Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

On 6. 2. 2024. at 20:12, Paul Gompitz said:

Da li je neko vidio ili postavljao mehanicki filter za vodu u kupatilu? Kao zastitu ventila i ves masine od otpada iz vertikale.

ja ovde u selu koristim ovakve. jedan kod veš mašine (voda dolazi iz bunara i kišnica sa krova), drugi za sve ostalo (vodaje iz cisterne koja se pun vodom sa izvora).

ima više varijanti : priključci 1/2" i 1". sud pola litrai litar.

  • Hvala 1
Link to comment
4 hours ago, đorđe geprat said:

ja ovde u selu koristim ovakve. jedan kod veš mašine (voda dolazi iz bunara i kišnica sa krova), drugi za sve ostalo (vodaje iz cisterne koja se pun vodom sa izvora).

ima više varijanti : priključci 1/2" i 1". sud pola litrai litar.

Cijevi u kupatilu su ti u zidovima ili su na zidovima? 
Zanima me kako se montira jedan filter za citavo kupatilo ako su cijevi u zidu. Poslije glavnog ventila cijev izlazi iz zida, ulazi u filter, pa iz filtera opet u zid? 

Link to comment
1 hour ago, Paul Gompitz said:

Cijevi u kupatilu su ti u zidovima ili su na zidovima? 
Zanima me kako se montira jedan filter za citavo kupatilo ako su cijevi u zidu. Poslije glavnog ventila cijev izlazi iz zida, ulazi u filter, pa iz filtera opet u zid? 

ovde kod mene u selu dovod vode iz cisterne u kupatilo je iz poda i filter je postavljen od tog ulaza u kupatilo do ulaza u zid kroz koji prolazi instalacija za bojler, tuš, lavabo i sudoperu.

 

 

specifično je za ovu moju kuću. sam sam smišljao.

 

  • Hvala 1
Link to comment
On 6. 2. 2024. at 20:12, Paul Gompitz said:

Da li je neko vidio ili postavljao mehanicki filter za vodu u kupatilu? Kao zastitu ventila i ves masine od otpada iz vertikale.

Gradska voda?Odakle ti nečistoća tu?

 

Veš mašina već ima sito na ulazu koji je štiti.

 

Ne može samo jedan filter, tj može ali ćeš često da ga menjaš ako ti je voda takva da zahteva filtraciju.Prvo ide predfilter koji se uglavnom postavlja negde gde je moguća revizija, tj brzi pristup, a dalje u instalaciji se postavlja fini filter,za koji opet treba revizija, tako se rade sistemi sa bunarskom vodom, ali ti filteri imaju manu jer kad se i minimalno zaprljalju smanjuju protok i pritisak na izlazu.

  • Hvala 1
Link to comment
12 hours ago, Bambula said:

Gradska voda?Odakle ti nečistoća tu?

 

Veš mašina već ima sito na ulazu koji je štiti.

 

Ne može samo jedan filter, tj može ali ćeš često da ga menjaš ako ti je voda takva da zahteva filtraciju.Prvo ide predfilter koji se uglavnom postavlja negde gde je moguća revizija, tj brzi pristup, a dalje u instalaciji se postavlja fini filter,za koji opet treba revizija, tako se rade sistemi sa bunarskom vodom, ali ti filteri imaju manu jer kad se i minimalno zaprljalju smanjuju protok i pritisak na izlazu.

Gradska voda ali je stara zgrada i vertikala je puna raznog trunja. Propadaju ventili, a posebno zlo je kad se vertikala zatvori pa otvori pa voda pod pritiskom nabije sav taj otpad na ulaze slavina u zid.

Trebalo bi isprati sve cijevi u zgradi, ali rekao mi je jedan vodoinstalater da je to rizično jer se radi pod pritiskom i postoji mogucnost da se uniste ventili po stanovima ako nisu u dobrom stanju.

Link to comment

Aha, imaš EK ventile sa filterom,tj "ispustom" od običnog se razlikuje jer sa prednje strane ima kapu tj filter koji možeš ravnim šrafcigerom da odviješ i izbaciš nečistoće.A i pouzdaniji je od običnog EK ventila sa virblom jer nema zavrtanja/odvrtanja kao kod onog sa virblom već ima "ručku" pa je hod 90° i manje su verovatnoće da preskoči pri otvaranju/zatvaranju i procuri, a i brže se otvara i zatvara u slučaju neke havarije.

  • Hvala 3
Link to comment
6 hours ago, Bambula said:

Aha, imaš EK ventile sa filterom,tj "ispustom" od običnog se razlikuje jer sa prednje strane ima kapu tj filter koji možeš ravnim šrafcigerom da odviješ i izbaciš nečistoće.A i pouzdaniji je od običnog EK ventila sa virblom jer nema zavrtanja/odvrtanja kao kod onog sa virblom već ima "ručku" pa je hod 90° i manje su verovatnoće da preskoči pri otvaranju/zatvaranju i procuri, a i brže se otvara i zatvara u slučaju neke havarije.

Pricas o EK ventilu kao zamjeni za ventil na cijevi u zidu? Znam za ek ventill za dovod vode u ves masinu npr.

Link to comment

čime da da očistim tepih od fleke napravljene voćnim sokom. tepih servis nije uspeo da je ukloni. tepih je običan, sa nekom šarom i resicama. koliko je vunen, ne znam.

Link to comment
14 hours ago, đorđe geprat said:

čime da da očistim tepih od fleke napravljene voćnim sokom. tepih servis nije uspeo da je ukloni. tepih je običan, sa nekom šarom i resicama. koliko je vunen, ne znam.

probaj nekim od onih sredstava za fleke iz DMa, ono  što je njihova robna marka nije preskupo. Imaju neko sredstvo u tubi a i sapun, ja sam tim sapunom i četkom skidala potpuno unakažene dečije trenerke od trave ( na kolenima mešavina zemlje, trave i ko zna čega još :) uspevala sam iz nekoliko ponavljanja, i meriks sapunom i dm sapunom i tom pastom . Mislim da imaju neko sredstvo na kome je baš naznačeno da skida tzv dečije fleke od soka i hrane 

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Razume li se neko u parket ovde možda?

 

U ženinom stanu parket je malo propao, meni se čini kao da se malo razdvojio, ali nije klimav niti se odvaja, ali me ove pukotine brinu. Da li za ovakvo stanje parketa mora hoblovanje i lakiranje ili postoji neka reparacija? Ne bih ga menjao, star je 15 god.


Može i preporuka za parketara, po mogućstvu NS.

 

IMG_9602.thumb.jpeg.d38bedca79346032539b37a87740013c.jpeg

 

IMG_9603.thumb.jpeg.bf7667515026a0ebfa184871b38bf51a.jpeg

 

IMG_9605.thumb.jpeg.d5a6a2bc761dabe3f6b7101496ee9b04.jpeg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...