Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

koncerti

Featured Replies

On 4.3.2023. at 12:51, napadaj said:

Posle onog troiposatnog koncerta zimus u Božidarcu, sačekaću 2-3 godine do sledećeg koncerta Bjesova. :D

 

 

da nezaboravim mini review :D

i sad su svirali 3 puna sata :hail: ono što mogu da se setim da je falilo je "Kad mi stane dah", "U osvit zadnjeg dana" i "Svetla, svetlosti".

sem toga sveeeeeee je bilo.

 

atmosfera odlična. meni je bilo malo čudno jer smo bili na balkonu gore a ne u masi pa mi je falilo nešto. ali sam zato imao fenomenalan pogled.

 

ja nisam nikakav muzičar i kvalitet svirke mi apsolutno ništa ne znači. vozi me atmosfera uvek. ali par prijatelja sa kojima sam bio su muzičari i oni su bili u fazonu da Bjesovi nikad bolje nisu zvučali. bemliga, možda je i do prostora. u Božidarcu sve uvek zvuči loše. a Bjesove zadnjih nekoliko puta kada sam slušao uvek su zvučali baš dobro, što ranije nije bilo garantovano i njihove svirke su oscilirale od potpunih raspada do vrhunskih provoda.

 

2 zanimljiva momenta:

 

1) Marinko u jednom trenutku objašnjava, a on inače retko kad priča između pesama išta, kako predaje likovno u osnovnoj školi u Gornjem Milanovcu i kako je obećao da će preneti pozdrave V-1. okreće telefon ka masi i svi kreću da skandiraju "V-1 ! V-1! V-1!" :D 

 

2) neki lik pored bine se u svakoj pauzi drao "Džordžijaaaa!!". posle nekog vremena masa ljudi je to prihvatila pa je bilo kolektivno dranje "Džordžijaaaa!!!". nisu je svirali. a ja nisam siguran da sam nekad i slušao uživo da je izvode, možda negde 90ih ali od tada ne.

  • Replies 10.6k
  • Views 927.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • kakvi su to ljudi...   posle bg koncerta u areni mislim 2011 sam prisao 3D-ju i rekao mu da imam divnu drugaricu koja boluje od teske depresije i da veceras nije mogla da bude tu da ih vidi.

  • Ian Mancunian
    Ian Mancunian

    Massive Attack sinoć posećeni i pronađeni veličanstveni, kao i uvek! Imao sam dvojbu da li da se cimam do Bristola, ali nakon noćašnjeg iskustva, gorko bi zažalio da nisam. Jer uvek je najbolje kući

  • Ian Mancunian
    Ian Mancunian

    Oasis na Wembliju, u sredu. U nekim momentima je izgledalo da će se stadion raspolutiti na pola - 80k ljudi koji dva sata, ni jedne sekunde ne staju sa horskim pevanjem, skakanjem, grljenjem i nekom g

Posted Images

Ma bili su super u Božidarcu, ali je tri i po sata meni bilo previše tog dana, nisam bio spreman za takav koncert. :D

EYOT

DOB 10.03.2023.

Koncert povodom 15 godina rada. 

Perfektan nastup! Nemam reči.

Skoro dva sata svirke. Koncert je snimljen. Bilo je 6-7 kamera. Jedina zamerka, možda je gitara trebala da bude za nijansu glasnija.

Od merča je bio samo poslednji cd.

 

Imam pravilo koje glasi: U odlasku i povratku sa koncerta ne sluša se u autu izvođač koncerta, već nešto deseto, najbolje neki drugi muzički pravac.

 

Sad nisam izdržao, pustio sam kupljeni cd i nastavio da uživam u Eyotu. Kao da je stvoren za noćnu vožnju. Dok je išla numera Heartbeat imao sam utisak kao da haluciniram: autoput, konstantna brzina, noćno nebo, pramenovi magle, svetla u daljini, ritam koji vozi...

 

Samo sam snimio predstavljanje benda. Potpuno nebitno. Ako nekoga interesuje može da pogleda šta je Dejan rekao.

