Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Upravo sam se prvi put vozio u špancu. Niko od nas džibera nije kapirao da treba da stisnemo dugme da se otvore vrata, pa urlici na stanici su nadjačavali glas spikerke. Inače lep i tih, šteta što nema više držača za ruke.

Link to comment

:lol:Naravno kada se stari tramvaj drnda kao sklopocija koja jeste preko raspalih sina, ili kada ikarbus raspali drci ko traktor, to nije problem da se odspava.Mada realno razglas je preteran, najavljuje ti "sledece stajaliste to i to" pa onda posle minut "stajaliste to i to" kada stane na stanicu. A nekad se zajebe pa ti izdeklamuje "sledece stajaliste..." dvaput, pa onda 3. puta kada stignes. Nije to voz da putuje 15 min. i vise izmedju stanica, dovoljno je jedanput najaviti.

Link to comment
Kod mene su gužvu rešili i bez mašina: stavili su semafor kod pošte u Kumodraškoj, i sad su kolone dugačke po dve i po autobuske stanice (skoro do Vitanovačke). Nemreš bilivit.
Nisam to primetio. Koliko mi se čini, semafor sasvim vrši posao kad ideš odozdo na uslovno zeleno, nema više onog zaletanja.
Link to comment
Kod mene su gužvu rešili i bez mašina: stavili su semafor kod pošte u Kumodraškoj, i sad su kolone dugačke po dve i po autobuske stanice (skoro do Vitanovačke). Nemreš bilivit.
Nisam to primetio. Koliko mi se čini, semafor sasvim vrši posao kad ideš odozdo na uslovno zeleno, nema više onog zaletanja.
E, ali ako ideš odozdo ulevo...Joj, ja nisam znao za to i jutros sam nagazio baš tamo.Znači, prvo mi utrnula noga na kočnici, sve računajući "sad će to zeleno uskoro...", onda podig'o ručnu, red se otegao iza mene skroz do benzinske pumpe, možda i dalje.U neko vreme pomislismo da se pokvario semafor, pa hrabriji počeše da se pipavo provlače i na još upaljeno crveno svetlo, 6-7 njih se prestrojilo u desnu traku i tako prozujaše pored nas disciplinovanih, i već sam rešio da im se pridružim, kad se konačno upali i to famozno žuto.JEBOTE.Treba semafor tamo, ali da drži 10 minuta...stvarno :blink: Edited by ion
Link to comment
Ne oduvek. I to je novotarija od pre 6-7 godina.
Markice u noćnim ne važe u GSP-u otkako ja koristim isti, znači bar 12 godina, a čini mi se i mnogo duže.Sećam se nekada davno (recimo druga polovina 90ih) neki gradski budža je u beogradskoj hronici čini mi se baš to objašnjavao zašto markice ne važe u noćnim i pričao kako markice treba da služe samo da se ode do posla i nazad, a ne da građani sa istim vikendom vode decu na utakmice, idu kod rođaka i sl.A kako prvim put dolazim na ovu temu da prenesem informaciju da je sadašnji direktor GSP-a, Mileta Radojević, stari kadar SPS-a iz 90ih. Po onome što se sećam bio je jedan od SPS-ovih lopova u to vreme, ali čini mi se da je bio jedan od srednje rangiranih. Bio je direktor lazarevačkog ogranka saobraćajnog preduzeća Strela (koje je valjda nastalo odvajanjem od valjevačke Strele), prevoza koje skoro niko nije koristio u Lazarevcu pa je isto vrlo brzo posle njegove smene i 5. oktobra propalo.Lazarevačka Strela je poznata (upućenima) i po tome što je tamo duži niz godina radio Svetislav Todorović, alias Toza Rabasa, vođa pank benda Zvoncekova bilježnica i rok novinar na aranđelovačkom radiju.
Link to comment
Markice u noćnim ne važe u GSP-u otkako ja koristim isti, znači bar 12 godina, a čini mi se i mnogo duže.Sećam se nekada davno (recimo druga polovina 90ih) neki gradski budža je u beogradskoj hronici čini mi se baš to objašnjavao zašto markice ne važe u noćnim i pričao kako markice treba da služe samo da se ode do posla i nazad, a ne da građani sa istim vikendom vode decu na utakmice, idu kod rođaka i sl. :isuse:
Priznajem da je moguće da sam pogrešio.Sećam se da mi je početkom 90-tih uletela kontrola blizu ponoći u trolu, a ja bio skenjan što sam upravo raskinuo s devojkom, pa nekim tako utučenim i poluodsutnim pokretima vadio novčanik, otvarao pregradu s povlasticom...da mi je lik, videvši povlasticu unutra, rekao "u redu je" i otišao.U stvari, imao sam povlasticu, ali ne i markicu, i upravo sam hteo da mu pružim ličnu kartu koja je stajala u istoj pregradi :DKasnije sam 99% vremena išao svojim ili nečijim kolima u izlaske.Kako god, razlog je idiotski. Edited by ion
Link to comment
Priznajem da je moguće da sam pogrešio....
u pravu ste delom i jedan i drugi. salerokada je koristio verovatno đačku/studentsku, koja je prva prestala da se važi u noćnom. par godina kasnije i ona za zaposlene je prestala da važi.
Link to comment

