Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

3 hours ago, Sludge Factory said:

Ali pise: Četvrtak 20. april 20.30 u vesti koju je Lezilebovich preneo.

 

Jeste nesto cudno. Ja sam kopirao sa tickets.rs, a na sajtu doma omladine nema nista o tom koncertu

  • +1 1
Link to comment

Nisam bila još na koncertu u Beogradu sa kupljenim ulaznicama online - da li je generalni prihvatljivo pokazati kartu i kod na telefonu, ili se mora doneti štampano, kako piše na karti?

 

//Ne pamtim kad sam poslednji put štampala kartu za koncert/predstavu/bioskop

Link to comment
11 hours ago, Lezilebovich said:

Jeste nesto cudno. Ja sam kopirao sa tickets.rs, a na sajtu doma omladine nema nista o tom koncertu

Nema ništa čudno, samo osoba koja postavlja događaje na sajt Doma omladine nije tu par dana, poslat je press isti dan i ovoj uglednoj kulturnoj instituciji i tiket servisu. Koncert jeste u Klubu i jeste tribjut Divljanu sa Kolarom u Amerikani, ima nešto i u bioskopu u to vreme. Ekmanov koncert počinje u 20.30, ulaz u 20 a ideja je da se nekako smanji haos na ulazu. Obično kada se ovakve stvari dešavaju ulaz u Klub je iz Makedonske ulice, pored galerije pa uz stepenice. 

Uglavnom je moguće da se uđe na koncerte i sa kodom na telefonu, bez štampane ulaznice. Ali, da bi se to desilo mora na vratima da bude čeker tiketsa sa čitačem kodova. Nema ga uvek pošto je to još 50e troška, tako da se onda karte oldskul cepaju na ulazu. Ne sumnjam da će neko naći način da cepa kartu i na telefonu, ali sigurnije je da se štampa karta, jbg.

Edited by alamo
  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
8 hours ago, alamo said:

Nema ništa čudno, samo osoba koja postavlja događaje na sajt Doma omladine nije tu par dana, poslat je press isti dan i ovoj uglednoj kulturnoj instituciji i tiket servisu. Koncert jeste u Klubu i jeste tribjut Divljanu sa Kolarom u Amerikani, ima nešto i u bioskopu u to vreme. Ekmanov koncert počinje u 20.30, ulaz u 20 a ideja je da se nekako smanji haos na ulazu. Obično kada se ovakve stvari dešavaju ulaz u Klub je iz Makedonske ulice, pored galerije pa uz stepenice. 

 

Da li je Egret pre Ekmana kao predgrupa?

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment
On 4. 4. 2023. at 7:53, alamo said:

Uglavnom je moguće da se uđe na koncerte i sa kodom na telefonu, bez štampane ulaznice. Ali, da bi se to desilo mora na vratima da bude čeker tiketsa sa čitačem kodova. Nema ga uvek pošto je to još 50e troška, tako da se onda karte oldskul cepaju na ulazu. Ne sumnjam da će neko naći način da cepa kartu i na telefonu, ali sigurnije je da se štampa karta, jbg.

 

Bili smo juce na Kolarcu na Morikonea, i samo su nam pogledali karte i odobrili, to je to. Nikakvog citaca nije bilo :unsure:

//Vise puta sam na koncertima/filmovima videla da je sam mobitel bio citac, kapiram da to nije tako skupo organizovati?

Link to comment

Vojvođanski multiinstrumentalista i kompozitor Silard Mezei, majstor improvizovane muzike, održaće tokom aprila mini turneju sa svojim kvartetom u Beogradu, Novom Sadu i Subotici, kao i u Mađarskoj i Austriji.

Mezeijeva “Quartet 2023 Tour” počeće 12. aprila u Beogradu koncertom u Studiju 6 RTS-a, koji će uživo prenositi Treći program Radio Beograda.

Potom je predviđen koncert 16. aprila u knjižari “Zenit” u Novom Sadu, a dan kasnije u Pozorištu “Deže Kostolanji” u Subotici, nakon čega će Mezei sa svojim muzičarima održati 18. aprila i koncert u Grand Kafeu u Segedinu, a 19. aprila sviraju u Kući bajki u Bekeščabi.

Poslednja dva koncerta turneje Mezeijevog kvarteta biće 20. aprila u Free Music Forumu u Beču, te 21. aprila u BMC Opus džez klubu u Budimpešti.

 

@Ras

  • +1 2
Link to comment
On 4. 3. 2023. at 22:09, Ras said:

...

Moram reći da sam tokom ovog nastupa razmišljao o tome koliko mi je zapravo nedostajao ljudski vokal i njegovo blagotvorno dejstvo. 

...

 

Laki OfT, ali u kontekstu.. može ti biti zanimljivo ovo izvođenje jednog ranog Šenbergovog opusa.

  • +1 1
Link to comment

Upravo se vratio sa Kolarca. Konačno sam sa sinom odgledao Anime simfoniju.

Dirigent Keniči Simura skroz spontan i opičen. Gostujuća pevačica Sumika Kanazava odlična.

