da li će ovo moći da ostane dugo na YouTube?

 

 

Edited by klimt
  • Hvala 3
Link to comment
On 17. 2. 2024. at 22:59, klimt said:
 
 
E sad, kad bi došli Altın Gün, to bi tek bio spektakl. Strendžerov prikaz njihovog koncerta, šaljivo pretovaren turcizmima, je jedan od najboljih na ovom topiku!

 

 

Slažem se! Takođe bih apelovao na forumske promotore da nas obaveste, ako znaju, da li postoje ikakve šanse da Altın Gün ovog proleća poseti ove krajeve (Beograd, Zagreb, Ljubljana) pošto bi ih bilo dobro videti kao šestorku jer Merve nakon ove turneje odlazi iz benda.

  • Hvala 1
Link to comment

Hackedepicciotto 

(Aleksander Hake i Danijela de Pičoto) 

Anti Shop Elektropionir, subota, 16. mart

Hake je basista i član originalne postave Einstürzende Neubauten. Danijela de Pičoto je suosnivačica berlinske Love parade, saradnica na projektu elektronske muzike Ocean Club & Monika Werkstatt sa Gudrun Gut, nekadašnja članica kultnog sastava Crime & The City Solution, kao i benda Space Cowboys.

 

https://www.danas.rs/kultura/basista-grupe-einsturzende-neubauten-i-suosnivacica-berlinske-love-parade-hackedepicciotto-u-beogradu/

 

 

Link to comment

spacer.pngspacer.png

spacer.png

Maria Mazzotta - 18.02.2024, Jazz Club, Bamberg

Dve lokalne gospodje sa kojima sam delio sto, rekose da je klub otvoren 1989, a publika od tada nije updateovana. 90% posetilaca je bilo u dobu od 60-80 godina, mladjih od 50 tek nekolicina. U jazz klub staje max 70-80 ljudi, cinilo se da bi moglo biti problema sa akustikom obzirom da je sve kamen i beton, ali se ispostavilo kao netacno. Zvuk na turneji radi Filip iz Zagreba i mora se priznati da je sjajan.
Maria je i dalje velika misterija za nemce. Njima nikako nije jasna njena gestikulacija, a more emocija koje isporucuje ih zbunjuju jer zaboga ko jos pokazuje emocije. Najveci deo publike je dosao zato sto je iz Italije, pa su ocekivali mediteranske melodije i lagane note. Pocetna tacka jeste u tradiciji, ali gitara i bubanj znaju itekako da se otmu kontroli, a uz sve to Marijina harizma, glas i stav vam zakucaju pogled na binu. Tokom koncerta sam bas kao i na koncertu u Nurnbergu video poglede ljudi izmedju sebe koji su zbunjeni i pitaju se sta je ovo. Neobican i jedinstven mix tradicije i alternativne muzike. Vecina shvata da je odlicno izvedeno, sve je tu, ali nikada nisu culi takvu kombinaciju. Oni koji vole tradiciju, ne svidja im se distorzija i bubanj. Alterativcima je pak previse tradicionalna. Intezitet nastupa je toliki da nakon 40 min. prave pauzu od 20 min pa se nastavlja jos jedan set od skoro sat vremena koji ukljucuje i bis. Nakon toga slikanje i razgovor, prisecanje na koncert u Nurnbergu i 2021 u Srbiji. Stvarno bi bilo dobro da neko podseti Bojana Djordjevica da bi na neki od 5-6 festivala koje uredjuje mogao da je dovede u Srbiju.
Sinoc su prodavali album koji se zvanicno pojavljuje 23. februara pa ako ima zainteresovanih, javite se porukom za link.

Edited by wayfaring stranger
  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...