Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

On 26. 5. 2023. at 23:37, I*m with the pilots said:

^^ XYR! Najs!

Samo, zasto Botanicka basta kao jedna od lokacija? :/

Ne dopada ti se da se tamo organizuju koncerti, ako sam dobro shvatio tvoju primedbu?

 

Iako sam pobornik ideje da se za koncerte traže alternativni ambijenti, osim standardnih smor koncertnih prostora kod nas, a pogotovo u letnjim mesecima, izbor Botaničke bašte mi se uopšte ne dopada.

Ne umem da objasnim , osećam kao da činimo nažao tim biljkama tamo.

Link to comment
6 hours ago, Ras said:

Ne dopada ti se da se tamo organizuju koncerti, ako sam dobro shvatio tvoju primedbu?

 

Iako sam pobornik ideje da se za koncerte traže alternativni ambijenti, osim standardnih smor koncertnih prostora kod nas, a pogotovo u letnjim mesecima, izbor Botaničke bašte mi se uopšte ne dopada.

Ne umem da objasnim , osećam kao da činimo nažao tim biljkama tamo.

 

Da, upravo to.

 

Na nekom od Belefa sam bila na Lajku Feliksu u dvorištu iza Pete gimnazije, to bi moglo biti neko letnje mesto za koncerte. Mislim da je tamo bilo nečeg samo tog leta i nikad vise.

Link to comment

Botanička bašta je poslednjih godina mesto na kojem se redovno održavaju koncerti u letnjoj sezoni.

Postoji neki kvazidžez festival za koji znam da je redovan, Džez u bašti ili slično, pa je tamo prošle godine organizovano i neko veče laganih nota (Žarko Dančuo i taj profil izvođača), itd... Sećam se i da je Rundek tamo svirao,  pa nešto mislim da kad njemu koji živi u nekakvoj samoodrživoj zajednici u FRA i redovno govori o ekologiji ne smeta da svira u BB, možda i ja preterujem?

  • +1 2
Link to comment
On 31. 5. 2023. at 20:04, Ras said:

Sećam se i da je Rundek tamo svirao,  pa nešto mislim da kad njemu koji živi u nekakvoj samoodrživoj zajednici u FRA i redovno govori o ekologiji ne smeta da svira u BB, možda i ja preterujem?

i rambo je imao tamo koncert prošle godine... 

i sns ima koktelčiće kad je lepo vreme

dobro je dok ne poseku sve

Link to comment
16 minutes ago, slepa živana said:

i rambo je imao tamo koncert prošle godine... 

i sns ima koktelčiće kad je lepo vreme

dobro je dok ne poseku sve

 

NIS je proslog septembra imao neku svecanost u Jevremovcu, posle koje nisu pokupili razbijena stakla pa su majke koje tamo redovno odlaze sa malom decom same skupile.

  • +1 2
Link to comment

Podstakla me tema na politici, iako nisam hteo da pisem o tome jer je pricano i receno milion puta, gledao sam prosle nedelje u bioskopu koncert Rodzera Votersa strimovan uzivo iz praske arene. Bolji stejdz, binu, rasvetu, efekte, graficka i idejna resenja, video bimove i sve sto uz to ide, viziju sto bi rekli anglo-ameikanci, odavno nisam video, mozda cak nikada. Jednostavno, efektno, prakticno, you name it. Rodzer ima 8 banki i drzi se odlicno, bend mu je kao i uvek vrhunski i zvuce savrseno, ali savrseno ne u smislu da je to sve zategnuo i u milimetar namesteno i odsvirano, nego u smislu da je i dalje rokenrol, i dalje on to drzi sve kao rokenrol, a ne perfekcionisticko izdrkavanje. Pritom je uspeo da napravi intimnu atmosferu u onolikoj sali, sa onoliko ljudi, onoliko muzicara i onolikom binom.

 

Nikad, i slovima, nikad Gilmor i njegova strana nisu zvucali, niti ce zvucati kao Voters i njegovi na koncertima. Dusa je kod Votersa, uvek bila.

 

Edited by Sludge Factory
  • +1 2
Link to comment

Jesi li ga gledao u Areni onomad 2013?

 

Ima taj stari koncert na bluray, a samim tim i na trafikama, da se nadje, jako dobra produkcija, malo isprepletano nekim dokumentarnim snimcima i pričama. Isto sam ga gledao u bioskopu tada kad je izašao, gotivno iskustvo. Ne znam koliko je ovaj današnji nastup drugaciji, pretpostavljam da nije puno.

Nisam siguran da mogu da se složim sa poslednjom rečenicom, ali svakako poštujem mišljenje :) takođe na trafikama ima Gilmorov Live at Pompeii, odličan koncert, no manje grandiozan, sa više duše i akustare.

 

Takodje, u Londonu nekada davno se desilo ovo, pišao bih gaće da sam to iskusio uživo

 

 

Link to comment

Bio sam u Areni tad, bas blizu bine, cigle iz Zida samo sto mi nisu padale na glavu na kraju :D i drao sam se sve vreme dozivajuci Snoui Vajta, tad je jos bio u bendu :D 

 

I gledao sam taj The Wall koncertni film u bioskopu isto, tu je onaj deo gde posecuje ocev grob u Italiji. Meni je Wall inace jedan od omiljenih albuma, tako da uvek uzivam. Inace mu je zadnji album i taj koncertni film producirao Najdzel Godric, producent Radioheada. 

