Jump to content
IGNORED

Kod babe Čohano


dig_chohano

Recommended Posts

ako heston blumental moze da pohuje mesni narezak, sto ne mogu virsle u ovo

heston pohuje narezak? nemoguce ^_^

 

kako, aparatom za autogeno zavarivanje? mozda u nekim atmosferama? :p

Link to comment
  • 5 months later...

Pravim pekmez od kajsija i uzeo random varjacu da mesam. Na kraj pameti mi nije bilo da je ta varjaca prosle godine koriscena za ljutenicu i da je ostao ukus na njoj. Sad imam ljuti pekmez, umereno nejestiv.

Link to comment

Pravim pekmez od kajsija i uzeo random varjacu da mesam. Na kraj pameti mi nije bilo da je ta varjaca prosle godine koriscena za ljutenicu i da je ostao ukus na njoj. Sad imam ljuti pekmez, umereno nejestiv.

 

pretvori ga u chutney od kajsija pomocu dodavanja jos ljutine, sirceta i recimo star anisa.

Link to comment

Jel' to može da se radi s pekmezom koji je već odavno u tegli? Mogu li da odvadim malo i napravim čatni? I koliko bi to trebalo da se greje/kuva?

Edited by kobni zelaya
Link to comment

sto ne bi moglo? 

stavis u serpicu, sipas malo sirceta da balansira secer u dzemu, zacine po volji (pimento, anis, sta god ti je po volji a da ima egzoticni touch), grejes nekoliko minuta (tj koliko da se sve sjedini i da sirce izgubi preterani kick) i gotovo.

 

mozes da dodas i seckano suvo grozdje da mu ga stvarno das po fori.

 

ja tako pravim brzi chutney kad hocu da ga dodam uz nesto indijsko, uzmem dzem od sljiva, kajsije, sta god da imam pri ruci, i improvizujem. 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Super. Dobio sam neki džem od kajsije, koji nema šanse da pojedem u skorije vreme, ali zato može kao čatni uz svašta. Imam i indijskih začina svakojakih. Kapiram da ću posle da jedem taj čatni s nekim mesom (što nije baš indijski), ali briga me. :piggy:

Link to comment

I ja pravim čatni od džemova, ali obavezno ukrčkam luk (dosta luka), ako ima paprike i nju, pa onda dodajem džem dok ne postignem šta mi se sviđa...

Link to comment
  • 2 weeks later...

čuvam ukuvane temeljce za rižota, čorbe ili supe

 

i krenem da pravim rižoto sa vrganjima, izvadim temeljac od junetine (proceđena moča, pa redukovana od poludnevnog instanja oso buka), kad taman kad prekasno shvatim da sam odmrzao osnovu za agnjeću čorbu, sa sve kockicama mesa :isuse:

pošto sam već izmrvio vrganje, žao mi bilo da bacim, pa sam dovršio rižoto kao da se ništa nije dogodilo. i sad mi se ne proba.... stra' me

Link to comment

čuvam ukuvane temeljce za rižota, čorbe ili supe

 

i krenem da pravim rižoto sa vrganjima, izvadim temeljac od junetine (proceđena moča, pa redukovana od poludnevnog instanja oso buka), kad taman kad prekasno shvatim da sam odmrzao osnovu za agnjeću čorbu, sa sve kockicama mesa :isuse:

pošto sam već izmrvio vrganje, žao mi bilo da bacim, pa sam dovršio rižoto kao da se ništa nije dogodilo. i sad mi se ne proba.... stra' me

 

ovo je više za topik now cooking, ali preformuliši post u spin da si želeo da napraviš twist rižota sa malo jagnjetine i... NEĆETE VEROVATI ŠTA JE NA KRAJU ISPALO! (VIDEO)

Link to comment
  • 3 weeks later...

posto ne znam gde drugde da stavim:

 

danas sam videla jednu da jede sushi viljuskom i nozem, i to tako sto rasece i rastrese sve prvo. kada sam to videla osetila sam neobicnu agresiju, ko da me je licno uvredila :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...