Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Pa.. nije uvek. Kod mene je samo ventil za hladnu kod slavine od kade. Kod bojlera je jedan ventil na kome zatvaram dovod vode u bojler, a time i odvod tople iz bojlera.

Edited by CTale
Link to comment
pa probaj da zatvoriš jedan pa drugi da vidiš gde ne curi. osim ako nisu jako stari, onda bolje ne diraj da ne procure na osovini.
:( znala sam da je neka atomska fizika u pitanju...dakle zavrnula sam neki ventil u panici i sad ne znam šta sam zavrnula.šta je mrtva osovina i kako ću znati da li sam to sjebala?nadam se da su sjedinjene države tamo gde su do sad bile :(
Link to comment
zavrnula si neki ventil koji viri iz zida? pa jel imaš vode svuda? umivaonik, tuš, veš mašina ...
sve imam, topla, hladna iznad kade. ventil ispod bojlera nisam dirala. veš mašina ima vode.procurela mi je u sred noći slavina iznd lavaboa. ima ventil odmah ispod slavine. taj sam zavrnula i ništa se nije desilo. onda sam videla da i ispod lavaboa postoji ventil, i taj sam zavrnula i prestalo je da curi.naravno da nisam zapamtila u kom je položaju bio ovaj ispod slavine... svi ventili su oni patrljci, zavrtala sam klještima.možda je nekad tu stajala veš mašina, staro je kupatilo... u kom položaju bi trebalo da bude ako se ne koristi ni za šta?
Link to comment

ako se ne koristi najbolje da je zatvoren. ako više ne možeš da ga vrtiš u smeru kazaljke na satu onda je zatvoren. naravno, nemoj da preteraš sa zatezanjem, neko pucanje bi moglo da košta živaca, vremena i para.daklem, ako si sredila slavinu lavaboa i sve ti radi, ne diraj ništa više.

Link to comment
ako se ne koristi najbolje da je zatvoren. ako više ne možeš da ga vrtiš u smeru kazaljke na satu onda je zatvoren. naravno, nemoj da preteraš sa zatezanjem, neko pucanje bi moglo da košta živaca, vremena i para.
hvala puno!plašim se samo tog procurivanja na osovini. kad sam prvo počela da zavrćem bila sam sigurna da je taj za slavinu pa sam malo jače zapela. jel bi se to procurivanje videlo na ventilu ili je to u zidu?
Link to comment
hvala puno!...
szivesenvidelo bi se na ventilu, znaju stari ventili da procure na toj osovini što si je vrtela ali to se dešava kada ih otvoriš, obično do kraja. sve ti radi, ne vidiš da nešto curi, ne diraj ništa.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...