Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Ikea pakovanja su od po pola litra, ali je ograničen izbor boja.

@morganaukoliko ti odgovara, javi doneću ti, ionako sam tamo išao 3x u poslednjih 7, 8 dana, mogu još jednom.

Ne znam šta tačno podrazumevaš pod tim više nijansi i mala pakovanja? Ukoliko si na elesdiju i želiš eksploziju boja na polici, onda ti možda odgovaraju maketarska/modelarska pakovanja boja (takođe su akrilne, minijaturna pakovanja, skupo za iole veću površinu)?

Edited by Ras
  • Hvala 1
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

9 hours ago, Блок_64 said:

 

Malo pakovanje mislim da nema.

Najmanje pravi maxima 0,65.

A ako hoces boja da valja onda er lack ili vitex

 

https://www.vitex.gr/sr/kategorija-proizvoda/email-za-drvo/

 

 

Inace se sve te boje toniraju po ton karti u nekoliko hiljada nijansi.

 

super, hvala :)

vitex-a nisam mogla da se sjetim, a znam da je vec pominjan na topiku i da je cijenjen

er lack drzi roma, ona mi je u komsiluku tako da cu nju.

 

9 hours ago, Ras said:

Ikea pakovanja su od po pola litra, ali je ograničen izbor boja.

@morganaukoliko ti odgovara, javi doneću ti, ionako sam tamo išao 3x u poslednjih 7, 8 dana, mogu još jednom.

Ne znam šta tačno podrazumevaš pod tim više nijansi i mala pakovanja? Ukoliko si na elesdiju i želiš eksploziju boja na polici, onda ti možda odgovaraju maketarska/modelarska pakovanja boja (takođe su akrilne, minijaturna pakovanja, skupo za iole veću površinu)?

 

:heart:

hvala, srce si!

ukucani ce otici po farbu, ne mogu da me odbiju dok sam na elesdiju.

(trazim jako tamno plavu sa laganom primjesom  ljubicaste)

Link to comment
18 hours ago, morgana said:

treba mi boja za drvo na vodenoj bazi, sa sto manje mirisa i sa izborom nijansi. 

optimalno u maloj konzervi posto cu da farbam samo jednu malu policu.

 

sta da uzmem?

 

ili skandinavci ili grci

 

za skandinavce 

 

tikkurila

 

ranije je to valjao roda, sad više ne znam, viđao sam po roma kompani

 

mala konzerva samo ikea

 

što se grka tiče dosta sam radio sa vivechrom farbama, dobri su i po svemu se oseća da su u rukama zapadnjaka /akzo nobel, saće se javi @Braća Strugacki da nam objasni/. i ostale pomenute firme su skroz ok - er lac i vitex ali i vernilac ili isomat itd, sve su to slični standardi danas. da sada mogu da biram da neke stvari radim ponovo, uzeo bi durostick, ta je firma ozbiljna kidalica.

 

u principu gledaj koja ima najmanje pakovanje i ton kartu koja ti najviše odgovara, jer radiš sa farbom na vodenoj bazi te se nećeš trovati.

 

 

 

Link to comment
9 minutes ago, Eleniko said:

 

ili skandinavci ili grci

 

za skandinavce 

 

tikkurila

 

ranije je to valjao roda, sad više ne znam, viđao sam po roma kompani

 

mala konzerva samo ikea

 

što se grka tiče dosta sam radio sa vivechrom farbama, dobri su i po svemu se oseća da su u rukama zapadnjaka /akzo nobel, saće se javi @Braća Strugacki da nam objasni/. i ostale pomenute firme su skroz ok - er lac i vitex ali i vernilac ili isomat itd, sve su to slični standardi danas. da sada mogu da biram da neke stvari radim ponovo, uzeo bi durostick, ta je firma ozbiljna kidalica.

 

u principu gledaj koja ima najmanje pakovanje i ton kartu koja ti najviše odgovara, jer radiš sa farbom na vodenoj bazi te se nećeš trovati.

 

 

 

 

super, hvala! pa da, biracu nijansu i najmanje pakovanje medju njima kad su vec sve ok. 

 

trebalo bi da roma ima solidan izbor, sad vidim na sajtu da drze tikkurilla boje koje pominjes. 

 

Link to comment

inače su IKEA boje tzv lazure - poluprovidne ali tonirane u unapred određene nijanse

zato što su namenski rađene za onaj njihov nameštaj koji se prodaje neofarban, sem osnovne zaštite

sve to imaju i ove specijalizovane firme ali neke sigurno imaju i one kod kojih se nakon 2 prelaza više ne vidi struktura drveta ispod

pa zavisi šta ti treba

  • Hvala 1
Link to comment
29 minutes ago, Eleniko said:

inače su IKEA boje tzv lazure - poluprovidne ali tonirane u unapred određene nijanse

zato što su namenski rađene za onaj njihov nameštaj koji se prodaje neofarban, sem osnovne zaštite

sve to imaju i ove specijalizovane firme ali neke sigurno imaju i one kod kojih se nakon 2 prelaza više ne vidi struktura drveta ispod

pa zavisi šta ti treba

 

svakako pigmentovanije, a ne lazure ali mislim da ne bi trebalo da bude problem pronaci ih. 

makar nije bilo problem ranije kad dam nesto farbala po kuci, doduse uopste se ne sjecam brenda.

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...