Već na startu doživeh pozitivan šok: prvo su išle Evangelion uvodna i odjavna špica, a to upravo gledam. Vrhunac su teme iz Miyazakijevih filmova, pevanje publike na Attack on Titan i Jojo's Bizarre Adventure. 

Junior je anime fanatik, sve zna, ko i ostala deca i omladina u publici. Svi raspoloženi i nasmejani. Meni je dosta toga nepoznato, ali prija. 

  • +1 2
  • Wub 2
Link to comment
4 minutes ago, klimt said:

Upravo se vratio sa Kolarca. Konačno sam sa sinom odgledao Anime simfoniju.

Dirigent Keniči Simura skroz spontan i opičen. Gostujuća pevačica Sumika Kanazava odlična.

Već na startu doživeh pozitivan šok: prvo su išle Evangelion uvodna i odjavna špica, a to upravo gledam. Vrhunac su teme iz Miyazakijevih filmova, pevanje publike na Attack on Titan i Jojo's Bizarre Adventure. 

Junior je anime fanatik, sve zna, ko i ostala deca i omladina u publici. Svi raspoloženi i nasmejani. Meni je dosta toga nepoznato, ali prija. 

Jel i junior gleda Evangelion?

Ja sam fasciniran šta su oni ispričali tom animom, kako je krenula naivno i kakav je utisak na kraju ostavila na mene. Sutra ću krenuti iznova da ga gledam. Napiši negde svoje utiske kad završiš.

Link to comment
On 6. 4. 2023. at 21:49, maheem said:

Vojvođanski multiinstrumentalista i kompozitor Silard Mezei, majstor improvizovane muzike, održaće tokom aprila mini turneju sa svojim kvartetom u Beogradu, Novom Sadu i Subotici, kao i u Mađarskoj i Austriji.

Mezeijeva “Quartet 2023 Tour” počeće 12. aprila u Beogradu koncertom u Studiju 6 RTS-a, koji će uživo prenositi Treći program Radio Beograda.

Potom je predviđen koncert 16. aprila u knjižari “Zenit” u Novom Sadu, a dan kasnije u Pozorištu “Deže Kostolanji” u Subotici, nakon čega će Mezei sa svojim muzičarima održati 18. aprila i koncert u Grand Kafeu u Segedinu, a 19. aprila sviraju u Kući bajki u Bekeščabi.

Poslednja dva koncerta turneje Mezeijevog kvarteta biće 20. aprila u Free Music Forumu u Beču, te 21. aprila u BMC Opus džez klubu u Budimpešti.

 

@Ras

Da nisi preneo, verovatno ne bih ni registrovao najavu - hvala još jednom!

Bio sam sinoć u Studiu 6. Odličan je je kvartet okupio maestro i zaista je uživanje slušati ga.

Na YT ima snimaka (npr. ovaj ), pa se može čuti kako zvuče, a možda i Radio Beograd negde objavi snimak emisije (Radio Beograd 3, emisija Džez u šestici).

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
10 hours ago, maheem said:

Jel i junior gleda Evangelion? 

Napiši negde svoje utiske kad završiš.

Gledao je već. Kaže mi da ima i film.

Njemu se svidelo, samo mi je napomenuo "da su na kraju preterali".

Ja sam tek prešao pola, sporo mi ide zbog obaveza, a naredne dve sedmice su mi tek ludilo. Napisaću utiske kad budem odgledao sve, uključujući i film.

 

Edit:

Danas je Anime simfonija u Pozorištu mladih u Novom Sadu.

Edited by klimt
  • Hvala 1
Link to comment
On 13. 4. 2023. at 11:06, klimt said:

Gledao je već. Kaže mi da ima i film.

Njemu se svidelo, samo mi je napomenuo "da su na kraju preterali".

Ja sam tek prešao pola, sporo mi ide zbog obaveza, a naredne dve sedmice su mi tek ludilo. Napisaću utiske kad budem odgledao sve, uključujući i film.

 

Edit:

Danas je Anime simfonija u Pozorištu mladih u Novom Sadu.

Ja gledao zimus u SNPu. Atmosfera bolja i vatrenija, no na brdo koncerata koje sam posetio. Juniori pevaju numere od reči do reči, euforično.

 

Btw NGE je remek delo žanra, i verovatno jedan od 5najboljih anime ostvarenja ikada.

  • +1 2
Link to comment

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

16.4.'23 - Giant Sand + XIXA, Nürnberg

Rainer Ptacek voskrese! Vaistinu voskrese. Howe Gelb je fenomenalan gitarista (naklon do poda), ali ritam sekcija nije iz te price. Pred kraj, mala promocija ćerke, pa nakon otvaranja koncerta kao predgrupa, XIXA ponovo na sceni. Alergija na bis znači da su na isti izvedli samo jednu pesmu (Tribute to Nico), iako je aplauz dvestotinak prisutnih bio i jak i dug. A zašto Rainer? Worried spirits i De-Railed su bile vrhunci koncerta.

  • +1 4
Link to comment

1 od epskih koncertnih momenata iz prošlog milenijuma. Tool sa Side Show Bobom (Buzz iz Melvinsa) sviraju obradu numere Stranglehold Ted Nugenta

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...