Jump to content
IGNORED

Kod babe Čohano


dig_chohano

Recommended Posts

i bajadere, fak, kako mrzim te kucne bajadere, a da nisu... mislim, bajadere <_<. i sirotinji, na kraju krajeva. sirotinja pravi kolache od naftinih derivata...
pa kako? kućne bajadere su sada jedine prave bajadere!moja sestričina od 12 godina, posle godina i godina jedenja bakinih slavskih posnih bajadera dobije na poklon kutiju "krašovih". i kaže: "kako ih nije sramota? oni su OVO! spakovali i prodaju mi kao bajadere!!!???!!!"
Link to comment

pravio baklavu. da sam je filovao piletinom, mozda bi bilo jestivo. neki ljuti sos i udri.prvo odlucio da ne pravim veliku (kilo kora, kilo oraha) no upola manju - a nemam mali pleh za tu ujdurmu. zatim resio da umesto samih oraha probam da izmesam razno to kostunjavo voce. mislio da dodam badem i pistac uz orahe al kad sam video da ovaj poslednji mora da se cisti, odlucio se za badem i indijski orah. kad sam krenuo da pravim, provalim da su orasi nesoljeni a ovo ostalo soljeno. posto me mrzelo da idem ponovo do radnje, odlucim da se to ne moze bas mnogo osetiti, ne sole oni to bas puno. ma jok. sta sole ako to ne?samleo kostunjavce, izmesao s malo secera, redom mackao kore putrom i redjao sve kako treba, osim sto je bilo potanko. velik pleh a malo materijala - 2,5-3cm, ne vise. i to sam izignorisao. ispekao, stutkalo se nekako al dobro, sta je tu je.napravio sirup - s manje secera i vise limuna, naravno. da ne presladim. kuvao to tako, kuvao i posle nekog vremena odlucih da se zgusnulo al nema sanse da sam bio u pravu. prelio, ostavio da odstoji, probao.slano, kiselo, slatko - tim redom idu ukusi. struktura - tanko, mokro, stutkano testo u kome povremeno nesto krcne tu i tamo. splacine.odneo na posao, bilo mi zao da bacim. smazali sve u sekundi. prste lizali! hvale me do neba.

Link to comment
Dobro je. Mislio sam da sam jedini koji ne zna...
ni ja nikad chula. iskreno zapanjila, mislim da ni ananas vishe necu probati :o
slatka ptica mladosti pretvorila se u peceno pile srednjeg doba.
:rolf:ti si lud, nema drugog objashnjenja. ali na 1 dobar nachin :lolol:
pa kako? kućne bajadere su sada jedine prave bajadere!moja sestričina od 12 godina, posle godina i godina jedenja bakinih slavskih posnih bajadera dobije na poklon kutiju "krašovih".i kaže: "kako ih nije sramota? oni su OVO! spakovali i prodaju mi kao bajadere!!!???!!!"
bajadere, krashove, od pre rata i ove od posle nisu isto. dodushe, mozda sam ja evoluirala, prisilno, jer kad sam prvi put u novo doba probala recimo tomi majonez, za koji smo ubijali, jelda, to nije bilo to i vishe nikad nece biti. tako ni bajader, zutu banku ne bih dala za krashove bajadere. neshto su im uradili -_-
odneo na posao, bilo mi zao da bacim. smazali sve u sekundi. prste lizali! hvale me do neba.
eto vidish. pojma ti nemash shta valja. kad su orasi, indijski orasi, bademi i indijski bademi neshto pokvarili <_< Edited by thermal bug
Link to comment
eto vidish. pojma ti nemash shta valja. kad su orasi, indijski orasi, bademi i indijski bademi neshto pokvarili <_<
nisam siguran. pre ce biti da je ona titina - bolje su ove adamove splacine nego torte i kolaci koje nismo sami spremili.@darling - zato ja mrzim kolace, nema improvizacije. mora po uputstvu il nikako. al ja to svako malo zaboravim pa nastane sranje. al makar obradujem kolege.
Link to comment
  • 5 months later...
  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...