Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Horor. Mozda ce sada uvesti znacajnu novinu u pogone, institut tehnickog pregleda i redovan servis vozila. Neverovatno mi je da incident na banovom brdu nije bio dovoljan da pregledaju vozila; da ponovimo, kocnice ne otkazuju odjednom. Koji je to ponor neodgovornosti i lenjosti...

Link to comment
U oba slucaja su privatni busevi u pitanju. Koja instanca proverava i kontrolise njihovu ispravnost?
Mora GSP da proverava. Ako se za privatnike placa regularna karta onda oni moraju i da ih kontrolishu Edited by Mercuzzio
Link to comment
Ja se zajebah i uzeh u ponedeljak 10 karata po staroj ceni, da mi se nađe do kraja meseca. Kad saznadoh da stare karte važe samo do 10. novembra. :fur: Mada, ima i fora da odeš u GSP i, uz doplatu, zameniš za nove. Ali, ko ima vremena da se petlja sa tim.
Ja tako već mesecima... 10 karata koje sam kupio, iskoristio sam 4 komada!Tako ću i sa ovima...
Pa dobro sad ili potrosi ove do 10. ili idi dole da doplatis za nove....
Ja bogami pucam još uvek stare, mislim da imam još 8-9 kod sebe.A to će mi trajati i posle 10-og.Mogu da mi se napasu prašume ispod hrasta; Ja sam kupio kartu za jednu vožnju i platio je u tom trenutku koliko košta, i oni su lepo uzeli taj novac i iskoristili za svoje hirove.Naravno, da nemam nameru da je koristim 2013., ali tokom nekog dana u toku celog Novembra hoću.Paz' Qrtza mu, kada su pa objavili da će važiti samo 10 dana pa da ljudi ne kupuju po više? Edited by ion
Link to comment

Ko god zagovara plaćanje gsp-a nek objasni to večeras ljudima koji su su posmrzavali na stanici čekajući bus 88. Sat vremena nema jebene 88ice (i još nekoliko buseva), na 5c napolju. A nijedna neće ni proći do jutra. I to plaćaju grad i građani?Zbog te pouzdanosti gsp-a niko ne želi da se odrekne automobila. Bolje je čekati u toplom i stići 1h kasnije nego da čekati po zimi 8h do jutarnjeg.Kreteni jedni... Mada sa ja još veći jer kupujem i otkucavam karte... I još povrh svega dvoje mladih mrtvih. Jbt. koja zemlja, ne krivim nikoga ko je otišao, spasao se na vreme...

Edited by S.L.
Link to comment
Paz' Qrtza mu, kada su pa objavili da će važiti samo 10 dana pa da ljudi ne kupuju po više?
Ne bih da kvarim raspravu, ali običaj važenja starih karata samo 10 do 15 dana posle poskupljenja uveden je još u vreme staaarih poništivača, dakle govorim o recimo 1976. ili 1977.
Link to comment
U oba slucaja su privatni busevi u pitanju. Koja instanca proverava i kontrolise njihovu ispravnost?Btw, danas prisustvovah shlepanju jednog zglobnog GSPovog.
A koja instanca proverava tehničku ispravnost GSB autobusa?Pa od ovih starih krntija nema puno ispravnih, toliko da neki ne zadovoljavaju osnovne kriterijume za tehničku ispravnost (farovi, migavci...), da ne pričamo o emisiji izduvnih gasova i raspalih sedišta i patosa.
Link to comment
A koja instanca proverava tehničku ispravnost GSB autobusa?
Pa jel imaju celu školu za obuku majstora (to se upisuje posle srednje brodarske i EPŠ-eventualnoposlednješanse), svaki pogon bi trebalo da ima majstore. (trebalo bi i da ne drže gume u njima na otvorenom, izložene vremenskim uslovima al ajd..)Treba da proglase dan žalosti ako imaju imalo stida.
Prema nezvaničnim informacijama svo troje mladih nije iz Beograda, već žive u obližnjem domu "Slobodan Penezić". Kako saznajemo, oni su se u trenutku nesreće vraćali iz menze sa večere.
U normalnih zemljama bi posle ovoga nastao lom. Ovde će biti čudo za tri dana, do novog incidenta. Pa opet tako. Edited by Kelt
Link to comment
Pa jel imaju celu školu za obuku majstora (to se upisuje posle srednje brodarske i EPŠ-eventualnoposlednješanse), svaki pogon bi trebalo da ima majstore. (trebalo bi i da ne drže gume u njima na otvorenom, izložene vremenskim uslovima al ajd..)...
Imaju. Ipak nije isto ako neki majstor tamo vidi da nešto ne valja, ali digne ruke jer nema čime da popravi, a neko drugi odluči da je taj bus ipak ispravan i tako ga pusti na ulicu.I šta radi policija? Svesno ne uklanja takve autobuse iz saobraćaja? Kao ne vide da se ovaj vuče, da nema gume, da purnja k'o parna lokomotiva, da noćom nemaju farove?
Link to comment
U normalnih zemljama bi posle ovoga nastao lom. Ovde će biti čudo za tri dana, do novog incidenta. Pa opet tako.
mislis za jedan dan? poslednji apdejt vesti na B92 bio je pre 16 sati, a vest je u medjuvremenu pala u dubinu sajta, tj, tretira se kao apsolutno nebitan incident.po mojim informacijama, ekipa iz Gradske skupstine jos od nocas punom parom sanira medijsku stetu. ali to je sasvim u redu. najvaznije je da ne dodje Toma.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...