Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

sve nešto mislim da nema tu pouzdane preporuke, ja sam recimo imao jako loše iskustvo sa ariston i posle indesit mašinamasada sam na virpulu što se tiče bele tehnike i nemam primedbe ni na frižider, veš mašinu, sudo mašinue sad, da li je do njih, ili sam imao sreću, 'bem li ga
Apsolutno.Nikad nisam preferirao gorenje ali ves masina njihova. Jedan kvar za cca 10 godina.Sporet neki uzasno bezvezni (vox weg ted med..) traje godinama bez ikakvih problema.Opet u familiji se nagledao crknutih bosch/ariston/sony proizvoda par meseci posle isteka garancije.Nema pravila, tako da se sada drzim logike, pobedjuje onaj s najduzom garancijom.
Link to comment
Nema pravila, tako da se sada drzim logike, pobedjuje onaj s najduzom garancijom.
+1, zato sam i pisao gore za GorenjeDrugi bitan momenat, osim duge garancije, je da je firma koja će zaista moći da obezbedi servis u tom roku.
Link to comment
candy je gorenjeako su lageri zvuk kao voz da prolazi, mene kostala popravka 4hiljade sa dolaskom.
Kako bre?Ovaj mi je objasnio da to mora do u detalje da se rastura , generalka takoreci.Hm. davaj telefon ako imas
... a vidim da je samsung u ofanzivi. na frizidere daju 10 godina garancije. poglej kako je s masinama.
jok more, dobijes 2 godine ali ako kupis sada u Uscu, uz masinu ide i mikrotalasna, usisivac ili mrtav indijanac.edit: sto se masine tice to jeste lutrija: relativno jeftina Candy mi je trajala (evo racunam) 12 godina uz dve zamene grejaca od par hiljada dinara, sve do ovog loma lagera. Ako i sledeca bude tako radila, bicu presrecan. Edited by CowBoy
Link to comment

sad me zena ispravlja3000 dinali nije candy, korting, srykorting je gorenje, ne candyu pitanju su bili lezajevia cula se kao vozznaci nabavka i ugradnjamalo je radio cekic preko klocne na terasi da se oslobodi hvatacskinuo je samo zadnji poklopac i onaj kais(koji inace sam menjam)ne mogu da se setim da li je jos nesto otkacio nazaduglavnom nesto oko sat vremenaizvini jos jednom

Link to comment

Hm, ima teorija da su kod kandija lageri zavareni u kućišta te se ne mogu ni menjati tek tako, osim rasecanja brenerom (i lepljenja silikonom u mazo verziji), ili menjati kompletnu utrobu koja je funkcionalno povezana sa lagerima. Možda zato toliko košta Kaubojova opravka.

Link to comment

Gde da kupim sutra neko sredstvo za otpušivanje cevi? Gde to drže uopšte, u farbarama?Je l' ima neka vrsta koju bi iz nekog razloga trebalo da više želim da kupim od neke druge?

Link to comment
Gde da kupim sutra neko sredstvo za otpušivanje cevi? Gde to drže uopšte, u farbarama?Je l' ima neka vrsta koju bi iz nekog razloga trebalo da više želim da kupim od neke druge?
Cevol radi posao, proizvodi Henkel a ima ga u svim supermarketima.
Link to comment

iz cista mira prestala da ide voda u wc solji. ja nisam talentovan za majstorisanje, ali mi dodje ponekad da se muvam, resim da probam sam nesto da uradim. zajeb je to sto je sve to u zidu, geberit, mislim da je up 320, ali nisam siguran. uspem nekako da dodjem do njega, ali sam dosao do tacke gde ne znam sta dalje. pitanje za strucnjake:da li da se jebavam sam ili je to stvar koju bi ipak iskusniji i talentovaniji trebalo da pogledaju?u zavisnosti od odgovora na ovo pitanje, napisacu i detalje.bilo bi lepo kada bi neko priskocio muceniku (meni) u pomoc.

Link to comment

Meni se zagušio odvod u mašini za sudove...Sipali Cevol/Cevox (nešto tako) i ništa...Jel' da zovem majstora ili se to može nekako rešiti ručno, bez rasklapanja cele skalamerije?

Link to comment

A gde si usuo Cevol/Cevox? Ako si odvajao crevo/cev od odvoda, probaj prvo da sipaš dosta vrele vode, samo lagano da se ne prepuni odvod.Posle toga sipaj ponovo Cevol pa sačekaj 10-15 minuta, a onda opet isperi vrelom vodom. Ovo bi trebalo da pomogne.Ukoliko nema metalnih delova koji bi mogli da se oštete, možeš da probaš i sonu kiselinu (ima je po prodavnicama). I sa tim isto pažljvo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...