Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

FEMI KUTI, Barutana, nedelja 23.07.2023.
 
Baba očekivano razvalio. Gledao sam ga već 2011. na Exitu na Fusion bini. Tada je i naš Igor Vince prvi put nastupio sa Femijem. Bio je to divan, vreo, afrički dan za pamćenje, jer su pre njega, doduše na Mainu, nastupili Amadou & Mariam. Ne mogu da se setim da li je i tada bio ovako mlad bend kao sinoć, ali svejedno, na oba koncerta sve je bilo na mestu.
 
Femi očigledno voli da ga zovu Baba, a neko iz publike je to često dobacivao. Rase, ti li si? Stvorila se izuzetna interakcija publike i benda, svi oko mene su bili u transu, uhvaćeni u prirodnom ritmu Majke Afrike. Femi je vrlo energičan i posvećen u svemu što radi (svira, peva, igra, priča...). Bilo je više pesama nego kada sam ga prvi put gledao. Kako vreme odmiče, njegove pesme su sve kraće. Na poslednjem albumu ima nekoliko od 2-3 minuta. Jednu pesmu na koncertu je skratio zbog tehničkih problema (nije se čula gitara). Sorry, Sorry je svakako bio vrhunac. "Srećom" njegove pesme o socijalnoj nepravdi i diktatorskom režimu su nam vrlo bliske, pa smo mogli uz ples i iskreno da zapevamo npr. "You Can't Fight Corruption With Corruption".
Stajao sam čas u prvom, čas u drugom redu, pored Igorove majke kojoj smo pomogli da se snađe sa telefonom i napravi fotografije i video fajlove. Na kraju nastupa na bini se pojavila i prelepa Kubanka, Igorova supruga koja je igrala sa Femina tri vrtiguza. Jedna od tri igračice je Femina supruga, jedno triput mlađa od njega. Pri predstavljanju benda Igor je dobio najviše ovacija. Zasluženo, savršeno se uklopio u bend. 
Femino negiranje doprinosa Tony Alena u formiranju afrobita jednostavno ne stoji. Čuvena je Felina izjava: "Without Tony Allen, there would have been no Afrobeat." Bez obzira što Femi tvrdi "Ja sam 1962. godište, bio sam prisutan kada je Fela davao instrukcije Tonyju", mislim da je očigledno u pitanju lični animozitet prema Tonyju.
 
Za kraj tradicionalno Felina "Water No Get Enemy". Milozvučna duvačka sekcija, ritmično nas gazi krdo slonova...
 
Barutana je izuzetno prijatan prostor za ovakve svirke. Stigao sam dosta ranije i izujedaše me komarci. Pala mi je na pamet "Mosquito Song" Feminog brata Seuna. Srećom komarci nestadoše pred početak koncerta. Gledao sam Seuna 2018. godine i on mi je za nijansu ipak bolji. Možda je razlog i to što je nasledio bend Egypt 80 od oca.
 
U subotu 22.07. u poslednjem trenutku odustajem od koncerta Goblina u Punk Rock Cafeu (Smederevska Palanka). Bio sam kod rodbine u blizini. Odlučujuće je bilo sećanje da se do SP stiže putem kroz neku šumu, a oluja je prognozirana baš u vreme povratka.
 

 

 

Edited by klimt
  • Hvala 6
Link to comment

Ne znam da li postoji ogranicenje na Nemacku ili se moze pogledati i u ostatku sveta.

Ceo koncert Vieux Farka Toure.

 

https://www.ardmediathek.de/video/puls-musik/vieux-farka-toure-beim-bardentreffen-nuernberg-2023/br-fernsehen/Y3JpZDovL2JyLmRlL3ZpZGVvLzBkMzA3ZGZmLTViODItNDc1NS1iYWUwLWE0Y2NkZThkMzNiNw

 

A ovde su i do sada dostupni koncerti

https://www.ardmediathek.de/suche/Bardentreffen Nürnberg 2023

  • Hvala 2
Link to comment

Sinoć, 30.07.2023. u Bijeljini "Cabbage Blues Fest"

Prijatno veče u punom Praha pubu. Promocija Staropramena. Baš dobra atmosfera, starija publika.
Mr Swagger i Pera Joe standardno dobri, Dadu Topića stigle godine, al opet nije loše.

 

spacer.png

  • +1 2
Link to comment

spacer.png

 

06.08.23 - Black Lung, E-Werk, Erlangen

 

Iako je ulaz na koncert bio besplatan, prisutno samo pedesetak ljudi. Heavy-psych-blues-doom rock kako oni sebe opisuju. Lepo provedenih sat i frtalj. Na prvom bisu bubnjar peva, a pevac/gitarista za bubnjevima. Em bubnjar bolje peva, em pevač odlično bubnja. Helter skelter otpevana od strane bubnjara mnogo bolje zvuči nego na spotu dostupnom na YT.

