Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    523

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Kako se "natiču" plastične vodovodne cevi? Imam takve izvode (neaktivne) i hteo bih da instaliram sudoperu u potkrovlju. Sad, treba da vežem metalne dovode slavine za te izvode, a numem jer nisu klasični metalni kakve sam uvek spajao. Treba li poseban alat za to? Poseban majstor? Posebne pare? Pravim kuhinju štapom i kanapom pa pokušavam da odradim piroćanski :o
Ovako.
Link to comment

po to je kad budes pravio novu kucu :lolol:ko zna?e: sto se tice usisivacaimam neki providni gorenjepre toga smo imali valjda samsung sa onim dodatnim filterom na drsciovaj sa filterom je bolje vukao (imamo dosta dlaka)sta god da uzmes zahebaces se negdenemam dobar savet

Edited by fragand
Link to comment
po to je kad budes pravio novu kucu :lolol:ko zna?e: sto se tice usisivacaimam neki providni gorenjepre toga smo imali valjda samsung sa onim dodatnim filterom na drsciovaj sa filterom je bolje vukao (imamo dosta dlaka)sta god da uzmes zahebaces se negdenemam dobar savet
Kazem ti, mogu napraviti Belvil ali vakuum sistem necu ugradjivati. :DUsisivaci su jedno sranje... Ali mora se imati. Danas malo gledao, stvarno bi lakse kupio automobil nego...
Link to comment

pa dobro, svak ima pravo na svoje misljenje za vakum sistem :)alternativno moze da se koristi za poruke u kapsulama, prisluskivanje, provlacenje kablova, evakuaciju vode u slucaju poplave... :Dposto sam svaku takvu kupovinu do sada tesko prezivljavao, sledeci put cu sve prepustiti zeni, a ja cu biti nosac i onaj koji placa

Link to comment

^^Ne, postujem tvoj stav i nadam se da ces biti u prilici da ga ostvaris.:DMeni ostaje da gledam, kod ovih stvari uvek se zavrsi sa: "Aj' ti, bolje se razumes."Pa i ti bi se razumela da moras... Od zlata da me pravi...

Edited by wall
Link to comment

Uh, odgovori se prepliću - Eotene jel to "tursku" se odnosi na varilicu, ili instalaciju usisivača, kao Wallov post?U svakom slučaju ne isplati mi se da kupujem tu varilicu za jednu slavinu

Edited by kapetanm
Link to comment
na varilicu. ako stvarno imaš samo jednu slavinu onda se ne isplati. osim ako nisi kao ja da kupiš svaki mogući alat po cenu da godinama služi da skuplja prašinu.
Slicno. :mellow:Ali barem onda familija i prijatelji imaju od koga da pozajme.Srecom ne radim bas mnogo zadnjih godina...
Link to comment

I ja imam punu garažu - treća sam generacija koja dovlači. Kad sam uzeo malo da je sredim - shvatio sam da imam oko 60 šrafcigera..

ab' to skarabudzio brenerom i lemilicom, poenta je da zagrejes plasticne cevi da se zalepe jedna za drugu, ne treba za to profi oprema
Ali kako se ta cev ponaša kad je zagrejem direktno na metal? Tj. deo koji pripada slavini? Hoće li se sve zatopiti, kako bi trebalo ako primenim brener? Vidim na onom sajtu da postoje posebni plastično - metalni elementi , već gotovo.Plus, pobesneo sam kad sam video da je postavljač pločica svojevremeno napunio krajeve cevi malterom. Stoka. Edited by kapetanm
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...