Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

On 4.3.2023. at 12:51, napadaj said:

Posle onog troiposatnog koncerta zimus u Božidarcu, sačekaću 2-3 godine do sledećeg koncerta Bjesova. :D

 

 

da nezaboravim mini review :D

i sad su svirali 3 puna sata :hail: ono što mogu da se setim da je falilo je "Kad mi stane dah", "U osvit zadnjeg dana" i "Svetla, svetlosti".

sem toga sveeeeeee je bilo.

 

atmosfera odlična. meni je bilo malo čudno jer smo bili na balkonu gore a ne u masi pa mi je falilo nešto. ali sam zato imao fenomenalan pogled.

 

ja nisam nikakav muzičar i kvalitet svirke mi apsolutno ništa ne znači. vozi me atmosfera uvek. ali par prijatelja sa kojima sam bio su muzičari i oni su bili u fazonu da Bjesovi nikad bolje nisu zvučali. bemliga, možda je i do prostora. u Božidarcu sve uvek zvuči loše. a Bjesove zadnjih nekoliko puta kada sam slušao uvek su zvučali baš dobro, što ranije nije bilo garantovano i njihove svirke su oscilirale od potpunih raspada do vrhunskih provoda.

 

2 zanimljiva momenta:

 

1) Marinko u jednom trenutku objašnjava, a on inače retko kad priča između pesama išta, kako predaje likovno u osnovnoj školi u Gornjem Milanovcu i kako je obećao da će preneti pozdrave V-1. okreće telefon ka masi i svi kreću da skandiraju "V-1 ! V-1! V-1!" :D 

 

2) neki lik pored bine se u svakoj pauzi drao "Džordžijaaaa!!". posle nekog vremena masa ljudi je to prihvatila pa je bilo kolektivno dranje "Džordžijaaaa!!!". nisu je svirali. a ja nisam siguran da sam nekad i slušao uživo da je izvode, možda negde 90ih ali od tada ne.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

EYOT

DOB 10.03.2023.

Koncert povodom 15 godina rada. 

Perfektan nastup! Nemam reči.

Skoro dva sata svirke. Koncert je snimljen. Bilo je 6-7 kamera. Jedina zamerka, možda je gitara trebala da bude za nijansu glasnija.

Od merča je bio samo poslednji cd.

 

Imam pravilo koje glasi: U odlasku i povratku sa koncerta ne sluša se u autu izvođač koncerta, već nešto deseto, najbolje neki drugi muzički pravac.

 

Sad nisam izdržao, pustio sam kupljeni cd i nastavio da uživam u Eyotu. Kao da je stvoren za noćnu vožnju. Dok je išla numera Heartbeat imao sam utisak kao da haluciniram: autoput, konstantna brzina, noćno nebo, pramenovi magle, svetla u daljini, ritam koji vozi...

 

Samo sam snimio predstavljanje benda. Potpuno nebitno. Ako nekoga interesuje može da pogleda šta je Dejan rekao.

 

 

  • +1 8
Link to comment
  • 2 weeks later...

21 Vek @Feedback Niš

22.03.2003

 

Odlična svirka za najviše tridesetoro ljudi. Pretpostavljam da im je ovo standardni set, mada je mogla još neka sa poslednjeg albuma.

Vasko kao frontmen je impulsivan i pričljiv - više je bio u publici nego na bini. Saznali smo da prati fudbal, voli istoriju i ima komičarske ambicije :cool:

 

 

  • +1 3
Link to comment
Quote

Chris Eckman i Egret u Beogradu
Dom omladine Beograda/Klub

Četvrtak 20. april 20.30

Muzičar i njegov instrument i publika na par metara od njih, tako se stvara magija. Imamo tu čast da vas pozovemo na koncert američkog čarobnjaka Krisa Ekmana i pančevačkog virtuoza Egreta. Mesto je Klub Doma omladine Beograda, a vreme četvrtak 20. april od 20.30. Ulaznice su u prodaji na svim tickets mestima, online na tickets.rs, kao i na blagajni DOB-a po ceni od 1200 dinara, na dan koncerta cena ulaznice će biti 1500rsd.
 

Kris Ekman je legendarni muzičar i producent, nekada lider kultnih The Walkabouts, posle toga zapažen kao solo autor ili član The Strange, The Frictions, Dirtmusic, Distance, Light & Sky... ili kao omiljeni saradnik ili producent svima - u rasponu od Brajana Inoa, preko The Tindersticks do Stiva Vina. Tokom cele karijere Kris je uvek bio izuzetno kreativan i otvoren za eksperimente i izazove. Karijeru je počeo kao član uticajnih The Walkabouts, koji su među prvima potpisali za Sub Pop, posle čega su ostvarili i značajnu međunarodnu karijeru i nastupali i u Beogradu. Pored toga, Kris je jedan od vlasnika izdavačke kuće Glitterbeat Records, najznačajnije world music izdavačke kuće na svetu koja je objavila više desetina zapaženih albuma i konstantno dobijala priznanje za najbolju diskografsku kuću na svetu. 

Egret ili Petar Pupić je muzičar i producent iz Pančeva. Krajem 2022. godine objavio je debitantski EP "Silent Turns", pre toga i dva singla "Knot" i "My Isle". Ovu godinu obeležila je njegova prva pesma na srpskom jeziku, "Ako shvatim kasno", sa kojom je nastupio na Pesmi za Evroviziju i tako se predstavio široj publici. Petar je jedan od kreatora hit pesama i albuma za izvođače kao što su Buč Kesidi, Ljubičice, Iva Lorens... Zamislite svetove Sufjana Stivensa, Džejmsa Blejka, Nika Drejka, Četa Bejkera, koji se preklapaju u jednoj tački, u jednom gradu, u jednoj osobi. To je Egret.

 

Link to comment
On 2.4.2023. at 14:53, Lezilebovich said:

 

 

Jel ovo neka druga sala DOB-a, posto istog dana u isto vreme u Americani Zdenko Kolar svira pesme Vlade Divljana cini mi se?

 

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment
40 minutes ago, Sludge Factory said:

Jel ovo neka druga sala DOB-a, posto istog dana u isto vreme u Americani Zdenko Kolar svira pesme Vlade Divljana cini mi se?

 

Jeste, Klub

  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, Sludge Factory said:

Ali pise: Četvrtak 20. april 20.30 u vesti koju je Lezilebovich preneo.

 

A, moja greška, gledao sam palfootov post.

:twak:

Edited by ragasto
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...