 

 

  • 2 weeks later...

21 Vek @Feedback Niš

22.03.2003

 

Odlična svirka za najviše tridesetoro ljudi. Pretpostavljam da im je ovo standardni set, mada je mogla još neka sa poslednjeg albuma.

Vasko kao frontmen je impulsivan i pričljiv - više je bio u publici nego na bini. Saznali smo da prati fudbal, voli istoriju i ima komičarske ambicije :cool:

 

 

Kutiman ce biti dva dana u Bitef Art kafeu, 31.5. i 1.6.

 

 

 

Quote

Chris Eckman i Egret u Beogradu
Dom omladine Beograda/Klub

Četvrtak 20. april 20.30

Muzičar i njegov instrument i publika na par metara od njih, tako se stvara magija. Imamo tu čast da vas pozovemo na koncert američkog čarobnjaka Krisa Ekmana i pančevačkog virtuoza Egreta. Mesto je Klub Doma omladine Beograda, a vreme četvrtak 20. april od 20.30. Ulaznice su u prodaji na svim tickets mestima, online na tickets.rs, kao i na blagajni DOB-a po ceni od 1200 dinara, na dan koncerta cena ulaznice će biti 1500rsd.
 

Kris Ekman je legendarni muzičar i producent, nekada lider kultnih The Walkabouts, posle toga zapažen kao solo autor ili član The Strange, The Frictions, Dirtmusic, Distance, Light & Sky... ili kao omiljeni saradnik ili producent svima - u rasponu od Brajana Inoa, preko The Tindersticks do Stiva Vina. Tokom cele karijere Kris je uvek bio izuzetno kreativan i otvoren za eksperimente i izazove. Karijeru je počeo kao član uticajnih The Walkabouts, koji su među prvima potpisali za Sub Pop, posle čega su ostvarili i značajnu međunarodnu karijeru i nastupali i u Beogradu. Pored toga, Kris je jedan od vlasnika izdavačke kuće Glitterbeat Records, najznačajnije world music izdavačke kuće na svetu koja je objavila više desetina zapaženih albuma i konstantno dobijala priznanje za najbolju diskografsku kuću na svetu. 

Egret ili Petar Pupić je muzičar i producent iz Pančeva. Krajem 2022. godine objavio je debitantski EP "Silent Turns", pre toga i dva singla "Knot" i "My Isle". Ovu godinu obeležila je njegova prva pesma na srpskom jeziku, "Ako shvatim kasno", sa kojom je nastupio na Pesmi za Evroviziju i tako se predstavio široj publici. Petar je jedan od kreatora hit pesama i albuma za izvođače kao što su Buč Kesidi, Ljubičice, Iva Lorens... Zamislite svetove Sufjana Stivensa, Džejmsa Blejka, Nika Drejka, Četa Bejkera, koji se preklapaju u jednoj tački, u jednom gradu, u jednoj osobi. To je Egret.

 

On 2.4.2023. at 14:53, Lezilebovich said:

 

 

Jel ovo neka druga sala DOB-a, posto istog dana u isto vreme u Americani Zdenko Kolar svira pesme Vlade Divljana cini mi se?

 

 

Edited by Sludge Factory

Zdenko će sa ekipom svirati sad u aprilu a ono je najavljeno za jun.

@Sludge Factory

Ali pise: Četvrtak 20. april 20.30 u vesti koju je Lezilebovich preneo.

 

Edited by Sludge Factory

40 minutes ago, Sludge Factory said:

Jel ovo neka druga sala DOB-a, posto istog dana u isto vreme u Americani Zdenko Kolar svira pesme Vlade Divljana cini mi se?

 

Jeste, Klub

6 minutes ago, Sludge Factory said:

Ali pise: Četvrtak 20. april 20.30 u vesti koju je Lezilebovich preneo.

 

A, moja greška, gledao sam palfootov post.

:twak:

Edited by ragasto

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.