Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

On 18. 2. 2023. at 9:11, April said:

Znaš kako, nije to stvar pubike, kad ideš u veći projekat, onda se i kampanja za koncert duplira, zovu te mainstream mediji sami,, sve postaje događaj. Pri tom imaš rulju koja ide uz svaku KKN svirku i prilično ekspankera u penziji koji će da dođu jer ARA, stara ekipa, pivo.

Hala Sportova je u stvari samo po imenu hala, tamo zapravo jedva stane malo više od dve hiljade u zavisnosti koliko terena ostaviš ispred stejdža. To se lako puni, a i ako je poluprazna ne izgleda sablasno.

 

Pa ne ides ako nisi siguran da ces popuniti kapacitet bar nekih 80%. Hala sportova prima oko 5000 ljudi na koncertima, ona prcvarnica u Domu Omladine jedno 800, velika je razlika. Sad ne znam koliku publiku KKN ima, Goblini su letos svirali u basti KSTa, a rekao bih da su tu negde bendovi po popularnosti. Teska vremena za rok svirke u Beogradu.

Link to comment
17 minutes ago, goofs said:

 

Pa ne ides ako nisi siguran da ces popuniti kapacitet bar nekih 80%. Hala sportova prima oko 5000 ljudi na koncertima, ona prcvarnica u Domu Omladine jedno 800, velika je razlika. Sad ne znam koliku publiku KKN ima, Goblini su letos svirali u basti KSTa, a rekao bih da su tu negde bendovi po popularnosti. Teska vremena za rok svirke u Beogradu.

 

Da, evo sad čitam link koji si ostavio.

 

Malo mi mnogo sve to. Pre renoviranja, Pionir je primao toliko. Ja sam računao da prima 2500 max. Otprilike toliko mogu da skupe KKN, to su recimo 2 SKC-a.

Link to comment

Pionir ima 5000 sedecih mesta, sa parketom za koncert to izadje na 7-8000. Ovde je 5000 sve sa tim parketom. 

 

Beogradu fali bas to sto si naveo - koncertna hala za do 2000 ljudi, najblizi tome je Expo centar, ali je sam po sebi skup, na losoj lokaciji i nema dusu.

Fali nam i hala od max 10k ljudi, jer to pune mid-tier svetski izvodjaci, mi imamo ili Arenu koja je za 20+ ili neki Sajam koji prima 6k i uz to je uzasna neakusticna rupa.

  • +1 1
Link to comment

Hala Sportova nije dostupna za koncerte, kao ni 11. april tokom leta, od kada je Šapić to odlučio, može da se gugla od kada je to tako. Belexpo centar je (ako sam dobro shvatio) dobio novog vlasnika i biće kockarnica/kazino ili nešto slično (jeste malo verovali ili ne to ako je istina) od leta, tako da ni to više nije dostupno. KKN ne može da proda te karte (1500+), a i uvek su išli na veliki broj koncerara koji će da održe (u Beogradu je to oko 20 godišnje), nego na jedan "velikii". I verovatno su u pravu što to tako rade. Pre bih se kladio da će Rusi da naprave halu/salu za 2000 ljudi, nego što će Srbin to da reši. 

Link to comment

Hali Gali br. 5 pod nazivom Rodeo, 24. marta u Dragstoru:

Consecration, Šajzerbiterlemon, Gazorpazorp, Sv. Pseta, Sitzpinker, Proto tip, Vizelj, Koi koi, Lil Taty, Praktikal, Na5a, Mauna, Dulence 913 i Fibra Vrgov

 

  • +1 2
Link to comment
On 24.2.2023. at 17:23, wayfaring stranger said:

Još kada bi pao neki reunion povodom godišnjice...

 

Sećam se da je Kyser odavno izjavio da mu je mrsko da peva te pesme iz mladosti. 

 

Spoiler

 Možda ovde nešto kaže o ponovnom okupljanju 

 

 

 

Link to comment

Idem u naredne dve nedelje:

 

Quote

Ana Popovic

The award-winning, hard-touring, guitar slinger blends electric funk and slide guitar, jazzy instrumentals, and a tight blues groove with soulful, feminine vocals. Add to the mix her incredible stage presence, all of which makes her an irresistible force in the world of contemporary blues music.

 

i neki dan kasnije

 

https://madyella.bandcamp.com

+

https://www.instagram.com/jazzcotech/?hl=en

Link to comment

Kako se nedelja drone/ambienta pretvorila u nedelju Malera i kako je odlučeno da pišem jedan stav (skerco) za gudački kvartet.

