Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

:isuse: Spuštaju rampu. I još jednom :isuse: Pa od para koje dnevno troše na njihove dnevnice mogu da nabudže pristupačna vozila na istim tim linijama.
imamo dosta pristupačnih vozila, mana je što nemamo pristupačne trotoare. Nijedan trotoar nije u ravni sa niskopodnim autobusom/tramvajem/trolom. Ni jedan jedini.
Link to comment
imamo dosta pristupačnih vozila, mana je što nemamo pristupačne trotoare. Nijedan trotoar nije u ravni sa niskopodnim autobusom/tramvajem/trolom. Ni jedan jedini.
Odlična poenta!Ovo sad prevazilazi nadležnosti GSP ali je indikativno da oni o tome ne govore (u javnosti). Kao što kažeš, prilagođavanje vozila potrebama ljudi koji imaju poteškoća u kretanju (to nisu samo osobe u kolicima) nije ispraćeno unapređenjem pristupačnosti trotoara na autobuskim stanicama ( i ne samo na stanicama, ali time bismo još više skrenuli temu). Ipak, moram da kažem da je i dalje velika većina vozila nepristupačna za ljude u kolicima. Stariji ljudi i svi koji imaju neke povrede ili se iz različitih razloga teže kreću i dalje imaju problem da se ukrcaju u vozilo. Video sam da je pre nekoliko nedelja Veolia nabavila neke straobalne klimatizovane automatik Volvo autobuse ali avaj, i oni su visokopodni.
Link to comment
pa taj rad, odma se potegao argument posebnosti™ beograda, no tough luck, koristio sam ja i javni prevoz van selendre™ u gradovima koji se mogu porediti po veličini sa beogradom, i opet bio taj sistem, otvore se prednja vrata, masa ulazi, overava kartu na avtomatu na ulazu, ko nema taj pazari kod majstora. i bile gužve na stanicama i sve, pa opet radi. mislim da je jedina naša posebnost to što bi se momentalno našao neko ko bi ušao u fajt™ sa vozačem jer mu zaboga traži da pokaže, otkuca ili kupi kartu.
Zasto onda ne bi uveli i relacijski tarfni sistem umesto ovog zonskog, ako vec postoji "u 99% gradova sirom zemaljske kugle". Onda svi placaju posteno po kilometru, kondukter prodaje karte, ulazi se samo na jedna vrata, milina.Koji su to gradovi? Bas me interesuje, da vidim kako to funkcionise.
Link to comment
Kako bre ne placam? Odakle vam to?To je jedna od stvari koje nikada ne koristim ali jbg placam jer ne zelim da mi problem stigne retroaktivno. Eto, tu sam ja picka - sto placam nesto sto ne koristim.pitanju.
Aha, izvinjavam se, delovalo je da baš hoćeš da kažeš suprotno.Nego, kad ste kod tih tehnikalija - nikako ne treba zaboraviti i pogone za održavanje vozila. Sudeći po postovima ljudi iz GSP-a, to je jedan od činilaca koji umanjuje njihove prihode. Možda i tu treba naći potencijala za sniženje cena.Drugi, koji mi pada na pamet je sumnjiv izbor vozila, i sumnjivi tenderi. Guglajte, ako vas zanima.Recimo, ova nova serija zglobnih Ikarbusa udara o podom o zemlju na neravnom kolovozu, posle dve godine u saobraćaju su već dva penzionisana.S druge strane, bilo bi pošteno setiti se sezone 1998. kad su nas šišali pojedini privatnici za 4 dinara, a to je tada bilo više nego današnjih 50.
Link to comment
S druge strane, bilo bi pošteno setiti se sezone 1998. kad su nas šišali pojedini privatnici za 4 dinara, a to je tada bilo više nego današnjih 50.
U koja je to kaubojstina bila! Preticanje autobusima na semaforima, ubijanje pesaka, tuce vozaca.Sreca pa se grad zbog toga izvinio Beogradjanima, i odgovorni su odgulili svoje iza resetaka, inace bih stvarno bio rezigniran.
Link to comment

Da, moram da pomenem da autobusi na relaciji franš - slavija masovno izbegavaju tramvajsku traku (žutu traku?) jer je teren rizičan za autobuse. ujutro su na tom pravcu otvorene ukupno tri trake - dve na kolovozu i ta sa strane, ali autobusi voze ovom srednjom trakom tako da stvaraju dvostruki problem; em ja u autobusu stižem kasnije jer žuta traka zvrji prazna, em automobili ulaze sporije u centar grada jer ih autobusi ometaju.

