Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Niko ne spominje koncerte Guadalupe Plata u Srbiji i spontano pojavljivanje Jona Spencera u KC Gradu?

Ja sam ih gledao veče pre toga u niškom AKC Fuzz klubu. Nenadjebiva svirka u surelanom okruženju bivše Mašinske industrije Niš i sa ne baš najboljim ozvučenjem, ali to nije predstavljalo prepreuku za andaluzijski dvojac (sa trećim pridruženim članom u par navrata).

 

341309568_279190384432263_34470487377652

 

Evo kako je bilo u KC Gradu i utisak Žikice Simića u spojleru

 

 

Spoiler
Bluz eksplozija
- Guadalupe Plata u KC Grad, na Uskrs 2023 –
Tokom većeg dela koncerta tandema Guadalupe Plata, koji se u jednom trenutku pretvorio u trio, u KC Grad treštao je takozvani scuzz blues. Dok sam, stojeći ispred bine, otvorenih ušiju slušao bend palo mi je napamet da bi se njihova muzička ponuda mogla nazvat „Špageti (paelja) bluz“. Sve to zbog španskog jezika koji GP koristi u svojim pesmama.
Naime, kao što su Serđo Leone i njegovi imenjaci Korbuči i Solima transfigurisali vestern na originalni Ćinećita način, tako su i ova dvojica Španaca remodelovali bazične bluz šeme. Evropski, romanski ili, ako hoćete iberijski elementi, naglašeni pre svega španskim jezikom, su davali posebnu dimenziju njihovoj muzičkoj ponudi. Slušaoci Neonske duge znaju, otprilike, o čemu se radi jer GP su često na repertoaru.
A onda se desilo čudo...Klubom se proneo glas da je kralj scuzz bluesa Džon Spenser u sali. Odjednom sam postao svestan prisustva jedne decentne, super sređene i doterane, persone skrivene iza šanka, pored frižidera u kojima se hladilo pivo. Prepoznao sam Džona Spensera. Otkud on u KC Gradu? Del Boj mi je rekao da se odjednom, pojavio na ulazu u KC Grad i rekao: „One ticket, please“. Za većinu nas ostala je tajna šta Džon Spenser traži u Beogradu. Ali to nije važno.
Važno je da je Džon Spenser izašao, na drugi bis, na scenu i sa momcima iz Guadalaupe Plate isporučio vatreni komad scuzz bluesa, sa karakterističnom koreografijom i ikonografijom. To je učinilo da se jedan dobar koncert pretvori u spektakl kakav nismo videli godinama. Ko nije bio može da žali što je propustio priliku da prisustvuje jednom od najvećih, a iznenadnih, rok događaja. Dok se Džon Spenser, bacao na kolena, podvriskivao na karakterističan način, pravio one sulude knikseve, igrao i pevao, shvatio sam da smo svi mi – Beograd, Srbija, Srbi – neraskidivi deo ovog sveta. To je tako i tako će ostati, bez obzira šta nam budu pričali.
Koncerti koje organizuje Aleksandar Delibašić nisu samo muzički događaji. Oni su istovremeno i manifestacije na kojim jedna grupa ljudi-istomišljenika demonstrira svoje stavove i vrednosti u koje veruje. Tako je bilo i sinoć. Svi smo bili jedno. Od Džona Spensera i članova Guadalupe Plate, do onog junoše koji je stajao pored mene a koji je novoregrutovani fan Kapetana Bifharta.
Snimio ŽS

 

 

  • +1 4
Link to comment
On 19. 4. 2023. at 14:23, vladavsnarod said:

Niko ne spominje koncerte Guadalupe Plata u Srbiji i spontano pojavljivanje Jona Spencera u KC Gradu?

Ja sam ih gledao veče pre toga u niškom AKC Fuzz klubu. Nenadjebiva svirka u surelanom okruženju bivše Mašinske industrije Niš i sa ne baš najboljim ozvučenjem, ali to nije predstavljalo prepreuku za andaluzijski dvojac (sa trećim pridruženim članom u par navrata).

 

341309568_279190384432263_34470487377652

 

Evo kako je bilo u KC Gradu i utisak Žikice Simića u spojleru

 

 

