Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

mogu da kažem da zamena slavine mešalice na lavabou nije jednostavna. lako je zatvoriti ventile i viljuškastim ključem odvojiti creva od njih. ono što nije jednostavno je skidanje slavine. potrebno je izviti se ispod lavaboa i dubokim cevastim ključem (8mm, mislim) odvrnuti maticu koja slavinu drži stegnutom. kada se skida slavina pašće na patos gumeni gihtung i ploča, oboje u obliku potkovice.

 

 kod montaže, pošto su dobro stegnuta creva i zatezni zavrtanj i stvljena česma na mesto, nije lako uglaviti te dve "potkovice" da stoje i zavrnuti maticu na zatezni zavrtanj. meni matorm dešavalo se da bole koske i da se zavrti u glavi. o slaboj vidljivosti da ne pričam.

 

zato mi je uvek bilo jednostavnije da skinem lavabo odvrtanjem one dve matice i natenane na kolenima odradim posao. menjao sam te slavine najmanje tri puta. uvek tako.

  • Hvala 1
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    523

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

to mu dođe valjda neki standard da je mašina tj mesto gde izbacuje vodu niže od sigona sudopere

 

dve sa kojima sam imao iskustva im je mesto na kom su ispuštale vodu bilo niže od mesta veza sa sifonom

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

naravno da pod pritiskom izbacuje vodu, tome služi pumpa

sigurno voda ne ide napolje u slobodnom padu sa dna mašine

 

btw nemoj slučajno da bacaš pare na majstora za to, posao od 2 minuta

Edited by Eleniko
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Eleniko said:

naravno da pod pritiskom izbacuje vodu, tome služi pumpa

sigurno voda ne ide napolje u slobodnom padu sa dna mašine

 

btw nemoj slučajno da bacaš pare na majstora za to, posao od 2 minuta

bitno je da je ispust iznad nivoa do koga dolazi voda u bubanj. oko 60 cm od patosa, može i nešto niže. pumpa izbacuje vodu na tu visinu. ako spustiš kraj izvoda na patos, voda slobodno izlazi iz bubnja.

Link to comment

Ima li neko preporuku za dobrog limara, treba da mi se izradi boks za dvorište, kao mala šupa i garaža za motor. Malo je škakljivo udenuti je pa mora da bude iskusan majstor.

Link to comment

A ne znam, mislim da mora limar jer tu vec postoji jedan krov/nadstresnica u koju mora da se integrise boks. Ne znam jel bravar to moze, nije ona prosta varijanta kockastog kontejnera.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...