Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    523

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

@Eleniko da, to su snegobrani. prošlog leta smo montirli limeni krov na verandi i pri otopljavanju je sav sneg sa limenog krova kliznuo preko oluka i pao na ruže koje su ispod. onaj aprilski sneg kada su ruže bile već iha ha krenule. druga stvar je što skupljamo vodu s krova, kišnicu pre svega i šaljemo je u cisternu. na gornjoj slici, s leve strane pored ladoleža vidi se mali zidani kućerak u kome je filter koji prima vodu s oluka.

 

@salerokadaiznad dimnjaka je ušravljen lim širine 80 cm savijen s leve strane i povezan sa vetar lajsnom a sa desne savijen po 900 i taj savijutak je ispod prvog grebena lima s leve strane. lim je naslonjen na i učvšćen sa postojećom opšivkom dimnjaka. isti takav lim podvučen je ispod opšivke i pričvršćen za nju tako da sva voda iznad dimnjaka klizi po te dve limene ploče na lim na verandi. pošto je postojeća opšivka dimnjaka dosta dunđerski urađena, sakrili smo je komadom crep lima. on ima funkciju da sakrije opšivku ali i da usmeri vodu naniže.

 

za zaptivanje limova oko dimnjaka koristio sam tubu Wurth lepak i zaptivnu masu 1000 RSD i preporučujem je. i, na kraju, materijal je koštao 90000 RSD. rad procenjujem na otprilike 400€, mene je koštao par obroka i nešto pića. uzvretnu mobu ne računam

  • +1 3
Link to comment
11 hours ago, ajeto said:

Imam problem sa parketom, ušla voda spolja. Oko 1 kvm u pitanju. Treba mi polovan ili nov 1 kvadrat hrastovog, brodski pod, dim 25 x  420 mm. Ima neko ideju gde to da kupim?

 

 

Parket market Tosin Bunar.

  • +1 3
Link to comment
11 hours ago, ajeto said:

Imam problem sa parketom, ušla voda spolja. Oko 1 kvm u pitanju. Treba mi polovan ili nov 1 kvadrat hrastovog, brodski pod, dim 25 x  420 mm. Ima neko ideju gde to da kupim?

Crvena jabuka?

Link to comment
20 hours ago, ajeto said:

Imam problem sa parketom, ušla voda spolja. Oko 1 kvm u pitanju. Treba mi polovan ili nov 1 kvadrat hrastovog, brodski pod, dim 25 x  420 mm. Ima neko ideju gde to da kupim?

 

Ja bih preporučio Sagu, iz Stare Pazove

Saga

Edited by Filozof manijak
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 25. 9. 2023. at 16:47, Eleniko said:

moguće mada je za kuću bolje da se sneg topi na zemlji a ne na krovu

Na običnom crepu se sneg bolje zadržava, na limu klizi. I onda povuče i iskrivi oluk. A može da padne i na glavu kada čovek prolazi. Ili polomi pomenute ruže.

  • +1 1
Link to comment

jasno, nego je moja percepcija iskrivljena, tamo gde se bavim krovovima nema snega a često nema ni oluka na kućama - sem ako nećeš sam da se cimaš da ga ugrađuješ, ne isplati se

Link to comment

ovog puta snegobrani su imalii i drugu svrhu. da posluže kao uporište za uzduž isečenu OSB plogu bez čega bi bilo nemoguće gaziti ili leći na krovu i učvršćivati table.

Edited by đorđe geprat
Link to comment

ne znam da li je ovo prava tema, ako nije recite mi gde da prebacim

 

da li ima neka fora ili kako se moderno kaže hack da se koristi pištolj za farbanje /nameštaja, znači nije preterano zahtevno kao recimo farbanje automobila/ a da se radi bez kompresora i koji mi se ne da kupovati zbog 1-2 farbanja godišnje /stolica, stočić/. može li to nekako da se zaobiđe...

Link to comment

Po mom skromnom kompresorsko-pištoljskom iskustvu (farbao sam neku limariju pištoljem iz lidla), te amaterske pištoljske varijante su osuđene na propast, a tako otprilike kažu po forumima i oni koji znaju znanje.

Posle svega, ja bih koristio sprej ako baš moram neki stočić ravnomerno da ofarbam.

  • +1 2
Link to comment

da, to znam. nego mislim da te negativne kritike idu na račun ovih integrisanih spravica koje ubodeš u struju /umesto u kompresor/ i onda farbaš.

 

nije mi samo zbog farbanja 1-2 stolice, moram da prelakiram i jedno 200m2 kamenog zida lakom za kamen, što je posao od par dana četkom ili par sati pištoljem.... gadan posao, otrovan

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...