  Hide contents
Bluz eksplozija
- Guadalupe Plata u KC Grad, na Uskrs 2023 –
Tokom većeg dela koncerta tandema Guadalupe Plata, koji se u jednom trenutku pretvorio u trio, u KC Grad treštao je takozvani scuzz blues. Dok sam, stojeći ispred bine, otvorenih ušiju slušao bend palo mi je napamet da bi se njihova muzička ponuda mogla nazvat „Špageti (paelja) bluz“. Sve to zbog španskog jezika koji GP koristi u svojim pesmama.
Naime, kao što su Serđo Leone i njegovi imenjaci Korbuči i Solima transfigurisali vestern na originalni Ćinećita način, tako su i ova dvojica Španaca remodelovali bazične bluz šeme. Evropski, romanski ili, ako hoćete iberijski elementi, naglašeni pre svega španskim jezikom, su davali posebnu dimenziju njihovoj muzičkoj ponudi. Slušaoci Neonske duge znaju, otprilike, o čemu se radi jer GP su često na repertoaru.
A onda se desilo čudo...Klubom se proneo glas da je kralj scuzz bluesa Džon Spenser u sali. Odjednom sam postao svestan prisustva jedne decentne, super sređene i doterane, persone skrivene iza šanka, pored frižidera u kojima se hladilo pivo. Prepoznao sam Džona Spensera. Otkud on u KC Gradu? Del Boj mi je rekao da se odjednom, pojavio na ulazu u KC Grad i rekao: „One ticket, please“. Za većinu nas ostala je tajna šta Džon Spenser traži u Beogradu. Ali to nije važno.
Važno je da je Džon Spenser izašao, na drugi bis, na scenu i sa momcima iz Guadalaupe Plate isporučio vatreni komad scuzz bluesa, sa karakterističnom koreografijom i ikonografijom. To je učinilo da se jedan dobar koncert pretvori u spektakl kakav nismo videli godinama. Ko nije bio može da žali što je propustio priliku da prisustvuje jednom od najvećih, a iznenadnih, rok događaja. Dok se Džon Spenser, bacao na kolena, podvriskivao na karakterističan način, pravio one sulude knikseve, igrao i pevao, shvatio sam da smo svi mi – Beograd, Srbija, Srbi – neraskidivi deo ovog sveta. To je tako i tako će ostati, bez obzira šta nam budu pričali.
Koncerti koje organizuje Aleksandar Delibašić nisu samo muzički događaji. Oni su istovremeno i manifestacije na kojim jedna grupa ljudi-istomišljenika demonstrira svoje stavove i vrednosti u koje veruje. Tako je bilo i sinoć. Svi smo bili jedno. Od Džona Spensera i članova Guadalupe Plate, do onog junoše koji je stajao pored mene a koji je novoregrutovani fan Kapetana Bifharta.
Snimio ŽS

 

 

 

Ne stizem da okacim slike i snimak, iduce nedelje. Džo Spenser se pojavio iznebuha a izgleda da je stajao iza nas dobar deo koncerta :D i onda napravio sačekušu kada su GP sišli sa bine.

  • +1 2
Link to comment

Sinoć Michelle Gurevich u DOB-u

Pre Michelle nastupio je njen gitarista Robin Thompson koji svira pod imenom Twin Sons.

Ništa epohalno, prijatan uvod.

 

 

 

Michelle u prve dve numere ozbiljna i odsutna, pomislio sam da nešto nije u redu.

Tek u trećoj numeri osmeh, raspoloženje i obraćanje publici. To je donja Temptation.

 

 

Publika je većinom bila ženska, posle svake pesme burni aplauzi. Treba biti blizu bine da bi se videle sve finese, prigušena mimika i gestovi.

Najveselija Music Gets You Girls, najmračnija ujedno i najbolja Vacation From Love, jedna od boljih God Bless My Socially Retarded Friends, Michelle se razigrala na For Old Time's Sake... Ujednačen, melanholičan, slatko-gorki nastup. Setlista uobičajena za ovu turneju, koncert trajao nešto više od sat vremena.

Uzeh ploču New Decadence. Nisam znao da je sve svoje ploče sama izdala.

 

 

  • +1 4
Link to comment
On 23. 4. 2023. at 12:44, klimt said:

Sinoć Michelle Gurevich u DOB-u

Pre Michelle nastupio je njen gitarista Robin Thompson koji svira pod imenom Twin Sons.

Ništa epohalno, prijatan uvod.

 

 

Michelle u prve dve numere ozbiljna i odsutna, pomislio sam da nešto nije u redu.

Tek u trećoj numeri osmeh, raspoloženje i obraćanje publici. To je donja Temptation.

 

 

Publika je većinom bila ženska, posle svake pesme burni aplauzi. Treba biti blizu bine da bi se videle sve finese, prigušena mimika i gestovi.

Najveselija Music Gets You Girls, najmračnija ujedno i najbolja Vacation From Love, jedna od boljih God Bless My Socially Retarded Friends, Michelle se razigrala na For Old Time's Sake... Ujednačen, melanholičan, slatko-gorki nastup. Setlista uobičajena za ovu turneju, koncert trajao nešto više od sat vremena.

 

 

bila sam i ja. 

delim utiske, odličan prikaz. 

kad je počela, imala sam poriv da mašem- hej, ovde smo, obrati pažnju na nas. 

izgleda da voli da gradi kontakt sa publikom. 

 

gitaristu je retko ko slušao. u publici se čulo i poprilično ruskog. 

  • +1 1
Link to comment

spacer.png

 

Ako neko bude u prilici. Bend Poslednji trzaj, uživo. Pre par god imao kartu pa se otkazali. Ako budu zvučali upola kao na videu ispod, opet će biti žalosti sto nisu svirali bliže.

