Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

-_-
Saobracaju 2. Tri su pustena, jedan slupan otiso na popravku, 3. je pusten pre neki dan, ja prekjuce video 2 na Bulevaru, tj. dvaput sam video novi tramvaj na 2 mesta sa takvom vremenskom razlikom da nije bilo sanse da to bude isti. Jos jedan je stigao, al nije pusten u saobracaj.
Link to comment

Trenutno je pristiglo pet komada.Onaj prvi (koji je drugi krenuo) je slupan i valjda je na opravci.Drugi vozi bez prestanka (on je prvi krenuo).Treći je na nekom testiranju.Četvrti vozi već nekoliko dana.Peti je tek stigao i verovatno je još na testiranju.Ako sam dobro razumeo, treći i peti bi trebalo uskoro da krenu i biće verovatno pušteni istovremeno.Prvi će biti na na opravci neko duže vreme (taj što je slupan, pa ispao iz šina, pa opet slupao dok je išao van kolokseka), mada je i to pitanje da li će se opravljati u Španiji ili kod nas. :D

Link to comment

Bice da je 7ica najopterecenija linija. Npr. mogao bi CAF da vozi na 6ici, ali je logicnije da vozi na 7ici.Ali da, postoje delovi mreze gde novi tramvaj (jos) ne moze da ide. Evo objasnjenja:trasezanovetramvaje.jpg

Link to comment

Izostavili su da pomenu šta je sa linijom 12 tj. delom do Banovog brda preko bul.V.Mišića.Po ovome, isključuju linije 9, 14, 10 iz opticaja ako tramvaj može samo Slavijom na Beogradsku ili nazad na žel.stanicu. Čak je i to upitno, jer samo u izuzetnim slučajevima može u suprotnom smeru tj. iz Beogradske da obrne Slaviju, ali ne sme da skrene u Nemanjinu i ide niz istu, što onda isključuje i liniju 2.

Link to comment
Izostavili su da pomenu šta je sa linijom 12 tj. delom do Banovog brda preko bul.V.Mišića.Po ovome, isključuju linije 9, 14, 10 iz opticaja ako tramvaj može samo Slavijom na Beogradsku ili nazad na žel.stanicu. Čak je i to upitno, jer samo u izuzetnim slučajevima može u suprotnom smeru tj. iz Beogradske da obrne Slaviju, ali ne sme da skrene u Nemanjinu i ide niz istu, što onda isključuje i liniju 2.
ovo gde može i ne može se odnosi samo na varijante kada iz bilo kog razloga trasa 7 treba da se menja, zbog popravki ili zatvaranja ulica na trasi.nije pominjane ni šine ka voždovcu, ni one u cara dušana. načekaće se one španaca.
Link to comment

U Vojvode Stepe ce da bidne rekonstrukcija uskoro, kao sto je radjen Bulevar, Ruzveltova takodje. Valjda ce posle rekonstrukcije moci kafonja da ide do Vozdovca i Banjice. Takodje, i na Dorcolu ce da bude rekonstrukcija u nekom periodu. B. Brdo je vec rekonstruisano (Pozeska), ali tada kafonje jos nisu bile u planu pa bog te pita kako tamo stoje stvari.Takodje, zamijetite da kafonja ima kapacitet otprilike kao katica sa prikolicom (tj. harmonika katica + prikolica) pa shodno tome nece ici na linije gde voze samo harmonika i singl stari tramvaji bez prikolice, jer bi bio poluprazan.

Edited by hazard
Link to comment
U Vojvode Stepe ce da bidne rekonstrukcija uskoro, kao sto je radjen Bulevar, Ruzveltova takodje.
Jedva čekam, konačno da mi i u kraju bude pizdarija u saobraćaju.
Link to comment
Jedva čekam, konačno da mi i u kraju bude pizdarija u saobraćaju.
ih, i treba, znas kako ce da ti bude gotivno, znas kakvih sve masina novih ima i kakve zvuke pustaju, nikad ti nije dosadno.a posle toga, raj, i bez staarih platana.
Link to comment

Ja sam više zainteresovan za fizičke smetnje, audiovizuelni ugođaj mi je od sekundarnog značaja. Na primer, do sad još nisam imao frke prilikom vođenja dece u školu, fala kurcu da su se setili to da regulišu.

Edited by henrik larsson
Link to comment

Kod mene su gužvu rešili i bez mašina: stavili su semafor kod pošte u Kumodraškoj, i sad su kolone dugačke po dve i po autobuske stanice (skoro do Vitanovačke). Nemreš bilivit.

Link to comment

Otiso kod keve juce u blok, i ne znam kako dodjosmo do teme, pitam :Jesi li se vozila u novom tramvaju/spancu?A ona ce: Ju sine pa ono je uzas!Ja: Sto kevo bas je lep...Ona:Ma jeste unutra ali onaj razglas , zamisli da neko hoce da odspava malo... Kad je nisam bacio kroz prozor jbte....

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...