Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

U zglobnim autobusima kontrola od strane vozača je nemoguća. Jedino ako bi postojala kabina sa kontrolorom odmah iza zgloba.
To sam i ja pomislio...Sećate se onih "šaltera" za konduktere na kraju busa gde su prodavali karte?Kako sam kao mali voleo da sedim tu kad su ih ukinuli ;)
Link to comment

^^Koliko sam razumeo, taj period bi trebalo da bude sat vremena. Znači, kad se jednom otkuca, u istom prevozu je nemoguće otkucati (skinuti kredit) ponovo u prilično dugom vremenskom intervalu, pa ne bi trebalo da dolazi do problema duplog kucanja.Edit: A što se kontrole vozača oko toga ko ulazi, najzanimljivije bi bilo videti kako bi kontrolisao uparene tramvaje. :D

Edited by DrZoidberg
Link to comment

Praćenje.Za koje god namene, ali praćenje.

Yep.A onda kartica koju si dopunio za 15 vožnji, posle 12 pokaže da nema više.Dokaži ti da se nisi vozio 15 vožnji....
Dokazaces na isti nacin na koji dokazujes da si uplatio 200 dinara kredita, sto je bilo dovoljno za 50 poruka, a poslao si 44 i nestalo ti kredita.
Aha.To će (potkradanje) biti način na koji će da ispeglaju gubitke nastale u naplati međuzonskog saobraćaja.Ajmo još:Kad se trola pokvari na 1/2 puta do Slavije (što se dešava svaki 2.- 3. dan), ko će i kako da mi refundira - "vrati" na karticu ono što mi je naplaćeno, a uslugu nisam dobio (vožnju do Slavije)?(nevezano za samu busplus glupost) Kome da prijaviš trolejbus u kome majstor namerno ne uključuje klimu na +35 i više, iako je fabrički ugrađena? (Obrazloženje "trenutno je u kvaru" ne pije vodu jer je ovo pojava u 80% NOVIH dvadesetdevetki) Edited by ion
Link to comment
Jedino mi smeta očitavanja personalizovane mesečne karte. Ako već postoji neograničen broj vožnji tokom kalendarskog meseca, čemu onda očitavanje?
Praćenje. Za koje god namene, ali praćenje.
Postoje opravdane strane takvog praćenja, npr. da saznaju saobraćajne navike nosilaca karti i da u realnom vremenu prate broj korisnika prevoza u svakom vozilu, a u cilju unapređenja kvaliteta prevoza.U tom slučaju, radi zaštite privatnosti, postoje razna rešenja koja je moguće implementirati, kao i grana računarstva koja se bavi takvim stvarima. Ilustracije radi, najrudimentarnije rešenje bilo bi da koriste 2 identifikatora za svaku karticu, a da tabelu koja povezuje ove identifikatore i ključeve putem kojih je moguće očitati sve lične podatke putnika deponuju negde "iza brave", sa jasnom politikom glede toga ko i kada sme da ih koristi i u kom obimu - npr. statističarima je ponekad dovoljno da se dojavi samo ko je od onih koje obrađuju student, a ko zaposlen. Na taj način šalterski dronovi i razni drugi paraziti koji obrađuju podatke ne bi mogli da znaju ko se krije iza dvadesetocifrene nasumično generisane jedinstvene šifre koju bi svako od nas dobio i koja uz sebe nosi day-by-day podatke o tome gde smo i kada išli...Sve je lako rešivo, pitanje je samo da li su aljkavi i, što je vrlo verovatno, ako jesu, koliko će energije neko uložiti kako bi ih naterao da ne budu.
Link to comment

Ti se još uvek zanosiš nekakvim "kvalitetom" prevoza koji ih možebiti interesuje?Jesam li 1 post iznad upravo napisao da sadistička stoka NEĆE da uključi ispravnu klimu u novom vozilu na 35 ili 40 stepeni, a ti mi pričaš o kvalitetu!Mrzi ih da "naviju" ona digitalna sranja unutar vozila koja treba da pokazuju tačno vreme, pa u svakom vozilu pokazuju različito, neki kasne, neki žure, i to različito... Kolika je jebena investicija NAŠTELOVATI jebene ČASOVNIKE? A ti mi pričaš kako hoće da poboljšaju nekakav imaginarni kvalitet. :isuse: P.S. Izvini na tonu, malo sam pao u vatru, ali nisam siguran da još postoji iko ko veruje u to o čemu pričaš.

Link to comment

Naravno, zaboravio sam disclaimer, za ovo što ja pričam prosečnog GSP menadžera totalno zabole i vrlo verovatno niko relevantan o tome preterano ne razmišlja (možda, onako samoinicjativno, jedino mukice koje ovim busplus burazerima rade implementaciju sistema).... no, eto, mogao bi solidan računarsko-saobraćajni rad da se napiše o problematici uvođenja, mogućim benefitima i prednostima ovog sistema u odnosu na stari, pa mi je naletelo da obradim uvodnik u jedno poglavlje istog.Dodatno, lakše mi je da verujem da oni samo ne umeju i neće to da koriste ovo što uvode kako treba, nego da su se urotili da prodaju lične podatke i podatke o mom kretanju bankama, mobilnoj telefoniji (koja ionako to sama može da prati...) i slično.

