Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Prvo definiši da li je prestao dotok ili oticanje vode.
kako? mislim, vode ima i sve ostale instalcije funkcionisu normalno. ima 2 'saltera' za malo vode i za vise, prvo je voda samo malo izasla i to bi bilo to, svako sledece pretiskanje ne ispusta ni kap vode.
Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Pa to, ne znamo da li voda uopšte dolazi u Geberit.Možda imaš neku blokadu cevi pre Geberita.Ako ima vode u Geberitu, a ne izlazi - onda imaš problem sa tom polugom koja otvara "zvono" za propuštanje vode.

Link to comment

izgleda da nema vode u 'kazacentu', koliko sam mogao da primetim. sve je to u zidu, tesko mu je prici, a ja ne znam. nego, ima neki crtez (anleitung - jebemti neznanje jezika) kako bi se cistio filter, da li treba negde neka voda da se zatvori i najosnovnije, da li smem ja da se upustam u taj poduhvat?

Link to comment

Pogledaj ovaj link i info na njemu:http://www.geberit.r...rod-spue-upap-1Obrati pažnju na stop ventil, možda ga je neko slučajno aktivirao.edit: tehničko uputstvo:http://www.geberit.r...vodokotlići.pdfedit2: ako nije stop ventil, onda ti se verovatno pojavio neki problem na ulivnom ventilu. To može da bude i zbog kamenca. Sam proceni koliko bi bio vičan da demontiraš ventil, očistiš, zameniš dihtung (o-ring), vratiš nazad na mesto i probaš.

Edited by CTale
Link to comment
Hm, ima teorija da su kod kandija lageri zavareni u kućišta te se ne mogu ni menjati tek tako, osim rasecanja brenerom (i lepljenja silikonom u mazo verziji), ili menjati kompletnu utrobu koja je funkcionalno povezana sa lagerima. Možda zato toliko košta Kaubojova opravka.
Epilog price o lagerima: dobio broj dobrog majstora, rekao mu tip masne, dobio odgovor da popravka kosta do 5000.Danas dolazi da resi stvar:)btw, ispostavilo se da je ovo u boldu tacno za neke masine ali moja nije takva
Link to comment
Pogledaj ovaj link i info na njemu:http://www.geberit.r...rod-spue-upap-1Obrati pažnju na stop ventil, možda ga je neko slučajno aktivirao.edit: tehničko uputstvo:http://www.geberit.r...vodokotlići.pdfedit2: ako nije stop ventil, onda ti se verovatno pojavio neki problem na ulivnom ventilu. To može da bude i zbog kamenca. Sam proceni koliko bi bio vičan da demontiraš ventil, očistiš, zameniš dihtung (o-ring), vratiš nazad na mesto i probaš.
hvala.zavrsio.ma nasao sam ja i pre toga linkove, nego je bio problem zbog moje netalentovanosti da ih pravilno protumacim i skupim hrabrost. ali se po ko zna koji put pokazalo da kada pocne da se radi, onda nekako samo od sebe ide. jes malo zajebano jer je u zidu i ima samo vrlo mali pristup, medjutim ide nekako intuitivno. demontirao, ocistio filter (ovde kod mene zapravo nema vode nego kamenca rastvoren u malo vode, otprilike odnos 80 pema 20 %, naravno u korist kamenca, a oni to zovu vodom, nije ni cudo sto se niko ne usudjuje da pije cesmovacu). sada sve funkcionise kao novo. za divno cudo nema ni viska delova.[tapkanje po sopstvenom ramenu]tako sam ponosan na sebe [/tapkanje po sopstvenom ramenu]
Link to comment
Meni se zagušio odvod u mašini za sudove...Sipali Cevol/Cevox (nešto tako) i ništa...Jel' da zovem majstora ili se to može nekako rešiti ručno, bez rasklapanja cele skalamerije?
šta bi na kraju? radi li pumpa za izbacivanje vode? ona se čuje, vrlo.
Link to comment
Bivao sam u kupatilima gde su cevi postavljene spolja, a ne u zidovima, nije loše rešenje, kompletna instalacija je dostupna
meni takva rešenja liče na provizorijum ili naknadnu pamet. sadašnje plastične instalacije vodovoda su praktično neuništive. jasno, postoji mogućnost da izaberete mesto za tipl baš tamo gde ide cev. cev na zidu mi je, nekako, mesto gde se zadržava štroka ma koje vrste, krivine zbog venila ili baterija deluju kao čir. osim toga, cevi u zidu su zaštićenije od mraza. naročito ako se kanal sa cevima napuni pur penom pre lepljenja pločica.
Link to comment

kod mene su cevi postavljane spolja (tako je kupljeno) bele cevizahebano je brisanje prasine, a minus ako pravi problema sa spoljnom ugradnjom pravice i sa unutrasnjomruzna je spoljna instalacija, ali je mnogo prakticnija, a moze i da se sakrijeako je u zidu treba je ubaciti u kanalicu koja moze da se otvori, a ne razbijaplastika jest bolja kao materijal (polipropilen zeleni i beli)samo svaka susa sada vari pa se desava da skoro zatvore cevumeju da napregnu cevi kad im se omakne merai elementi pucaju poprecno ipak je plastika najbolja samo je moguca havarija i kod nje

Link to comment
  • 2 weeks later...

Hoću da presvučem frižider onom folijom kojom se plastificiraju automobili, pa me zanima sve što znate o tome: đe ima, pošto košta, mogu li ja to u home varijanti da izlepim sam?Zanima me i da li (verovatno da da, ali gde i pošto) mogu da uradim print na toj foliji, pa da imam veseli fridž, makar samo vrata?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...