Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Šabački letnji festival 2023.

22.06. Kanda Kodža i Nebojša

23.06. Mile Kekin

Nikad manja posećenost, nikad gori lineup (Valentino, Toni Cetinski...).

 

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

Zašto nema Method Mana na bini? El ne ide na turneje sa ostatkom WTC?

Otišao na Fjužn da zauzme prvi red za Ateiste.

Link to comment

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

21.07.2023 - Vieux Farka Toure, St. Katharine, Nürnberg

 

Svake godine tokom leta, grad Nürnberg organizuje festival Bardentreffen ( https://bardentreffen.nuernberg.de/ ). Na nekoliko lokacija u centru grada za tri dana odrzi se preko 100 koncerata. Ulaz na sve je besplatan. Posto je nemoguce klonirati se i videti sve sto bi moglo i trebalo, napravi se selekcija pa uz pomoc vremenske prognoze u akciju. Sinoc je vece pocelo sa Al Jawala na kojima nisam dugo izdrzao iako je zanatski to zvucalo jako dobro. Par hiljada ljudi se odlicno zabavljalo. U St. Katherine su vec svirale Fleurs Noires, zenska grupa koja svira neo tango. Lepo za cuti mada pomalo streberski. Moje misljenje nije delila publika koja im je izvukla dva bisa. U 21:30 Vieux Farka Toure na sceni. Kada na ledjima imas teret koji se zove Ali Farka Toure, veliki je uspeh kako se pozicionirao u istom zanru kao i otac. Svirka podeljena na tri dela, prvi akusticni, drugi bluzerski i treci, hajde da igramo. Meni su u celoj prici oko Africke  muzike najzanimljiviji perkusionisti koji sednu za bubanj koji ocigledno mrze, ali moraju da ga sviraju. I sviraju ga na svoj nacin (najbolji primer bubnjar Mdou Moctara). Isto je bilo i sinoc. Dobrih sat i po svirke koju napustih malo pre kraja da bih zakacio poslednjih 20 min  belgijskih Orchestre International du Vetex, na tragu americkih funk brass bendova kao sto su Hot 8 Brass band i slicni. Iako previse teatralnosti, kiča i klimanja za moj ukus, svirka 15 ljudi na sceni je bila izuzetna. Uz plesne ritmove i melodije bilo je neverovatnih jazz solo deonica na saksofonu i trubama. Nadam se da ce nastupiti negde u lokalu u dogledno vreme.

Edited by wayfaring stranger
  • +1 4
Link to comment

spacer.png

 

22.07.2023 - Maria Mazzotta, St. Katharina, Nürnberg

Na pocetku koncerta ulazi gitarista, seda i lagano pocinje u stilu David Roback-a na koga i fizicki podseca. Pridruzuje se pevacica i krece psihodelija. Nakon tridesetak sekundi Hope Sandoval za mikrofonom se pretvara u David Yowa i isporucuje neverovatnu kolicinu emocija. Toliko snazno da je deo publike koji je dosao na koncert, ne znajuci ko je na sceni, bio zbunjen. Do kraja koncerta je "objasnjavala" facijalnim ekpresijama, rukama, plesom, telom, a najvise glasom koji je u vise navrata bio i instrument. Ne postoji YT snimak koji ce ni priblizno docarati nastup MM. Jedan od koncerata koji se ne zaboravljaju.
Nakon koncerta u razgovoru spomenem da je 2021 nastupila na Todo Mundo festivalu u Srbiji (tadasnji nastup je bio u formi dua). Ona i njen menadzer su odusevljeno pricali o Bojanu Djordjevicu, te ako neko poznaje Bojana neka prenese pozdrave za njega i Mariju (ne znam ko je, ali ce on znati).

Edited by wayfaring stranger
  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
On 22. 7. 2023. at 13:06, palfoot said:

Is this real?  :ohmy:

Emma Ruth Rundle optužena je za veštičarenje i paganizam od strane srpske granične policije.
nije joj dozvoljen ulazak u zemlju, njen nastup u Novosadska Sinagoga u organizaciji Crna kuća je otkazan. uz maltretiranje i zastrašivanje, zaplenjen je merch zbog "sumnjivog" covera.

