Jump to content
IGNORED

Kod babe Čohano


dig_chohano

Recommended Posts

pa nisam je ja nepustila, kako mislis da je pustim, kako bih mogla da je sprecim? a gledacu gde ja hocu, a i nisam ni htela da joj gledam u tanjir, nego mi je pao pogled slucajno.

 

nevezano za njen konkretan slucaj, konceptualno mi je odvratno da neko rastrese sushi roll na tanjiru. kao sto npr ne moram da gledam nekog kako trese nos u supu, da bih znala da mi je odvratno.

Link to comment

eh sad, nek joj to kazu njeni prijatelji i porodica. ili mozda neki od onih japanskih sushi chefova o kojima citas u medijima (oni sto kod njih u kafani ne smes nikakav faux pas da napravis, inace ce ti reci). meni samo bila zanimljiva moja reakcija, ne toliko ona licno.

Link to comment

koje ostalo? prasak za pecivo?

reko sam pod uslovom da imamo dobre virsle.

 

pa imamo

rinfuz virsle na vozdovackoj pijacici, jedem ih nekuvane koliko su dobre. otvorim teglicu ljutog delhaize dizonca i zaboravim na vreme :D

Link to comment
  • 1 month later...

lellle...

 

uprapostio sam 10 divnih cvetova tikvice.

 

napunio ih mešavinom rikote i fete sa začinskim biljem, umakao u piovsko testo i u tiganju dobio bezobličnu rastočenu smesu koja se zalepila za tiganj.

uopšte ne znam šta sam zajebo, da li testo, ili ulje nije bilo dovoljno toplo, tek, sve sam bacio.

Link to comment
  • 2 months later...

E ja sam samo jednom u životu pravila tortu, i bila je to plazma torta, podseti me ovaj recept. Prva godina u inostranstvu, odlučila da poslužim kolege kako je već tamo običaj. Setim se da sam kod sestre jela neku fenomenalnu plazma tortu, a znam da je rekla da je recept jednostavan i kao aj to ću.

Elem sve sam lepo smutila šta treba, plazmu, neke iseckane žele bombone i šta je već tu bilo. Onda treba da se stavi u frižider, i na kraju da se prekrije šlagom. Pošto nisam imala čime da mutim šlag kupila sam tubu gotovog šlaga, i to stavila na tortu i vratila u frižider. Posle sat vremena, kad sam otvorila frižider taj šlag se potpuno spustio i sav postao kao neka vodnjikava tanka kašica. Isto se desilo kad sam dodala još malo šlaga. Zbog toga sam kupila još jednu tubu, odnela tortu na faks, i dodala novi šlag neposredno pre nego što sam pozvala kolege da to pojedu. Moram priznati da nisu bili nešto oduševljeni, ali šta da se radi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...