Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Nisam znao za ovo drugo. Dakle za pedeset dindži od Vuka do Bataje? Nije loše
Sad sam pogledala, "primenjuje se postojeci zonski sistem", pa su Zemun Polje i Batajnica druga zona, kao i u gradskom prevozu. I samo u spicu je na 15min, inace na pola sata, posle 22h (i vikendom) na sat. http://www.beogradcvor.rs/beovoz.htmlhttp://www.beogradcv...-a_sa_mapom.pdfIdem svake nedelje u Pancevo Beovozom, pa sa zaviscu gledam taj BGvoz koji uvek dodje za razliku od tog sto ga ja cekam po sat vremena. Kondukter mi rece da je bila neka kradja na pruzi u delu Krnjaca-Pancevo, pa sad tim delom ide brzinom od max 20km/h, tu izgubi pola sata, onaj sledeci ga ceka na ukrstanju, uzas. Tako da do daljnjeg idem busom. Edited by mirjam
Link to comment
posle otkazivanja Prajda moze da mi dovede i pariski metro u BG, ne bih glasao za njega. ali realnost je da ce on jos dugo biti gradonacelnik i da ce posle toga ici na vise drzavne funkcije. buducnost Srbije vidim u trouglu Djilas-Nikolic-Dacic.
Pazi, tehnikali spiking šetnju je otkazao Dačić a ne Đilas.Enivej, slažem sa tvojim predviđanjem budućnosti. Đilas ume da podloži mase tako da će verovatno jednoga dana biti premijer ili predsednik.
Pa i onda je išao tako - Pančevac (kad stigne iz Pva), Vuk, Buvljak na Nbgd, Bataja. Drugi krak Franš, Prokop valjda pa Rakovica ili gde već. Šta je onda Đilas smislio novo?
Kao što ti objasniše imaš Beovoz i BGvoz. Đilasova ideja je da BGvoz postane ono što Beovoz propustio da postane - (pri)gradska železnica.Problem kod Beovoza su kašnjenja i izostanci. Toga kod BGvoza ne sme da bude. Zamisao je da BGvoz bude jako pouzdan.Planiraju da ga šire godinu po godinu. Prvo je bio NBG - Pančevac. Sada je Batajnica - Pančevac.U narednom periodu treba da se priključi i Rakovica tj. Resnik.Onda će se širiti na Barajevo i za 3-4 godine i Lazarevac (to sam zapamtio jer me ta linija interesuje), a valjda će ići i do Pazove (Stare, Nove jbmlg) i Pančeva.Kako je govorio Đilas:
Prema rečima gradonačelnika početkom sledeće nedelje trebalo bi da bude potpisan protokol sa Železnicama Srbije o modernizaciji Beovoza.- Beovoz kao gradska železnica omogućiće ljudima koji žive ne samo na rubnim opštinama već i u Zemunu, Batajnici ili Novom Beogradu, da do centra grada stignu za 15 do 20 ili od Mladenovca za 35 minuta. Prva faza treba da bude završena u narednih 12 meseci, a reč je o ulaganju oko 30 miliona evra u pruge, budući da su one najveći problem. Radiće se deo do Batajnice, deo do Rakovice i Pančevačkog mosta, a posle 12 meseci gradićemo te pravce prema Barajevu i Lazarevcu, odnosno Grockoj i Sopotu - rekao je Đilas. On je dodao da će grad kupiti 20 novih motornih garnitura.
Link to comment

Nađoh:Najavljeno poboljšanje železničkog saobraćaja u Beogradu

BEOGRAD, 5. juna 2009. (Beta) - Železnice Srbije i Grad Beograd danas su potpisali sporazum o unapređenju železničkog saobraćaja u Beogradu, kojim je predviđeno da se za najviše šest godina u železnice u glavnom gradu uloži 109,9 miliona evra....u narednih godinu dana bi trebalo da bude puštena u rad linija od Batajnice do Pančevačkog mosta, vozovi će ići na svakih 15 minuta, a putovaće se 35 minuta. U roku od dve godine očekuje se da se pusti u rad linija Prokop-Rakovica-Resnik, vozovi će ići na 15 minuta, a vožnja će trajati 15 minuta. Za četiri godine bi trebalo da budu puštene linije Batajnica-Krnjača i Prokop-Ripanj sa presedanjem u Resniku. Od Batajnice do Krnjače vožnja će trajati 40 minuta, a vozovi će ići na 15 minuta, od Resnika do Prokopa putovaće se 20 minuta, a vozovi će ići na svakih 15 minuta, dok će se od Ripnja do Resnika putovati 10 minuta, a vozovi će ići na svakih 30 minuta. Najkasnije između 2014. do 2016. godine trebalo bi da budu puštene u rad i linije Lajkovac-Resnik preko Lazarevca, Mladenovac-Resnik i Umčari-Rakovica. Vozovi će ići na svakih sat vremena, a toliko će otprilike trajati i vožnja na svakoj od te tri linije.
Link to comment
kad li će da se sete da puste u pogon prugu koja polazi od SUP-a u 29. novembra pa ide oko Kalemegdana, to bi rasteretilo dobar deo saobraćaja na relaciji Pančevaki most-Trg republike
Ta pruga radi, ali u manjem obimu i uglavnom za teretne vozove. Mislim i da je dugogodišnji plan da se ukloni odatle, pa se verovatno zbog toga ne koristi za BGvoz.Ali i da se koristi ne bi mnogo pomogla. Jer postoji dunavska stanica, iza MUP-a u 29, novembra i sledeća stanica je tek glavna železnička, s tim da bi voz ušao u gl. železničku mora da ode do sajma, onda se pomere skretnice i on se vraća unazad do gl. žel. stanice. Tako da bi to bilo nefunkcionalno.
Link to comment

U je, nisam to znao. Mada.. ljudi bi stizali do tamo pa bi mogli na Slaviju... samo je pitanje da li bi bilo brže nego kao kad se zakrči prilaz Pančevcu pa cela 29. bude neprohodna

Link to comment

Tuda prodje 0.3 teretna voza nedeljno (deda mi ima gajbu u onim zgradama kod 25. maja, baš pored pruge).'Nači mogla bi mikro linija od Dunav Stanice, sa jednom stanicom kod 25. maja i recimo do Brankovog mosta (pa i do kraja Sajma, odnosno Dražinog mosta, mada mislim da je tamo previše prometno, zbog Gl.Žl.St.). Malo li je?

Link to comment
Tuda prodje 0.3 teretna voza nedeljno (deda mi ima gajbu u onim zgradama kod 25. maja, baš pored pruge).
Preterujes :D prodju otprilike 3 dnevno, nekad cak bude i putnicki (sto mi je enigma i dan danas), ali saobracaj generalno je takav da se maltene ne primecuje.
Link to comment
nekad cak bude i putnicki (sto mi je enigma i dan danas)
Romantika koja ide za Vršac vikendom prolazi tuda. Takođe prolaze i neki vozovi koji idu za... pa valjda isto Vršac ili Rumuniju.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...