Link to comment
Ti se još uvek zanosiš nekakvim "kvalitetom" prevoza koji ih možebiti interesuje?Jesam li 1 post iznad upravo napisao da sadistička stoka NEĆE da uključi ispravnu klimu u novom vozilu na 35 ili 40 stepeni, a ti mi pričaš o kvalitetu!Mrzi ih da "naviju" ona digitalna sranja unutar vozila koja treba da pokazuju tačno vreme, pa u svakom vozilu pokazuju različito, neki kasne, neki žure, i to različito... Kolika je jebena investicija NAŠTELOVATI jebene ČASOVNIKE? A ti mi pričaš kako hoće da poboljšaju nekakav imaginarni kvalitet. :isuse: P.S. Izvini na tonu, malo sam pao u vatru, ali nisam siguran da još postoji iko ko veruje u to o čemu pričaš.
Zavisi kuda se voziš. Recimo, na linijama od Čingrijine ka gradu sam ušao u brdo trola u kojima radi klima, jedino što vole ljudi da otvaraju prozore, pa se malo gubi efekat. Neretko čak i zapljusnu nekog na stanici ili krivini sa vodom koja se ispušta negde u desnom gornjem uglu trole.
Link to comment

Sto se tice kritike vozacima, ne secam se kada se neki autobus zaustavio na pesackom prelazu. Po tom pitanju su mnogo gori i od taksista. Ni na pamet im ne pada da se zaustave.

Link to comment

Nadam se da će izbaciti vremenom tu odredbu o obavezi kucanja tih personalizovanih aka markica, prvenstveno zbog gnjavaže. Nisam rad da delim podatke o svom kretanju, mada realno ne vidim konkretnu korist za neku firmu, čak i da im GSP to proda. Jedino bi murija mogla da ima korist od takvog podatka, ostali ionako mogu da dodju do te neke baze i zaobilazno.edit nepismenost

Edited by Garnirung
Link to comment

Koliko sam ja upoznat, te klime u trolama su zaista neispravne i to su fabrički isporučene u takvom stanju.Ne znam da li je to za smejanje ili za plakanje.Naime, situacija je sledeća:Te beloruske trole su plaćene po ceni od otprilike 250 000 €, što je u principu jako povoljna cena, jer su zapadne trole sličnih karakteristika reda veličina 400 000 €. Naravno, one imaju dosta kvalitetniju završnu obradu i u principu im se ne dešavaju propusti kao što je ovaj sa klimom.E sad, pošto je kupljeno 83 komada ovih trola, što je gotovo celokupna potreba za trolejbusima u BG-u, pristupilo se sečenju starih trolejbusa koji su bili u kakvom-takvom voznom stanju, jer realno nije imalo mesta u pogonu ni za parkiranje.Trolejbusi su se pokazali solidno preko zime i proleća, ali je leto pokazalo sve nedostatke.Problem je u sledećem: Klime su funkcionalne i trola vozi sa upaljenim klimama dok ne naiđe na skretnicu. Kad naiđe na skretnicu, u takvom stanju povuče se više struje i troli izbije glavni osigurać, pa onda mora da dođe servisni kombi da otkloni kvar. Valjda je samo na jednoj troli ovo radilo kako treba. Prošlo je dobrih mesec-dva dok ovo nisu provalili, pa sad imamo slučaj da vozač vozi sa klimom, a kad naiđe na skretnicu isključi klimu (ovo ne može sa stolice, već mora da ustane i pritisne prekidač), prođe skretnicu, pa opet uključi klimu. Kapiram da to ponekad zaborave ili ih jednostavno mrzi da rade pre i posle svake bogovetne skretnice, mada bi to morala da im bude obaveza, bar kad su u pitanju ekstremne vrućine.Ono što je još veći problem, trole su reklamirane, ali nisu smele da budu povučene i vraćene proizvođaču na ispravku, jer je ostalo samo 15-20 starih trola u rezervi, što ne bi bilo dovoljno ni za jednu liniju kao što je 29-ka, a kamo li za sve linije.

Edited by DrZoidberg
Link to comment
Aha.To će (potkradanje) biti način na koji će da ispeglaju gubitke nastale u naplati međuzonskog saobraćaja.
Sta bre aha? Kontrolises svaki dinar koji dobijes na racunu za telefon, odnosno potrosenog prepaid kredita, ili ne?
Link to comment

Imam postpaid tako da uvidom u listing vidim sve poruke koje sam poslao i lako ih je uporediti sa stvarno poslatim porukama koje se još uvek nalaze u "sent" folderu u telefonu.O pripejdu ne znam ništa jer ga nikad nisam koristio, ali ne sumnjam da se i tu operateri masno fatiraju.S tim da operatera možeš ipak lakše da promeniš nego gsp liniju na koju si "osuđen".

Link to comment
Imam postpaid tako da uvidom u listing vidim sve poruke koje sam poslao i lako ih je uporediti sa stvarno poslatim porukama koje se još uvek nalaze u "sent" folderu u telefonu.O pripejdu ne znam ništa jer ga nikad nisam koristio, ali ne sumnjam da se i tu operateri masno fatiraju.
Licno sam gledao kako se linearno sa pripejda skida odredjena suma SVIM korisnicima... angry.gifangry.gif
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...