Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

paranoja mod onmeni se uopšte ne sviđa ideja da neko može da prati svaku moju vožnju i zna gde sam i kuda sam kada isla i kad sam se ukrcala i kad sam se iskrcala iz autobusaparanoja mod of

Link to comment
Plus prosleđivanje ličnih podataka Delta Maxiju, Erste banci i Telekomu Srbija (za sada)...saglasnost
da, a Poverenik reče da je to u redu jer je "dogovoreno da tako bude u pravilniku". Ako je u pravilniku onda mora da je stvarno u redu... njemu je posao da štiti interes građana, a ne da proverava da li je prema pravilniku
Link to comment

Predlazem umesto ovih antigradjanskih mera i raznih chipovanih aparata koji sjebavaju privatnost par stotina ekstra ridzovana koje cemo da bijemo ili ignorisemo.Jebes prevoz koji se placa. Bezobrazluk.

Link to comment
super je što oboje umemo da se našalimo :thumbsup:
paranoja mod onmeni se uopšte ne sviđa ideja da neko može da prati svaku moju vožnju i zna gde sam i kuda sam kada isla i kad sam se ukrcala i kad sam se iskrcala iz autobusaparanoja mod of
Pa ja ne bih to što ti ne želiš da GSP, BIA, Djilas, Google, Stejt department ili ko god ima podatke o tvojim whereabouts nazvala paranojom. To se verovatno nikome ne dopada, pre svega jer se može protumačiti i kao potencijalno zadiranje u privatnost, al ne znam koliko možemo da uradimo po tom pitanju. Al i ja imam isti trip i ponekad razmišljam na temu kako bi bilo super kad bih uspela sve da ih zajebem i onda da ubedim jedne da sam osoba X, a druge osoba Y i onda da kod onih prvih prođem kao osoba Z, a kod nekih šestih kao neko sedmi i tsl. :ph34r:
Link to comment
Hvala bogu, konačno jedna lepa vest iz GSP-a za putnike koji kupuju mesečne markice: Vlasnici personalizovanih kartica moraće da očitavaju svoje isprave prilikom svakog ulaska u vozilo bez obzira što im one važe na neoganičenu vožnju tokom mesec dana :wub: Kreteni...Pisao sam već valjda, pa to onda stvara potpuno nepotrebnu gužvu na "ček-pointu".Ja mislim da to oni "guraju" jer verovatno ta busplus firma oće time da dokaže nešto...Jbte pa oni (kontrolori) će sad imati i posla sa raznim nervoznim, i jedva-čekam-da-me neko-nešto-pita-pa-da- ga-opsujem tipovima koji će da trube:Ja sam platio markicu šta ima da se kucam!!!
Edited by Frank Pembleton
Link to comment
Koliko sam ja shvatio, baš tako i radi: dopunjavaš karticu kao mob, a skida ti se cena vožnje kad karticu prisloniš na spravu u busu...
Yep.A onda kartica koju si dopunio za 15 vožnji, posle 12 pokaže da nema više.Dokaži ti da se nisi vozio 15 vožnji.Plus(no.1), u gspu još nisu smislili kako da reše problem zona (kako kad uđeš i otkucaš kartu da znaju da li ćeš se voziti samo u 1 zoni ili ćeš preći i u drugu), pa pretpostavljam da će te troškove kompenzovati lopovlucima sličnim ovom iz mog 1 pasusa.plus (br.dva) što će dnevne karte, nedeljne karte, karte koje važe određeni vremenski interval biti omogućene jednog lepog dana.EditEvo kako će to izgledati vrlo brzo:http://www.guardian.co.uk/technology/2008/jun/26/hitechcrime.oystercardshttp://www.schneier.com/blog/archives/2008/08/hacking_mifare.html Edited by ion
Link to comment
Yep.Plus(no.1), u gspu još nisu smislili kako da reše problem zona (kako kad uđeš i otkucaš kartu da znaju da li ćeš se voziti samo u 1 zoni ili ćeš preći i u drugu), pa pretpostavljam da će te troškove kompenzovati lopovlucima sličnim ovom iz mog 1 pasusa.
To će jednostavno rešiti anexom ugovora o nabavci još toliko aparata za duplo veće pare kineskog proizvođača, austrijskog isporučioca preko hrvatskog posrednika.Posle nekog vremena, vratiće se na konduktere
Link to comment