 

Evo starijeg nastupa.

 

  • +1 1
Link to comment

Sinoć Vlada Maričić Trio u Bašti kulturnog centra Šabac.

Izvodili su kompozicije sa prethodnih albuma „Ibar“, „Prelo“ i budućeg albuma „Sonet“. Vlada je Šapčanin, osnivač Šabačkog Internacionalnog Jazz & Blues Festivala. Pored Vlade trio čine Milan Nikolić – kontrabas i Dušan Ivanišević – bubnjevi.

Dobra svirka koju nije uspela da pokvari ni na trenutke suviše bučna publika, ni manji problemi sa zvukom u drugom delu nastupa. 

 

 

  • +1 3
Link to comment

Nisam nikad gledao Vranjkovica u solo karijeri, samo s Block Outom, je l' isao neko skoro, valja li se cimati? 

Ne svidja mi se poslednji EP studijski nikako, ne znam da li svira mnogo pesama s njega ili dominira stari materijal

Edited by Plajvi
Link to comment

Nisam gledao Vranjkovića u skorije vreme, ali sam siguran da ne može da bude ispod odličnog. Još samo da dovede Mitu u bend da peva, i biće bez greške.

 

edit: Tricky napravio sranje na Nišvilu, otaljao par pesama i otišao sa bine.

https://www.juznevesti.com/Kultura/20-minuta-hedlajnera-Tricky-prekinuo-nastup-poslednje-veceri-Nisvila.sr.html

 

https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Blagojevic-cestitao-samom-sebi-na-Nisvilu-a-Tricky-doneo-i-dobar-i-los-publicitet.sr.html

Edited by ragasto
Link to comment
6 hours ago, Plajvi said:

Nisam nikad gledao Vranjkovica u solo karijeri, samo s Block Outom, je l' isao neko skoro, valja li se cimati? 

Ne svidja mi se poslednji EP studijski nikako, ne znam da li svira mnogo pesama s njega ili dominira stari materijal

Zadnji put sam ga gledao pre tri godine. Svaki put je bio za čistu desetku.

Ako je solo nastup trajaće tri sata, pa šta i ako svira ceo EP koji se tebi ne sviđa, ima dovoljno vremena za stare pesme. :rolleyes:

  • +1 3
Link to comment
On 22. 7. 2023. at 13:06, palfoot said:

Is this real?  :ohmy:

Emma Ruth Rundle optužena je za veštičarenje i paganizam od strane srpske granične policije.
nije joj dozvoljen ulazak u zemlju, njen nastup u Novosadska Sinagoga u organizaciji Crna kuća je otkazan. uz maltretiranje i zastrašivanje, zaplenjen je merch zbog "sumnjivog" covera.

 

Meni ovo zvuči dosta sumnjivo. Uredno su dolazili Marduk, Kanibali i ostala mnogo zajebaniji likovi od Eme Rutave, pa nisu imali problema na granici. Objašnjenje za Vulina ne pije vodu.

 

 

7 hours ago, Plajvi said:

Nisam nikad gledao Vranjkovica u solo karijeri, samo s Block Outom, je l' isao neko skoro, valja li se cimati? 

Ne svidja mi se poslednji EP studijski nikako, ne znam da li svira mnogo pesama s njega ili dominira stari materijal

 

Gledao sam novogodišnji koncert u Domu sindikata 28. ili 29. decembra 2021. godine, mislio sam da ću da umrem. Svirka je odlična, ali koncert je trajao četiri sata, a ja sam otišao posle posla. Reko' biće to gotovo za 2 i po sata, taman da se uživa, kad ono 4 sata vožnje.

  • +1 1
Link to comment
15 hours ago, ragasto said:

 

jel ima neki insajd info šta se desilo na kraju? jal su trikijevi demoni, jal je ozvučenje bilo loše?

Link to comment

Nemam 100%ni insajd info pa mogu samo da pretpostavljam - za tehniku je bio zadužen neizbežni Sky Music, a oni nemaju lošu opremu. A kad neko kaže "problem sa ozvučenjem", to može da znači bar nekoliko različitih stvari od kojih je sigurno samo to da muzičar na bini ne može nikako da zna kakvo je ozvučenje u publici i da li postoji problem. On može samo da primeti problem sa njegovim ozvučenjem (monitorima ili in ear). Mislim da je to info koji su preneli neki portali, i eto prvog nesporazuma.

 

Nišvil je objavio jedan snimak, to i zvuči i izgleda raspalo i muzičari bi odmah prekinuli nastup da je problem bio na tehničkoj strani. A svom tom opremom su baratali Trickyevi tehničari. Šteta, šta god da je u pitanju.

 

 

@beyoncé

Edited by ragasto
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...