 

Koji ti je izvor za "veštičarenje i paganizam"? Čitam pet puta, i prosto, ali prosto ne mogu da poverujem da je ovakvo objašnjenje moguće. Inače, cover koji je bio problem je ovaj:

 

ERR_EG2_OPAQUE_RED1_1.png?v=1649358107

Link to comment

Facebook, poznanik koji je u dosluhu sa organizacijom CK13.

Eno, i Peter Nikitin, koji je skoro imao iskustvo umalo-deportacije na bege aerodromu, se na fejsu pita, cime je umetnica zasluzila. I svi putevi sumnje neizbezno vode ka Vulinu, kojeg je nedavno US bleklistovala, kao i potencijalnim merama retorzije. :ph34r:

 

Edited by palfoot
  • +1 3
Link to comment
23 hours ago, wayfaring stranger said:


Nakon koncerta u razgovoru spomenem da je 2021 nastupila na Todo Mundo festivalu u Srbiji (tadasnji nastup je bio u formi dua). Ona i njen menadzer su odusevljeno pricali o Bojanu Djordjevicu, te ako neko poznaje Bojana neka prenese pozdrave za njega i Mariju (ne znam ko je, ali ce on znati).

 

Prenesi ljudima pozdrave, ne budi lenj!

Fb ako koristiš, ili imejlom (tu je i Marija): Kontakt - Ring Ring

 

 

 

Sinoć sam evocirao uspomene na Barutanu.

Na Etno cirkus (Vroom), tiskanje u gužvi na Darkvudima, okupljanje kod DOB-a za odlazak na KZU (kada sam predložio da se podelimo: ž u jedan taksi, a m u drugi, pa sam na pitanje drajvera kuda da vozi iskoristio otrcanu frazu da sledi onaj taksi ispred), na vatromet sa Save (festival brodova) koji je prekinuo koncert nekih Bugara ako se dobro sećam (Umbria Jazz festival)...

Sinoć red ispred ulaza, poprilična gužva unutra, a Femi Kuti baš onakav kakv bih očekivao (dolazio je sto puta, a nikada ga ranije nisam gledao). Iznenadilo me malo da je dosta pesama relativno kratkog trajanja.

Da sam ja neko (FK), koncert bi mi se sveo na dve teme: jedna ćaletova i Sorry, Sorry. Eventualno još jedna za bis, ako publika zasluži.

Ovo je dovoljno da se bend razmahne, a publika vozi do ekstaze i nazad.

Sorry je naravno i sinoć svirana, baš tako, u produženom aranžmanu, jer ko uopšte želi da prekine kada je tako dobro? Usput, koliko god da je pesma zarazna, u nju je utkano još onoliko puta više tuge i uvek sam na rubu da zaplačem kada je slušam.

Osim poruka ljubavi, od Femija smo mogli da čujemo i izliv gorčine i besa (kako je sam rekao) prema Toniju Alenu, obzirom da je od Fele ukrao bit! Ne znam da li ova priča ima i dublju pozadinu, oko novca, prava, ili je u pitanju samo podela zasluga (sve ovo moja nagađanja)?

Tek, da ne bude zabune: Femi Kuti u ulozi frontmena (peva, pleše, pripoveda, pozdravlja, diriguje, solira na saksu,...), mnogočlani bend sa ekstra duvačkom sekcijom, plesačice, svi u uniformamam vrištećih boja, letnje veče, puna Barutana, raspoložena publika - super zabava!

 

Edited by Ras
  • +1 5
Link to comment
1 hour ago, Ras said:

Femi Kuti baš onakav kakv bih očekivao (dolazio je sto puta, a nikada ga ranije nisam gledao).

Bio sam i ja sinoć u prvom redu. :rolleyes:

Napisaću utiske kad se vratim sa posla.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...