Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Kod babe Čohano

Featured Replies

ako je u pitanju crumble, pravio ja. i bilo dobro. fazon za crumble je da imas strpljenja kad obradjujes brasno, puter i secer. mora se mrviti vrhovima prstiju dosta dugo i uporno dok se ne dobije taj momenat krupnije prezle -  i svako malo bacati u vis kroz prste da ostane vazdusasto da se ne stutka. i kad se ubaci granola, opet u vis. ako se stutka (a hoce ako mu das vremena) onda nije to to. ja prvo proprzim jabuke i sve to pa zatim mrvim ovo da bih odmah posuo po jabukama i odmah bacio u vrucu rernu bas zbog toga. bitno je i da se secer dobro uspinuje tj da se ubace jabuke cim se otopi. ako i trunku izgori, kolac bude dosta gorak. i pece se kratko, vec od 10 minuta pratis sta se desava, max 13-14 minuta, da bude bledozuto kao vanilice recimo, nikako da porumeni. 

 

 

edit - zaboravite.... sad videh da je nesto sasvim drugo u pitanju. promasio sam temu.... 

Edited by adam

  • Replies 620
  • Views 76.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Podsetio si me kad je kod mame na poslu Žužana donela tortu u tegli. Nije imala u šta da je stavi i sručila sve u teglu. Slegla ramenima i rekla ‘torta je torta’.

  • Franke min ven, tulumbe!   Posle punjenja prvog šprica sam skontao da sam stavio prevelika jaja. Ok, dodao brašno, ispekao prvu turu. Dodao još brašna. Posle sam skontao da mi je šerpa previ

Posted Images

[emoji38]ol:

  • 2 months later...

Baba Venom otis'o juce na rostilj oko pola 10, stavio kobasice u malo leba, video nasecen luk sa strane i prijatno se iznenadio. Onda dosao i drugi put i video da pored kobaja ima i nekih snicli i tu kao da su se pokrenuli neki serijski procesi u mozgu, koji su me naveli u to da pogledam taj luk malo bolje i vidim da na dnu ima i neke tecnosti. I tu shvatim da sam uzeo luk iz marinade s verovatno pivom. Jebem ti budalu.

Što šta fali...

 

 

....shit has hit the fan...

  • 1 month later...

Musaka od liganja. Nalozio neki zemo cacu da valja.

 

Nemojte ljudi, nikada. Eventualno su jestive one lignje, krompir je grozota.

:lolol:

:lolol:

 

sledeci put probaj sarmice od ribe list  :fantom:

Edited by MancMellow

  • 2 months later...

ledeni caj sa korijanderom umesto sa nanom 

 

(stoje mi smrznuti u vrlo slicnim kutijama, a nisam gledao u kojoj je sta :frust:  )

Edited by Zverilla

  • 1 month later...

opet ja:

zaboravio kestenje u rerni dok sam gledao film.

kamenje koje sam izvadio iz rerne sam potopio u mleko u nadi da ce odmeknuti

(nisu se ugljenisali, ali zato bas lepo zvone kad se spuste u tanjir)

Ali koliko je samo super to sto si uopste pokusao da popravis nastalo sranje [emoji38]

opet ja:

zaboravio kestenje u rerni dok sam gledao film.

kamenje koje sam izvadio iz rerne sam potopio u mleko u nadi da ce odmeknuti

(nisu se ugljenisali, ali zato bas lepo zvone kad se spuste u tanjir)

polupaj ih cekicem i samelji, posle sa njima radi sta hoces :)

gotovo neverovatno, ali opravilo ih mleko: odmekli su, ali se nisu raspali. i ukus je dobar, nista zagorelo, nego taman fino peceno kestenje

pokusao prvi put ikad da napravim zdrav slatkis - sumnjam da cu se opet zajebati. napravio sve po receptu i evo malopre probao. nemojte nikad!

 

evo recepta, da ne kazete da nisam upozorio. ako neko slucajno stavi nesto ovako na recepte, slatkise i ostalo moj savet je da se ne mucite bezveze. 

 

150g susama se proprzi na suvom tiganju da bude zlatno i pusti miris. zatim se ubaci u avan ili u secka pa se promrlja taman tolko da se zrna razbiju i da pusti miris. u to se doda tri supene kasike (brdo) kakaa, supena kasika kokosovog ulja i dve supene kasike maple sirupa i to se izmesa u pastu pa se razvuce u neku posudu/omanji pleh i ostavi u frizideru jedno 5-6 sati. u posudu se prvo stavi prozirna folija da se smesa ne zalepi. izvadi se, skine folija, secka na kockice i kao trebalo bi da se jede. ja nisam uspeo, eno ga u kanti. 

 

napomena - mozda je ovo trebalo na hipstersku temu, javlja mi se da hipsteri ovo cupaju i traze jos. 

pa to je trebalo da bude kao neka ''zdrava alva'' :-) mogao si da rknes u tahini malo kakaa i maple sirupa, cini mi se da ne bi bilo bas tako lose...tj, ja bih to sigurno smazala  :wub:

Edited by nezvanova

ma jok, trebala da bude kao neka crna susam cokolada - bar sam ja to tako nekako zamislio - kao neka orasnica u crnoj cokoladi. ma ovo je neka gorka masa koja je na pocetku zvakasta a onda se izmrvi u zrnevlje koje se ma kraju kao topi al to traje. ukus katastrofa al to je manji problem od toga sto ga se ne mozes resiti. sto rekla moja baba - ne ponovilo se. 

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.