Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Te “gipsane” ploce su gotove ploce od gipskartona. Nema nikakvih gipsanih radova. Montira se tipska podkonstrukcija i na nju ploce. 
Ne znam koliko je pametno da ti medijapan visi iznad glave okacen nekako na nesto. A i ruzno je.

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    523

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Zar ne zahtevaju i te gipskarton ploce gletovanje i krecenje? Na to sam mislio pod "gipsanim radovima", nisam se dobro izrazio... Svakako je bolja varijanta jer je laksa znacajno, ali je i "prljavija"... Za medijapan sam mislio da to bude bela obica ploca, ali da, jeste teska...

 

Edit: alternativa mi je da obijem tih 15ak cm plafona jer je tacno u pravcu pomeranja kabl, tako da bih ga samo otkrio i nekako zakrpio, al opet da izbegnem krecenje celog plafona sto je 30ak kvadrata.

Edited by petaras
Link to comment

Ako osvetljenje mora da bude tačno tu gde je zamišljeno, onda je u celoj priči je daleko najjednostavnije oštemati tih petnaestak cm plafona i provući struju, zagipsati, i ofarbati ceo plafon.

  • +1 5
Link to comment

Ako je ista lakse, struja je vec prosla tuda, bila je losa procena gde ce trebati osvetljenje tako da bar elektricarski deo ne bi morao da se radi, pod uslovom da je lako ostemati to kuda je vec prosao kabl bez ostecenja kabla... Postoji mogucnost da to sve moze i da se "zamaze" posle nekim onim belim gitom sto stize vec zamesan, posto je plafon beo i sveze okrecen pre nekih godinu i po dana, bez pusenja u prostoriji, tako da se nadam i dalje da ne mora ceo plafon... Plus sto bi neka lajsna i dala neku dubinu pa se verovatno ne bi videlo tih celih 15 cm vec maksimalno 10ak... I tako par godina do krecenja :)

Link to comment

Ili Amstrog plafon ili od gipsa,trenutno mi nista drugo ne pada na pamet.

Sto se tice gletovanja ploca pa i moraju i ne moraju zavisi koju bi boju koristio,u sustini mogu da se izbandaziraju pa da se lepo ismirglaju i da se krece.

Link to comment
On 15. 12. 2023. at 16:26, petaras said:

alternativa mi je da obijem tih 15ak cm plafona jer je tacno u pravcu pomeranja kabl, tako da bih ga samo otkrio i nekako zakrpio, al opet da izbegnem krecenje celog plafona sto je 30ak kvadrata.

 

Najbolje resenje. S tim da racunaj da ce se opet videti deo koji si krecio posto svaka boja vremenom matira ali nista strasno.

  • +1 1
Link to comment

Moje iskustvo sa majstorima nije bas takvo, tako nesto bih poverio samo sebi, a ja na umem :) U svakom drugom slucaju upasao bih sve u prostoriji u foliju, a to je vec posao... Plan mi je da ostemam to sam, zakrpim belim gitom, i ako treba predjem onim mini valjkom i belom disperzijom samo taj deo, pa cu onda tako da ga gledam jedno 7 dana da vidim koliko mi smeta :)

Link to comment

Prag u kupatilu se sastoji od dve daske zakucane medjusobno sa dva eksera na krajevima. 

Kad izvadim eksere, da li je bolje da ih zalijepim medjusobno ljepkom za drvo ili silikonom za drvo ili necim trecim?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...