Jump to content
IGNORED

Podcast


Atreid

Recommended Posts

8 minutes ago, centrifuga said:

e ovaj poslednji sa doktorkom odlican. Zena tecno prica kao da se ne skida s TV-a. Mora se vise puta preslusati

Baš je televizična .I široko obrazovana.Čudno da je do sada nisam video 

3 minutes ago, pbg12345 said:

jel galebovi  gosti dobijaju pare za ta gostovanja?

Pa nešto su mu kolege jutjuberi,mnoge od njih zna godinama

Dobro im dođe kao promocija,na primer Rambo je gostovao pred koncert...oni hrvatski pisci ili neki naši sigurno prodaju knjigu više 

Profesorima sa fakulteta je profesionalna deformacija 

Ko zna koliko jedva čeka 

  • +1 2
Link to comment
On 5.8.2022. at 20:48, pbg12345 said:

pitam jer dosta ovih starijih gostiju pominje da prvi put ucestvuju u necem slicnom

ako ne, kakav je motiv npr dezulovicu da gostuje kod galeba?

 

Pa prisutan je i on u javnom životu dovoljno dugo da poznaje dosta javnih ličnosti ili da imaju zajedničke prijatelje. Na stranu da li se on nama svidja ili ne.

 

Bilo je jako sa Bećkovićkom kad je gostovao u Utisku pa mu ona vratila gostovanjem u Agelastu.

Link to comment

Puno podcasta, zapravo većina, su samo audio emisije na raznim appovima. Gale tu malo djida jer predstavlja YT emisiju kao podcast. On je više nešto kao UN koji ide online nego originalna verzija podcasta u svom izvornom okviru. 
 

 

Link to comment

Pa dobro, na kraju dana, nebitna je forma, mislim, i YT sam po sebi, iako je platforma koja je namjenjena video formatu, garantujem da više konzumacije sadržaja otpada na slušanje nego na gledanje. Nego je valjda fora da imaš video signal koji ćeš da daš YT-u koji je kao platforma što se reacha tiče nenadjebiv, nego što je nekome stalo da gleda kako se Galeb kezi i vrpolji na stolici ili Dežulović gleda telefon. Tu si radi priče, ne radi gledanja njegovih gostiju. Ali se slažem da to nije nešto što bi se moglo definisati kao klasični podkast, iako su te granice zaista fluidne. 

Link to comment

Gde se pretražuju ti podkasti? Jel postoji neko mesto gde su na gomili, pa može da se odabere po opisu?

 

Ja znam samo za jedan podkast, onaj Galebov, ali lik je jeziv sa svojim upadanjem sagovorniku u reč "Evo ja na primer, ja, pa ja, ja, ja". Plus dužina, od 3 i po sata. Kada??? Kada da to preslušam?

 

Da li svi podkasti traju toliko ili ima normalnije dužine? 

Neko mi reče da sluša podkast dok radi. S obzirom da ne pakuje cipele u kutije ili mota kablove, ne znam kako se skoncentriše na posao.

Link to comment

I google i apple imaju svoje podcast appove i tamo se mogu pretrazivati po kategorijama + spotify + youtube i sve si pokrila :)

neki traju krace, neki traju i duze ... ja slusam uglavnom na putu ka poslu, nemam ideju kako bih mogao slusati dok radim, a da zapamtim sta je recenk

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

Pa dobro, na kraju dana, nebitna je forma, mislim, i YT sam po sebi, iako je platforma koja je namjenjena video formatu, garantujem da više konzumacije sadržaja otpada na slušanje nego na gledanje. Nego je valjda fora da imaš video signal koji ćeš da daš YT-u koji je kao platforma što se reacha tiče nenadjebiv, nego što je nekome stalo da gleda kako se Galeb kezi i vrpolji na stolici ili Dežulović gleda telefon. Tu si radi priče, ne radi gledanja njegovih gostiju. Ali se slažem da to nije nešto što bi se moglo definisati kao klasični podkast, iako su te granice zaista fluidne. 


Sve jasno, nego sam mislio na to da će Dežulović i ekipa iz te starije generacije možda lakše otići u emisiju koja je gledana jer im je i samima bliži taj vid medija, nego sada već klasični podcast koji je ipak uže ograničen. Evo recimo moja keva nema blage veze šta su podcasti, niti je ikada slušala neki, a ja sam joj slao Djurička kod Galeba i sada verovatno i sama followuje Agelast. Nema trika po kome bi ona to slušala u audio formi, jednostavno nije naučena tako da upija sadržaj. 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Mos said:


Sve jasno, nego sam mislio na to da će Dežulović i ekipa iz te starije generacije možda lakše otići u emisiju koja je gledana jer im je i samima bliži taj vid medija, nego sada već klasični podcast koji je ipak uže ograničen. Evo recimo moja keva nema blage veze šta su podcasti, niti je ikada slušala neki, a ja sam joj slao Djurička kod Galeba i sada verovatno i sama followuje Agelast. Nema trika po kome bi ona to slušala u audio formi, jednostavno nije naučena tako da upija sadržaj. 

ma jasno kao dan, druga stvar, jućub je već postao dio rutine za mnogo širi broj ljudi, kod mene elders u familiji znaju naći nešto na jućubu, da ih uputim na spotifaj ili saundklaud poslali bi me u kurac.

  • +1 2
Link to comment
On 8.8.2022. at 12:29, msv said:

Najveća baza domaćih podkasta je https://podcast.rs/


Isuse šta je ovo?!? Samo sportskih ima preko 20 :blink: . 
 

Ja podkaste pustim dok nešto drugo radim, tipa vozim se od kuće do posla

i obrnuto ili dok igram Fm, ali nije mi jasno kako neko isprati sve to? Tolika je hiperprodukcija celokupnog sadržaja diljem neta da je prava umetnost “filtrirati” kvalitet. 
Meni u bookmarksima stoje neki tekstovi po 5 godina:ph34r:

 

 

Link to comment
On 8.8.2022. at 12:49, Mos said:

Nema trika po kome bi ona to slušala u audio formi, jednostavno nije naučena tako da upija sadržaj.

a keva nikad nije slušala radio? :)

 

 

  • +1 1
Link to comment
On 4.8.2022. at 16:24, Lezilebovich said:

Ma gde je jedan od boljih, sta pricate ... iako je bilo dobrih momenata i Ivanovic je covek na mestu, uglavnom je bio smor. Galeb pokusava nesto i svoje da jaze, Ivanovica vidljivo boli dupe i samo ceja da nastavi svoje. 
 

+1

Bolji je bio podcast sa Ivanovićem u podcast inkubatoru, Rale radio. Imalo je neki flow i priča je logično proširena i na Hrvatsku. Ovo kod Galeba nije bilo ni blizu podcasta pošto Ivanović nije tretirao Galeba kao ravnopravnog sagovornika već više kao nekog malog kome je učinio što mu se pojavio u emisiji.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...