Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Postovanje sto si jedini na ovoj temi iskren - Beogradjani ne zele bolja vozila i kvalitetniji prevoz, nego ne zele da plate kartu od 50 centi ni po koju cenu.Sta smo sve ovde imali kao razloge neplacanja karte: vozila u kojima ne radi klima, vozila u kojima radi klima, konduktere koji nose uniforme i one koji ih ne nose, konduktere koji legitimisu putnike i komunalne policajce koji to rade umesto njih.. stara vozila i nova vozila, prakticno sve zamislivo samo da se ne plati karta za prevoz.
Sad ću ti reći koliko beograđani ne žele kvalitetniji prevoz.Svakog dana vozim se trolejbusom 29 Medak-centar. Ima nekih godinu dana kako su tu uveli skoro sve nove trolejbuse sa ugrađenom klimom. U samo 20-30% se postojeća klima uključuje na ovogodišnjoj vrućini.Zašto?Baš svima se pokvarila baš sada, od neuključivanja?Šta meni znači da spolja vozilo izgleda ko svemirski brod, ako klima ne radi, ako nije lepo rešeno unutra da ljudi mogu da stoje a da šipke nisu nedohvatljive, da ne padaš sa sedišta koje je 1 kreten projektovao mislivši da crta tobogan...?Smatram da su neka rešenja preskupa za naš džep, a ne da ih ne želim u svom gradu. Smatram da je 10% nečije plate preskupo za mesečni prevoz, eto.Mislim da je kalkulacija po kojoj je određena cena karte/markice loša i da je cena previsoka.U nedostatku alternative (smanjeni prihodi, prodao sam auto,...), pošto sam osuđen na ovog gradskog monopolistu, moj način je da plaćam manje, to jest da kupujem i kucam karte u mesečnom izosu oko 1.500-1.800 din.Edit:Danas oko 17h na Trgu:fotogrmgm.jpgIpak ima žutaća. Nije mi jasno šta onda kenyaju u saopštenjima. Edited by ion
Link to comment

Pričalo se već o tome zašto u BG ne može u ovom trenutku da upali ta varijanta sa ulaskom kod vozača. - interval između dva polaska je prevelik;- s tim u vezi, prevelik je broj putnika na stanicama;- autobusi nisu niskopodni, po pravilu;- vrata su kod vozača prepolovljena, odnosno za putnike je otvoreno otprilike pola metra širine vrata. Zaista bih voleo da vidim kako bi izgledao ulazak na prednjim vratima u špicu recimo na sajmu ili na otprilike svakoj stanici autobusa 50.

Edited by pacey defender
Link to comment
Edit:Danas oko 17h na Trgu:a žutaća. Nije mi jasno šta onda kenyaju u saopštenjima.
rekli su da zutaci ostaju na terminusima i da ostaju narandzastaci kao asistenti kontrolora
Link to comment
Hoćeš reći da ne plaćaš pretplatu, ali spočitavaš o nemoralu onih koji ne plaćaju kartu?
ovaj, ja placam pretplatu za RTS (jednostavno me mrzi da se cimam i racunam koliko manje da uplacujem). ti ne placas.
Kako bre ne placam? Odakle vam to?To je jedna od stvari koje nikada ne koristim ali jbg placam jer ne zelim da mi problem stigne retroaktivno. Eto, tu sam ja picka - sto placam nesto sto ne koristim.Dalje, ne postoji grad u Srbiji u kojem mozes da se olako i masovno svercujes u prevozu medjugradskom/prigradskom/gradskom vatever. Tako da ne kapiram posebnost Beograda po tom pitanju.
Link to comment
Kako bre ne placam? Odakle vam to?To je jedna od stvari koje nikada ne koristim ali jbg placam jer ne zelim da mi problem stigne retroaktivno. Eto, tu sam ja picka - sto placam nesto sto ne koristim.
znaci ne placas iz osecanja solidarnosti prema savesnim ljudima koji tu obavezu izmiruju na vreme, nego zato sto ne zelis probleme?priznajem da natezem, ali shvatas poentu.
Link to comment

njih su postavili na linije koje su, da to tako birokratski nazovem, mikrofrekventne, dakle one na kojima postoji velika izmena putnika na kratkim relacijama kao sto je Slavija - Kalemegdan i slicno.

Link to comment
oni su asistenti kontrolora, oni te opominju da ponistis kartu i nude ti je na prodaju je ako je nemas
i spuštaju rampu za invalidska kolica, samo što nisam video da se ikad neko u kolicima vozio u troli ili bilo kom autobusuUsput budi rečeno, danas u troli video tempraturu u vozačevoj kabini. 44 :) Edited by Kelt
Link to comment
znaci ne placas iz osecanja solidarnosti prema savesnim ljudima koji tu obavezu izmiruju na vreme, nego zato sto ne zelis probleme?priznajem da natezem, ali shvatas poentu.
Zasto bih bio solidaran prema korisnicima pekare "Tosha" i placao svakodnevno puter kiflu koju nikad ne jedem, ako se npr. hranim u pekari "Mira" gde takodje placam pecivo?Ne da je nategnuto nego previse je nategnuto
Link to comment
Zasto bih bio solidaran prema korisnicima pekare "Tosha" i placao svakodnevno puter kiflu koju nikad ne jedem, ako se npr. hranim u pekari "Mira" gde takodje placam pecivo?
pa ne znam, zato sto zakon tako nalaze a vazi za sve?
Link to comment
i spuštaju rampu za invalidska kolica, samo što nisam video da se ikad neko u kolicima vozio u troli ili bilo kom autobusu
... eto kontraprimera za jebanje keve GSP-u.Danas iznosila zena svog coveka iz busa, uz pomoc nekoliko putnika. Ziva muka, kolica na sklapanje, covek bez nogu, katastrofa. Ne znam da li on ima pravo da tuzi GSP, ali ja bih voleo da ih odere (od onih para koje dajem za kartu).
pa ne znam, zato sto zakon tako nalaze a vazi za sve?
Daj breeee pa kako mozes da poredis prevoz u kojem se vozis a ne placas ga sa televizijom koju ne gledam a placam je? Edited by CowBoy
Link to comment
oni su asistenti kontrolora, oni te opominju da ponistis kartu i nude ti je na prodaju je ako je nemas
njih su postavili na linije koje su, da to tako birokratski nazovem, mikrofrekventne, dakle one na kojima postoji velika izmena putnika na kratkim relacijama kao sto je Slavija - Kalemegdan i slicno.
Ovladao si rečnikom, Daboviću.... :D Hvala na pojašnjenju. Sve to bi bilo manje potrebno da postoje dnevne i nedeljne karte.
i spuštaju rampu za invalidska kolica, samo što nisam video da se ikad neko u kolicima vozio u troli ili bilo kom autobusu
:isuse: Spuštaju rampu. I još jednom :isuse: Pa od para koje dnevno troše na njihove dnevnice mogu da nabudže pristupačna vozila na istim tim linijama. Bilo bi bolje kada bi grad finansirao plate personalnim asistentima za ljude u kolicima, nego da rasipaju pare na hipotetičke situacije da nekom korisniku kolica padne na pamet da izađe do grada i provoza se linijom 22. Sve to pod uslovom da njegov ulaz u zgradu i trasa do autobusa to dozvoljava, sve i da zanemarimo udaljenost ako se radi o čoveku koji živi, recimo, na Miljakovcu. Edited by pacey defender
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...