 

1 hour ago, goofs said:

Nisam siguran da mogu da se složim sa poslednjom rečenicom, ali svakako poštujem mišljenje :) takođe na trafikama ima Gilmorov Live at Pompeii, odličan koncert, no manje grandiozan, sa više duše i akustare.

 

Kapiram ja sve, ne sporim, daleko bilo, ali nije to ista dusa u pitanju, ako me razumes, kod Rodzera je to nesto drugo, mnogo licnije i dublje. Naravno da su i Gilmor i Rik Rajt, pre svega, vrhunski muzicari i ne bi to bilo to bez njih, onda. A eto Gilmor i njegova zena sad idu i pricaju kako je Rodzer antisemita i fasov. Go figure!

 

Evo sa ove turneje snimak, ovaj karaj DSOTM je bas efektan, a sam kraj koncerta jos bolji, kad izadju iz sale, kamera ih prati i onda se gase svetla u hodniku i video bim. Mnogo dobro, ovaj snimak ne docarava tako dobro kao lajv sa koncerta, mogu misliti kako je tek uzivo.

 

 

Edited by Sludge Factory
  • Wub 1
Link to comment
On 1.6.2023. at 23:17, notenoughreasonsforclaire said:

Sviraće Rundek i ove godine.


 

Kad? Zna li se nesto?

Edited by Moonwalker
Link to comment

Van Gogh subota 03.06.2023.

Šabačka tvrđava, Naopako Fest (festival pab kviz kulture)


O-O-O, Nešto se dogodilo...


Tačno ileven oklok tik tok pm, stiže sms "El si na Van Gogu"? Piše ženina drugarica, moj dobar koncertni drugar. Kakav faking Van Gog, pitam se? Ceo dan sam imao obaveze, preumoran. Radio do pre deset minuta na računaru, pa se zacrveni info "nemate konekciju na bazu", firmin server zatrokiro. Pičkaro u sebi što moram da odložim važan posao, pa uzeo strip, Best of EC Artisan edition, da smirim živce. Mislim se i divim se "Kako Krigstein kadrira, kako Wood tušira..."? Okrenem je da pitam kakva je to šala za Van Goga, kad ono nije zajebancija, upravo sviraju u Šabačkoj tvrđavi. Kaže meni se ne ide, reko ja oću. Baš mi treba luftiranje a veče sveže, prijatno. Obučem se i za desetak minuta eto me pred ulazom. Pitam jel počelo, kažu jeste. Ulaz dal rekoše 750 il 850. Smešna cena. Mašim se za novčanik, nema ga, zaboravio u žurbi. Može kartica, šalim se, kažu ne može. E pa ništa, doviđenja. Kad lepa devojka na ulazu reče, "Ma pustite čoveka, uđite", i uđoh. Koliko sam samo dobrih nastupa, u okviru ŠLF-a, gledao u ovoj tvrđavi. Posmatram iz daljine, zvuk ok. Priđem bliže, krš, nema veze. Tvrđava malo preko polovine puna. Između pesama dopire zavijanje iz obližnjeg narodnjačkog Bora Bora bič bara. Đule ekstremno komunikativan, neobavezno lupeta: kaže nekome "slikaj ovu lepoticu", "ti u belom, ti si dečko šabački Apolon, evo pivo za tebe", "jel to tvoj sin, dovedi ga na binu, kolko ima godina, jedanaest, deca su najvažnija"... Srećem kumove. Kuma, zakleti fan benda, malo poskakuje, pa zastane. "Šta ti je" pitam, kaže "operisala sam vene". Reko "smanji doživljaj". Drugar i žena mu žešće zagrljeni. Dobacujem "Alo mladi, ne privatavajte se na javnom mestu". Van Gogh standardno dobri. Svirali su preko dva sata.

Zašto sve ovo pišem? Malo po malo, i imao sam flešbek na koncerte "Izađi na crtu". Da li zbog opšte društvene atmosfere, atmosfere na samom koncertu, zbog ljudi koje sam sreo, zbog nekih Đulovih komentara... Valjda će to istorijsko klatno (zlato je zlatno), da se ponovo zarotira u našem smeru!


p.s.

Sinoć sam trebao da budem na koncertu Zorana Predina u Rumi, ali je koncert otkazan. U petak je bio u Beogradu. Ponovo dolazi u Beograd 16. juna na Krokodil festival. Predstaviće knjigu i održati mini koncert.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Veceras je u Londonu trebao da nastupi Eddie Palmieri, medjutim kako ima dosta godina i problema sa srcem, zabranili mu doktori da leti dugacke letove - te je pre deset dana otkazana cela evropska turneja.

 

Medjutim, grupa koja je trebala da nastupi sa njim, Snowboy & The Latin Section, su uspeli da organizuju koncert u drugom prostoru jer je dosta ljudi doslo iz drugih gradova (i zemalja, gomila nekih Holandjana).

 

Sjajno je bilo, svirali non-stop sat i po, puni energije. Cak su i doveli 'svog' tonca (head of sound at Ronnie Scott's). 

 

 

 

Edited by jms_uk
  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...