Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

1991. bilo je 1130 vozila u spicu, sada ih ukupno imaju 1170 + privatnici.
Uh, mislio sam na autobuse, moja greška. Bilo je oko 1200 garažnih brojeva autobusa, plus (mislim) 132 trole. Tramvaji su mi nepoznanica. Edited by Malkmus
Link to comment

Hvala bogu, konačno jedna lepa vest iz GSP-a za putnike koji kupuju mesečne markice: Vlasnici personalizovanih kartica moraće da očitavaju svoje isprave prilikom svakog ulaska u vozilo bez obzira što im one važe na neoganičenu vožnju tokom mesec dana :wub: Iz današnjeg Blica: (...) Mnogi nisu znali da će po ulasku u svaki prevoz vlasnici personalizovanih kartica morati da "provuku" svoju ispravu "kroz uređaj" bez obzira što ona važi za neograničenu vožnju tokom mesec dana. - Oni će morati da očitaju karticu na čitaču da bi ih kompjuter samo prepoznao. Kompjuter će istog trenutka poslati informaciju našem kontrolnom centru u kojem će se tačno beležiti broj putnika u svakom autobusu i na svakoj liniji. (...) Ukoliko putnik ne očita svoju mesečnu personalizovanu karticu, kontroliri će uz pomoć specijalnih aparata moći da to primete i napišu mu kaznu. :wub: edit:

:isuse:

Edited by Willow
Link to comment

Danas u 83. video nove uredjaje. Postavljeni kod svakih vrata i sada samo izbacuju informacije gde mozhe da se kupe nove kartice. Nema gde da se provlache kartice nego ce izgleda biti potrebno da se kartice prisloni na ekran uredjaja.

Link to comment
Ukoliko putnik ne očita svoju mesečnu personalizovanu karticu, kontroliri će uz pomoć specijalnih aparata moći da to primete i napišu mu kaznu. :wub:
genijalno! a fiskalni račun od kupovine karte ? unsure.gif
Link to comment

Bice zanimljiva situacija kada kompjuter pogresi i prijavi da je kartica istekla/nevazeca i tome slicno, sta ce se u tom slucaju ciniti? Izbacivanje iz autobusa, plus kazna i kasnjenje na posao/fakultet/tastin rucak?

Edited by casperbgd
Link to comment

podrzavam sve oblike uterivanja srpske stoke u red ukljucujuci i najekstremnije oblike nasilja, krsenje univerzalne deklaracije UN o ljudskim pravima i slicno. nikad nije kasno da se pocne otpocetka. fascinantno je da jedno jebeno gradsko saobracajno treba da uci ovaj narod elementarnim stvarima kao sto je cekanje u redu ili placanje usluge.

Link to comment
Hvala bogu, konačno jedna lepa vest iz GSP-a za putnike koji kupuju mesečne markice: Vlasnici personalizovanih kartica moraće da očitavaju svoje isprave prilikom svakog ulaska u vozilo bez obzira što im one važe na neoganičenu vožnju tokom mesec dana :wub:
Javlja mi se da ovakve mere nisu rezultat zlobe GSP-a vec veliki obim shvertza i izbegavanja placanja prevoza. Te cemo kako je krenulo za mesec/dva mi koji prevoz placamo zbog uber-cool likova koji placanje bojkotuju (a prevoz koriste) da dajemo krv iz vene i prsta pre ulaska u vozilo.

:isuse:

Link to comment
Kompjuteri ne greše.
Greše ljudi koji ih prave
Nema gde da se provlache kartice nego ce izgleda biti potrebno da se kartice prisloni na ekran uredjaja.
Iskreno, ja nigde još nisam videla da se kartice provlače, prislanjanje je zapravo to što se radi.Kad reče ekran, pošto se nisam mnogo udubljivala u ovaj sistem, da li će postojati opcija da staviš neke pare na karticu i da onda to trošiš dok imaš, kao kredit?Hvala :) Edited by Quince
Link to comment

I kakva je suštinska razlika između prislanjanja uz automat i otkucavanja osim 8% prihoda koji doživotno idu isporučiocu za održavanje tih komplikovanih sprava? Ko se švercovao, švercovaće se i dalje.U mojoj nekadašnjoj firmi svojevremeno su to uveli radi evidentiranja prisustva na radu. Stvar je rešena tako što je jedan otkucavao za deset kolega ; Dalje u onim obor fazama u špicu kad se naguraju ko sardine, svako ko se nehotice sa tašnom približi kucaće mu beskonačno, doduše ne znam koji je domet, možda je to rešeno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...