Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

On 4. 6. 2023. at 16:51, Moonwalker said:


 

Kad? Zna li se nesto?

 

Trebalo bi 26. i 27. avgusta:).

  • Hvala 1
Link to comment

spacer.png
spacer.png

06.06.2023 - Altin Gün, E-Werk, Erlangen

 

Elem, stig'o aber da u akšam 6. juna 23 osmanlijski bulbuli Altin Gün dolaze u susednu čarsiju. Aferim. Merak mi da odem kad je vec nafaka da neće u moju mahalu. Nisam veliki fan, al' mi ćeif da ih vidim. Jagme za kartama beše (oko 1000 ljudi), ali se nije kuburilo, pošto je dan pre koncerta bilo karata.
Stigoh pola sata ranije, a u bašči sviraše muziku šezdesetih, grupa lokalnih insana. Veoma zanimljivo. Popeh se na prvi sprat, ali su sva sedeća mesta na basamcima popunjena. Dim je polako ispunjavao prostor, ali ništa nije čudno mirisalo. Zauzeh busiju nedaleko od bine. Nije bilo puno vremena za divanjenje, eto muzičara i poče dernek. Mašala. Od prvih stihova turska raja je pevala sa grupom, a mi koji smo došli da uživamo u turskome zulumu, mogli smo samo da pokrećemo kukove jer ih ič ne razumem. Prvi koncert na kome sam bio, a da su bukvalno, ama baš, svi igrali. Ili vam se sviđa ili ne. Sredine nema. I sviraše i igrasmo sat i po. Taman koliko treba. Kada se završio koncert u publici džumbus i dar-mar. Trebalo im je samo 30-ak sekundi da se vrate. Belaj da opet ne izađoše na binu. Neki marifetluk bi se sigurno desio. Nakon kratkog bisa, zahvalili se i rekli da ovako ludu publiku (bukvalno tim recima) nisu imali. Ali raja diže galamu, hoće još. Aman zaman ljudi, bre. Badava je tražen jos jedan bis, jok. Upalise se svetla i sa razglasa se čula muzika. Al, halal vera za svirku. Čist sevdah. Bezbeli, od sada, na Altin Gün, vazda.

Hvataj džadu i tutanj kući.

 

  • +1 3
  • Wub 5
Link to comment

Ko nije bio na preglasnom koncertu El Perra pre 10ak dana neka slobodno plače. Rifovi, wah pedale, teksas košulje i Orange pojačala.:nobles:

 

Link to comment
12 hours ago, ronin said:

Čudesan koncert Flogging Molly večeras...10/10...Celtic punk rulz! :)

Bio i ja juče. Vrhunski bilo. 

Link to comment
10 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Bio i ja juče. Vrhunski bilo. 

Brate još pevam:)...Promukao ko magarinjo...Divan bend, divno veče, sjajna atmosfera!

Link to comment

Solidan Električni večeras.

Najpre je malo šlajfovalo i nekako falilo energije, a bilo sve bolje kako smo se bližili kraju koncerta. Kulminacija (za mene) poslednje dve pesme u regularnom delu - Kako bubanj kaže i Nebo.

Nakon toga i bis, već sam i zaboravio šta su prvo svirali, pa Zlatni papagaj za sam kraj.

Link to comment

Pozdravio vas (beogradsku/srpsku publiku) je Bluey (Incognito) posle njihovog koncerta na BeerFest-u. Kaze da mu je povratilo veru u zive svirke. Rece da su bili izmedju dva heavy metal benda, i da su ljudi uzivali u svemu tome.

 

Sedeo sam prekoputa njega na letu za Cirih u nedelju ujutru (on i zena u biz, ostatak benda pozadi :lol:) i dobro se ispricasmo.

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...