Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    523

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Razume li se neko u ventilaciju? 
 

Imam ovu cev na plafonu, skinuo sam ventilator, puno je vlage, zidovi cevi iznutra su vlažni, ume da sitno kaplje, nekad izlazi i neka čudna para iz toga (kao ono kad dahćemo napolju na minus temperaturi). 
Rekao bih da se kondenzacija skuplja i od toga vlaži, ima li načina da se to predupredi ili bar smanji? Mislim da vađenje cevi i ponovna izolacija nije opcija, iznad mene imaju još dva stana koji koriste ovaj izduv, doduše verovatno sa nekim zglobom. 
 

Ne znam ni kog bih majstora zvao za ovako nešto.

 

 

IMG_1822.jpeg

Link to comment

ovo bi možda mire mogao da zna. ja nagađam da je neka ventilacija u pitanju. za početak bih proverila da li ta cev koja opslužuje tri stana ima izlaz na krov i na njemu neku kapu ili  izlazi negde na fasadu i ima protivkišnu žaluzinu i u kakvom je stanju. imam utisak da odozgo voda negde ulazi u ventilacioni kanal.

Link to comment

Ima izlaz na krov, mislim da ima i kapu jer ne curi litar vode kad pada kiša, no ne znam tačno kako to izgleda i u kakvom je stanju, čekam malo lepše i suvlje vreme da se popnem na krov, pošto je od lima, da ne izginem.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Pretpostavljam da mene pitas :) izvadio sam da bih procenio situaciju, video odakle curi i sanirao to curenje pre nego ga vratim. Sam ventilator za sebe nece pomoci, a i ovaj gips oko cevi budjavi, treba i to da saniramo.

Link to comment

@goofs

ne bi bilo loše da proverite limene opšivke oko dimnjaka i zidanih kanala na krovu. kod mene su u zgradi trule opšivke  na krovu iznad IV sprata izazvale ozbiljne havarije na I spratu i u prizemlju. celoj vertikali šuška parket posle velikih kiša.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
56 minutes ago, mammy two shoes said:

@goofs

ne bi bilo loše da proverite limene opšivke oko dimnjaka i zidanih kanala na krovu. kod mene su u zgradi trule opšivke  na krovu iznad IV sprata izazvale ozbiljne havarije na I spratu i u prizemlju. celoj vertikali šuška parket posle velikih kiša.

To je dobar savet. Trebalo bi da se godišnje proverava jer kanalići mogu da se zapuše zbog vode i prašine koji ih zapuše jer naprave blato. Pa onda voda ode na drugu stranu i eto cirkusa a ništa nije puklo ili istrulilo.

Edited by ragasto
Link to comment
On 25. 1. 2024. at 10:48, goofs said:


Rekao bih da se kondenzacija skuplja i od toga vlaži, ima li načina da se to predupredi ili bar smanji? Mislim da vađenje cevi i ponovna izolacija nije opcija

 

Mislim da si u pravu.

Cijevi za ventilaciju inace nisu izolovane, osim mozda vertikala na krovu. 
Taj kondenz se ne bi skupljao kad bi ventilacija radila kako treba. Jel osjecas da “vuce” kad stavis ruku u kanal? Provjeri sta se desava iznad tebe.
Da nisi mozda nedavno stavljao pvc stolariju.

Link to comment
On 4. 2. 2024. at 10:33, goofs said:

Pretpostavljam da mene pitas :) izvadio sam da bih procenio situaciju, video odakle curi i sanirao to curenje pre nego ga vratim. Sam ventilator za sebe nece pomoci, a i ovaj gips oko cevi budjavi, treba i to da saniramo.

za šta ti služi taj ventilator, u kojoj je prostoriji?

Link to comment
8 minutes ago, mire said:

za šta ti služi taj ventilator, u kojoj je prostoriji?

 

U malom WCu koji je tako pozicioniran da nema prozor, pa mora ventilacija.

 

21 hours ago, Paul Gompitz said:

Mislim da si u pravu.

Cijevi za ventilaciju inace nisu izolovane, osim mozda vertikala na krovu. 
Taj kondenz se ne bi skupljao kad bi ventilacija radila kako treba. Jel osjecas da “vuce” kad stavis ruku u kanal? Provjeri sta se desava iznad tebe.
Da nisi mozda nedavno stavljao pvc stolariju.

 

Ne vuče kad stavim ruku u kanal, doduše ja sam na drugom spratu, a zgrada ima 4. Kad je hladno napolju, oko 0C, pojavljuje se neka kao para na izlazu te cevi, što mi nije baš najjasnije, razumem da hladan vazduh odozgo pada do mene, ali zašto pari, trebalo bi obrnuto, da topao vazduh pari na hladnoći :huh:

Link to comment
5 hours ago, goofs said:

Ne vuče kad stavim ruku u kanal, doduše ja sam na drugom spratu, a zgrada ima 4. Kad je hladno napolju, oko 0C, pojavljuje se neka kao para na izlazu te cevi, što mi nije baš najjasnije, razumem da hladan vazduh odozgo pada do mene, ali zašto pari, trebalo bi obrnuto, da topao vazduh pari na hladnoći :huh:

 

Tesko da to neko moze da ti kaze ovako sto se kaze dok ne pogleda celu situaciju.Kod mene  u zgradi posto nema otvor za aspirator u kuhinji mnogi su se prikacili na ventilaciju od kupatila.

Link to comment

Da li je neko vidio ili postavljao mehanicki filter za vodu u kupatilu? Kao zastitu ventila i ves masine od otpada iz vertikale.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...