Link to comment
Zasto onda ne bi uveli i relacijski tarfni sistem umesto ovog zonskog, ako vec postoji "u 99% gradova sirom zemaljske kugle". Onda svi placaju posteno po kilometru, kondukter prodaje karte, ulazi se samo na jedna vrata, milina.Koji su to gradovi? Bas me interesuje, da vidim kako to funkcionise.
Iz licnog iskustva: London, New York, Washington DC, Atlanta, Toronto, Philadelphia, LA, San Diego, Chicago.
Link to comment
Iz licnog iskustva: London, New York, Washington DC, Atlanta, Toronto, Philadelphia, LA, San Diego, Chicago.
KOji gradovi od ovih što si pomenuo ima metro sistem? To jest, koliki je udeo nadzemnog transporta u tim gradovima u ukupnom transportu na teritoriji grada? Ne tražim tačne cifre, samo orijentaciono.
Link to comment
U koja je to kaubojstina bila! Preticanje autobusima na semaforima, ubijanje pesaka, tuce vozaca.Sreca pa se grad zbog toga izvinio Beogradjanima, i odgovorni su odgulili svoje iza resetaka, inace bih stvarno bio rezigniran.
Pa dobro, ali ako je nekoga u srbiji "kaznio narod na izborima", onda je to SPO u (centranom) beogradu. Oni od te gradske vlasti 97-00 vise ne postoje.by tapatalk
Link to comment
Pa dobro, ali ako je nekoga u srbiji "kaznio narod na izborima", onda je to SPO u (centranom) beogradu. Oni od te gradske vlasti 97-00 vise ne postoje.
fakat, samo zakonska odgovornost se ne iscrpljuje smenom vlasti, tj. ne bi trebala. meni ce stici sudsko resenje za jednu neplacenu kartu, a njima nece za opljackanu metropolu.calimero.1239543996.jpg
Link to comment
fakat, samo zakonska odgovornost se ne iscrpljuje smenom vlasti, tj. ne bi trebala. meni ce stici sudsko resenje za jednu neplacenu kartu, a njima nece za opljackanu metropolu.
Ne postupaj po rešenju
Link to comment
KOji gradovi od ovih što si pomenuo ima metro sistem? To jest, koliki je udeo nadzemnog transporta u tim gradovima u ukupnom transportu na teritoriji grada? Ne tražim tačne cifre, samo orijentaciono.
Svi imaju metro, osim San Diega. Ali opet to ne znaci da se autobusima ili tramvajima (koje ima pomenuti San Diego, kao i Toronto) niko ne vozi. Recimo u NY, i LA u vreme saobracajnog spica sam vidjao autobuse krcate bas kao i u Beogradu. Ono, udjes i nemas za sta da se drzis, ljudi propustaju bus i cekaju sledeci jer u ovom jednostavno nema mesta.
Link to comment

Mota mi se po glavi 1 interesantno pitanje koje bih hteo da otvorim: S kojim pravom policajac, komunalni ili običan, kad te legitimiše na poziv ridžovana daje tvoje podatke, ime, JMBG i adresu, istom tj firmi da bi ista to koristila u tužbi protiv tebe? Obično se tako nešto može dobiti samo po nalogu suda u redovnim prilikama. Isto važi i za Parking servis i za podatke o vlasniku automobila - MUP postaje servis jednoj strani za uspešnije vođenje građanskih postupaka što je van njegovog zakonskog delokruga? Meni kad je bilo potrebno za neke sporove da saznam nečije lične podatke, ni u ludilu nisam mogao dobiti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...