оvo sa obaveznim ocitavanjem mesecnih markica je idiotizam epskih razmera. i sta sad, sad ce oni koji daju pare za povlastic da ko debili stoje u redu da ocitaju karticu, a sverceri ce za to vreme opusteno da upadaju u autobus i da zauzimaju mesta? i kako ce uopste ridzovani sad da regulisu to sa ocitavanjem, nosice neke citace ili sta?

Link to comment

Time ce vrlo lako moci da se vidi ko se svercuje a ko ne, jednostavno udjes u bus a aparat nije bipnuo =>švercer. plus kontam da nece bas morati da se vadi kartica nego ce biti dovoljno da prineses torbu(dzep, novcanik) aparatu. duplo kucanje moze lako da se blokira.

Link to comment

Švercovanje u javnom prevozu u velikim gradovima se sprečava jednostavno - napraviš metro da bude okosnica prevoza, a u metro ne možeš da uđeš bez da prođeš kroz stanične barijere na kojima se zaustavljaju šverceri i prolaze samo oni koji imaju karte. Ovo je moguće primeniti čak i na stanicama na kojima staje BG voz, možda čak i na određenom broju tramvajskih stanica (npr. u Novom Beogradu).Kada autobusi postanu ispomoć metrou umesto da budu okosnica prevoza, onda sistem može da počne da funkcioniše kao u manjim gradovima. Recimo, u Puli ili Dubrovniku, tokom vožnje od 12 stanica na jedno 4-5 se ponovila istovetna scena: vozač otvara prednja i srednja vrata, napred ulaze ljudi i očitavaju se, na srednjim vratima nakon izlaska putnika jedna ili dve mlađe osobe pokušavaju da se ušunjaju u bus na kvarno. Vozačevo oko sokolovo nepogrešivo registruje prekršaj, i kada su svi putnici ušli u autobus zatvara vrata, aktivira parkirnu kočnicu, ustaje sa svog mesta, dolazi do padobranaca i saopštava im da će se voziti samo i jedino ako plate kartu. Ovi se izvinjavaju zbog nesporazuma (uplašili su se da će im autobus pobeći pa su zato išli na srednja vrata), plaćaju kartu i autobus kreće. Dosta izgubljenog vremena i dodatnog angažovanja sa vozačeve strane, ali funkcioniše samo tako. Naravno u Beogradu bi moralo da se upari sa GPS praćenjem, on board kamerama i policijom koja će biti spremna da na poziv vozača/dispečera momentalno reaguje i reši neki par siledžija ili grupu navijača.

Link to comment
Time ce vrlo lako moci da se vidi ko se svercuje a ko ne, jednostavno udjes u bus a aparat nije bipnuo =>švercer. plus kontam da nece bas morati da se vadi kartica nego ce biti dovoljno da prineses torbu(dzep, novcanik) aparatu. duplo kucanje moze lako da se blokira.
Lako malo sutra...Ako se ulayi na SVA vrata vozač moše da vidi samo na svojim vratima ko je "bipnuo" a ko ne.Ako misliš da će neko od putnika da opominje i da to ima neku svrhu, to zaboravi.I danas imaš ljude koji u ruci drže neotkucanu kartu u busu.Oni glasno kažu:Ja se švercujem!I to ti je to...Iskreno ovo sa očitavanjem bez kontakta može da bude problem.Naravno rešivo je tako što se stavi neki period između otkucavanja koji onemogućava duplo kucanje...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...