Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Treba kontakt majstora za etažno grejanje starog tipa (dakle nema nikakve elektronike, old school: samo kazan, ventili, termostati itd.) da ga prekontroliše pred zimu.

Radio je ali nešto kao da je sobni termostat (ili ono na šta je on povezan) zezao, pa uključi čim temperatura padne na recimo 16 stepeni, ali neće posle duuuugo da isključi grejač.

 

Dakle, treba majstor za grejanje ali više majstor električar a ne vodovodžija, pošto su cevi-radijatori u redu.

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

  • 1 month later...

treba mi preporuka za elektricara, jedna faza mi je otisla plus kuhinjski bojler.

 

mom majstoru je zena umrla prije par dana i ne moze da dodje.

nazalost ne mogu da ga cekam.

 

ne bih da guglam, dobro plasirani sajtovi oderu sa cijenom majstora (imam jedno takvo iskustvo i sama) plus nemam pojma ko mi dolazi. 

Edited by morgana
Link to comment
On 19. 11. 2023. at 8:17, morgana said:

treba mi preporuka za elektricara, jedna faza mi je otisla plus kuhinjski bojler.

 

mom majstoru je zena umrla prije par dana i ne moze da dodje.

nazalost ne mogu da ga cekam.

 

ne bih da guglam, dobro plasirani sajtovi oderu sa cijenom majstora (imam jedno takvo iskustvo i sama) plus nemam pojma ko mi dolazi. 

sređeno?

Link to comment

Koliko je komplikovano da sama zamenim kupatilsku slavinu iznad lavaboa? O čemu treba da vodim računa kada kupujem novu? Alat imam.
Slavina je neka mala Minotti, strašno me nervira, jer je prekratka, moram da gurnem ruke bliže gornjem delu lavaboa da bih oprala ruke. 

Link to comment

Nije preterano komplikovano.

Nova baterija treba da je istog tipa montaže kao i stara, a kupi onu sa dužom, ili više postavljenom lulom, zavisno od toga šta ti rešava problem.

Dihtunge (gumice) obično dobiješ uz novu bateriju, često i (binoks) pletena creva za montažu, ili iskoristi stara obzirom da ona kod tebe nisu problem.

Ne koristi neprimerenu silu prilikom odvrtanja stare i postavljanja nove baterije i izbegni direktni kontakt klešta i tela baterije (umetni kuhinjsku krpu) kako ne bi oštetila površinu.

Naravno, zavrni ventil za lavabo.

 

Edit. Zaboravih YT, npr: https://youtu.be/o0WQTlPdzA0

 

Edited by Ras
  • +1 1
  • Wub 1
  • Hvala 3
Link to comment
On 22. 11. 2023. at 6:15, Klara said:

Koliko je komplikovano da sama zamenim kupatilsku slavinu iznad lavaboa? O čemu treba da vodim računa kada kupujem novu? Alat imam.
Slavina je neka mala Minotti, strašno me nervira, jer je prekratka, moram da gurnem ruke bliže gornjem delu lavaboa da bih oprala ruke. 

 

Water Fail GIF

Link to comment
2 hours ago, Klara said:

Isključiću vodu u potpunosti, preko glavnog ventila, tako mi je lakše. : D Hvala i Vama, Đorđe. :happy:


Imaj na umu: ako je u bojleru ostalo vode a ti otkačiš pleteno crevo koje dovodi toplu vodu do slavine, krenuće bojler da se prazni...
Ako su instalacje lepo osmišljene, pletena creva ne ulaze "direktno u zid" nego idu svako na svoj "ek ventil" (ugaoni ventil). Zavrni te ugaone ventile ako nisu zapekli zbog nekorištenja. A na sve to zavrni i glavni ventil, za svaki slučaj.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...