 

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, wayfaring stranger said:

Ako neko bude u prilici. Bend Poslednji trzaj, uživo. Pre par god imao kartu pa se otkazali. Ako budu zvučali upola kao na videu ispod, opet će biti žalosti sto nisu svirali bliže.

 

 

Zvuce, ali iz te postave sada su tu jos samo saksofonista i bubnjar...

Link to comment

Tačno, no prvi album su izdali 1965, neka su imali i po 15 godina tada, to je 73 sada, uz sve bolesti koje su proživeli dobro je i da su njih dvojica tu. U svakom slučaju i kao tribute band zvuče odlično, da ne kažem bolje od vecine današnjih tzv. garazera.

Edited by wayfaring stranger
Link to comment

Sinoć, 28.04.2023.

Hrvatski kulturni centar "Srijem" - Hrvatski dom, Sremska Mitrovica

Obojeni program, predgrupa Repetitor

 

Jako prijatan prostor, visoka bina, optimalna veličina za ovakve svirke.

Osvetljenje i zvuk ok.  Ima i balkon, na kome su u toku nastupa Repetitora sedele dve babe?!

Sremci su mnogo fini svet. Najmanje gužve je bilo u prvim redovima. Optimalna popunjenost, niko nikome ne smeta a puno.

 

Repetitor

Jedana od najboljih domaćih grupa uživo. Energija i posvećenost. Nemilosrdni i prema sebi i prema publici.

Zbog njih sam i došao, gledao sam ih do sada samo jednom i to tačno pre deset godina. A za mene su Repetitor i dalje "nova grupa". Veliku većinu u publici činili su fanovi Obojenog programa, koji su iskrenu svirku pošteno pozdravili, na kraju tražili bis, ali bisa nije bilo zbog kašnjenja. Ionako je sat vremena Repetitora ko dva sata nekog drugog izvođača. Vlastelica umereno divljao, spuštao se dole (u publiku), peo se gore (uzvišenje desno od bine) itd. Bubnjaricu i basistkinju videh kod merča i obe su minijaturne, fine i tihe, a na stejdžu ko dva eksplozivna punjenja.

 

Obojeni program

Vojvodina baš voli Obojeni program. Na ovom i na novosadskim nastupima (gledao sam tri), oseća se neka emocija i toplina za ovaj bend koji nisam u tom obliku osetio na drugim mestima. Ukupno sam ih gledao barem deset puta. U novoj postavi je Miki Ristić (ex Darkwood Dub). Obojeni standardno dobri. Kebra raspoložen. U publici tri simpatične devojke izazvaše "gurku" (nije šutka već nešto blaže), i podignuše atmosferu. Na bis dve pesme, poslednja "Ona je tu", i to je to. Ukupno skoro sat i po.

 

 

 

 

 

 

Edited by klimt
  • +1 3
  • Hvala 3
Link to comment


spacer.png
spacer.png
spacer.png

28.04.2023 - The Builders and the Butchers + Autopilot is for lovers, Nürnberg

 

Prvi put sam krocio u ovaj prostor i odmah me je podsetio na KC grad zbog stuba koji stoji na sredini, ali nije toliko blizu bine pa za nijansu manje smeta.
Autopiloti simpa, sa svakom novom pesmom sve bolji. Odlicno da se namesti zvuk jer su u pocetku bas bubanj i bas gitara bili preglasni. Nakon pola sata zagrevanja, na bini bend koji sam zeleo da vidim jos od njihovog debi albuma. Nakon 16 godina cekanja isplatila se svaka sekunda. Califone, Buildersi, O'death, Baptist Generals omiljeni deo rukavca amerikane. Dva sata perfekcije. Ne zna se ko je bolji, da li bend koji je sve vreme na 111%, ulasci u publiku, ostavljanje mikrofona u publici, dva bubnjara za istim setom, energija ne pada niti jednog trenutka ... ili publika koja zna tekstove, peva sa bendom i sve vreme aktivno ucestvuje. Pevac je bio odusevljen publikom i na kraju rekao, evo sada silazim sa bine, koncert je zavrsen, sledece sekunde, evo sada se penjem, krece bis.
Pokusavao da se setim koji high energy koncert me je ovako odusevio, u poslednjih 10 godina jedino sto mi pada na pamet su The Legendary Shack Shakers u Dorcol platzu.
 

Evo nesto sa pocetka karijere. Sve pesme su i sinoc svirane. Svetlo samo iza benda i to uglavnom plavo, pa skroro ni jedna fotka nije uspela.
 

 

  • +1 3
Link to comment

Vidim Turin na listi. Do pre dva dana nisam znao za taj grad. Izgleda neko sjajno mesto za garaznu muziku. Gledao ovde zajedno sa još pedesetak ljudi 

SLOKS (Turin) + NAIVS (Würzburg)

Nikada ranije cuo/slusao Sloks. Otišao samo zato što su na Voodoo rhythm. Odvaljeni od mozga, pogotovo pevacica/bubnjarka.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...