Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

a pa to je onaj slavni potez gde se pola busa krsti, u ovom slucaju su verovatno u kolektivnoj molitvi docekali zarivanje u ciglu
:lol:da se cena karte povisi za jos 10 dinara kako bi se svi autobusi osvestali.
Link to comment
ako baš moraš, mislim da od vuka ide možda samo jednom ili dva puta dnevno baš do pančeva. inače ide samo do mosta (mislim od vuka), a sa mosta do pančeva ide na nekih dva sata voz za PA, i on ne staje tu gde i taj bg voz, nego malo dalje, tamo gde je stanica 37 i 58.vožnja traje 40ak minuta, zavisi koliko se čeka na ukrštanje, jer ima samo jedan kolosek osim na stanicama..ovde imaš objedinjeni red vožnje i za bg voz i za beovozedit: ipak ide više od par puta, u pravu je hazard
Poslednja dva puta kad sam isla (ove i prosle nedelje), isao je 1.5h. Pokrali su neke tegove na sinama, pa ide kao biciklista, od Krnjace do iza Ovce ... Kod buvljaka ceka onaj sledeci voz na ukrstanje po pola sata. Strasno.Ali je karta 60din. Edited by mirjam
Link to comment
pitanje je u kom su mu momentu otkazale kocnice, ali od pozeske na dole ni ne moze da uhvati neki preveliki zalet, pogotovu sto od pocetka pozeske ima jedno pet semafora. medjutim, da nije udario u crkvu... preturio bi se pri skretanju garantovano, ili uleteo u one kuce ispod.
Da je nastavio da se kreće, uhvatio bi dobar zalet, pa bi pritom pokupio i vozila ispred sebe i odleteo preko trotoara u kuće ispod.Srećom, rešio je da ga podigne na prazan trotoar i zakuca u ogradu. Očito dobar potez čim niko nije povređen.Iznenađen sam da je šoferka čitava, obzirom da je bus poput poput tenka pregazio banderu i jedan stub ograde.
Link to comment

I sta kazu, kocnica otisla tek tako, sama od sebe? Tome nije prethodio dug period tokom koga je kocioni sistem postepeno propadao, u miru i tisini karoserije neuznemiravane grubim rukama i alatima majstora zaduzenih za redovni tehnicki pregled vozila?

Link to comment

Danas sam se prvi put vozio Špancem a nije Žikica.Izvesni Pierre bio u Diznilendu, a ja u Špancu.Nisam 'teo, umoran i glavobolan sam se spustio Balkanskom i Milovana Milovanovića do kolodvora, odlučan da napustim kulturni život Stradije, i naleti tramvaj. Don Kihot. Niđe broja. Koji je broj? Publika nagađa da je sedmica, oslanjajući se na "napise u štampi".Uđem. Uđe i kao zift crno ofarbani babac, kojoj škljoca zubalo, nešto mi po liku i zubalu liči na Oliveru Marković. "Je li ovo sedmica? Kažu da je sedmica. Hajde pitajte vozača."Ma neću."Nije ovo za nas."Glas iz zvulnika pominje pijacu Zeleni Venac sve se pomešalo."Ma ne ide valjda do Zelenog venca?"Ne ide fala bogu već na gore. Kod garnizona se sa zvučnika čuje "Ulica dr Ivana Ribara"...Babac se raspričao"Šta li če sada da kaže" (če, če škljoca zubalo)"Pa ne znaju kud voze... A a znate šta mi se dogodilo kad sam se prošli put vozila, ovo mi je drugi put da se vozim ovim tramvajem... A lepi su, prostrani ... samo nismo mi za ovo... Gle učutali se, više ne govore koaj je stanica ..."I tako.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...