 

Loscil je pre neko veče u CK13 u NS priredio svoj set nekakvog tehno/ambijenta, kako smo ga nakon nastupa krstili. Taj nastup nije bio baš nešto o čemu bi detaljnije vredelo pisati. Sadržaj je bio na prvu loptu, nekako lajt, a neočekivano bilo je i ritma na koji bi mogao zaplesati, ali nije bilo ničega trajnijeg što bih zapamtio, ili dubljeg što bi me zaintgriralo.

 

Alex Zhang Huntai (ex Dirty Beaches) se sinoć u KC Grad u svom relativno kratkom setu (oko 45 min) predstavio kao daleko zanimljiviji autor. Nastup boji zvuk sasksofona, prevučen preko elektronike, pri čemu nas muzičar naizmenično vozi najpre kroz melodično-melanholične, a zatim pasaže agresivnog distorziranog zvuka, kreiranog putem fidbek efekta- vitlajući saksofonom kao što to Thurstone Moore čini sa gitarom. Ovaj miks zvukova danas bih ilustrovao naizmeničnim crno-belim slikama cipelica i nogu Žane Moro na mokrom kolovozu (Lifta za gubilište)  i jarko crveno obojenih slika iz filmova Dejvida Linča. Do Linča nisam došao baš slučajno, jer ga sam Alex Zhang spominje u svom intervjuuu, a atmosfera u KC Grad sinoć, baš sa crvenim svetlima iza muzičara, bila je pomalo tvinpiksovski nadrealna: dosta ljudi raspoloženih za druženje što je bilo u kontrastu sa muzikom koja je pre svega izraz interakcije pojedinca i komplikovane strukture velegrada.

 

Ispostavilo se da je isto veče kada je zakazan koncert Loscila, u zgradi Rektorata Univerziteta u NS najvljen kocert kamerne muzike, u okviru ispita na doktorskim studijama, na kome su najpre izvođene Malerove pesme iz ciklusa Dečakov zlatni rog, a zatim i Gudački kvartet broj 2 Borodina. Kako nam je vreme koncerta odgovaralo, pre Loscila bili smo i na ovom događaju, što je bila prilika i da se nađemo u zanimljivom objektu u kome je smešten Rektorat.

 

I jedno i drugo delo kratko je najavljeno od strane muzičara.

Ove Malerove pesme, po atmosferi često vesele odudaraju od uobičajenih koordinata po kojima se krećemo kada je Malerova muzika u pitanju. U uvodu je naznačeno da je kompozitor ove pesme iskoristio i kasnije u svojim simfonijama, a od sedam izvedenih prepoznao sam samo jednu, za koju mi je prijatelj kasnije rekao da je iz 4. simfonije.

Moram reći da sam tokom ovog nastupa razmišljao o tome koliko mi je zapravo nedostajao ljudski vokal i njegovo blagotvorno dejstvo. Od te večeri, kod kuće sam isključivo na Malerovoj muzici, uz još po nešto što se zateklo na tim albumima. Na preporuku prijatelja i sopstvenim mini istraživanjem ovo mi je neprestano u plejeru:

Mahler: Symphonie No.4; Berg: 7 frühe Lieder 

Mahler: Symphonies Nos. 2 & 4 (Abbado)

Mahler: Das klagende Lied; Fünf Rückert-Lieder; Lieder eines fahrenden Gesellen; Kindertotenlieder; Drei Lieder aus Des Knaben Wunderhorn

 

To veče u rektoratu su pevali mecosopran Aleksandra Ristić i mladi bas-bariton Marko Milisavljević u klavirskoj pratnji Ingrid Janković.

Da dodam i da je jednako, ili ponajviše u ovim nastupima uživao klinac u prvom redu, koji je na koncert došao u pratnji mame, a koji je svoje oduševljanje pokazivao neprestanim mahanjem rukama, čas kao da svira neki instrument (klavir prstićima u vazduhu, ili prevlačeći zamišljenim gudalom preko takođe zamišljenih žica) , a čas kao da diriguje.

 

Borodinov Gudački kvartet broj 2 izveli su takođe mladi muzičari: Igor Harvan i Igor Vasiljević violine, Tijana Dimitrov (viola) i Anamarija llić (čelo). Sviranje je bilo meko i tečno, a jedino je izostao efekat dramatičnosti iz 4. stava, kako nam je u uvodu prilikom predstavljanja dela i kompozitora bilo najavljeno.

 

U uvodu nam je rečeno i da je Borodin ovaj svoj kvartet posvetio supruzi i napisao ga kako bi obeležio 20 godina braka.

Ha! Sinulo mi je da bi i moj prijatelj za svoju suprugu mogao da napiše gudački kvartet, što sam mu i predložio. Do dvadesetogodišnjice ima još vremena, a velikodušno sam mu ponudio i pomoć u ime svih ostalih prisutnih.

"Važi, (prst uperen ka meni) ti pišeš skerco!"

 

 

 

 

 

 

Edited by Ras
  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...