Ma naravno da može, nego je taj lik objašnjavao da bi on misli da markica treba da omogući ljudima samo da mogu da odu/vrate se sa posla. Sve ostalo ne potpada pod obavezan prevoz pa markica ne bi trebalo da važi u ostalim periodima. Moguće je da je to tada imalo veze i sa tim što su firme obavezno kupovale markice svojim zaposlenima (nisu im davale pare kao sada) pa je bilo logično da firme ne treba da plaćaju to što će neko da ide u bioskop.I kod mene u Lazarevcu važi baš taj princip - Kolubara svim svojim zaposlenim nabavlja markice, trebale one njima ili ne, ali markice važe samo u "radničkim" autobusima tj. autobusima koji razvoze ljude po smenama do površinskih kopova ili gde već rade, dok u običnom autobusu ne važi ta markica. Ovo se odnosi samo na zaposlene u Kolubari (80% lazarevčana), dok mislim da ostali zaposleni mogu da koriste prevoz kad god sa markicom, kao i studenti.

Link to comment

Tramvaj u kojem sam danas bio se zamalo dva puta sudario u Nemanjinoj ulici, koja je jelte dugacka 1000 kilometara, pa to i nije cudno. Oba puta vozac tramvaja u kojem sam bio ne gleda ispred sebe, nego zvera sa strane. Putnici se dobrano usrali i njih 5, 6 izletelo iz tramvaja na prvoj sledecoj stanici. :D Spanci ce biti ruzno karani.

Edited by casperbgd
Link to comment
Tramvaj u kojem sam danas bio se zamalo dva puta sudario u Nemanjinoj ulici, koja je jelte dugacka 1000 kilometara, pa to i nije cudno. Oba puta vozac tramvaja u kojem sam bio ne gleda ispred sebe, nego zvera sa strane. Putnici se dobrano usrali i njih 5, 6 izletelo iz tramvaja na prvoj sledecoj stanici. :D Spanci ce biti ruzno karani.
Ali kako sam juce vec video sudar dok sam bio u tramvaju...Naime 13 koja sa mosta ulazi u karađorđevu ulicu nailazi na rasulo.Kola iz pravca žel. stanice idu 3-4 kolone opušteno preko šina...Svi putnici su kočili zajedno sa vozačem...
Link to comment
super je bg prevoz, izboli kontrolora dok je pisao kaznu. a i on se kurci, ko je jos vido da se placa karta
sta ces ti na nasoj temi? Edited by sherman
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...