Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Koliko znam, mogu te pukotine da se popune nekim kao silikonom koji je boje parketa.

I kod mene je takav, i kad sam hoblovao pre 10 godina, popunio je majstor te pukotine, ali nije sve, tj i dalje se neke pukotine vide, ali ne obracam paznju, navikao sam.

Da li mora hoblovanje nakon popunjavanja tim "silikonom" ne znam, ali mislim da treba lakiranje.

 

Edited by brusli
  • Hvala 1
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

a ima i priručna varijanta. najsitnija piljevina se pomeša sa lepkom za drvo i njime se popune rupe

  • Hvala 1
Link to comment
11 hours ago, Behemoth said:

Razume li se neko u parket ovde možda?

 

U ženinom stanu parket je malo propao, meni se čini kao da se malo razdvojio, ali nije klimav niti se odvaja, ali me ove pukotine brinu. Da li za ovakvo stanje parketa mora hoblovanje i lakiranje ili postoji neka reparacija? Ne bih ga menjao, star je 15 god.


Može i preporuka za parketara, po mogućstvu NS.

 

IMG_9602.thumb.jpeg.d38bedca79346032539b37a87740013c.jpeg

 

IMG_9603.thumb.jpeg.bf7667515026a0ebfa184871b38bf51a.jpeg

 

IMG_9605.thumb.jpeg.d5a6a2bc761dabe3f6b7101496ee9b04.jpeg

 

 

Nije to nista strasno.Kada se parket hobluje,piljevina od parketa se mesa sa masom sa stukovanje i sa time se popunjavaju izmedju ostalog i te pukotine (a stukuje se ceo).

Ako ne nadjes nikoga iz Ns mogu ja da ti preporucim ove moje iz Bg predpostavljam da im nije problem da da dodju i urade posao.

  • Hvala 1
Link to comment

Hvala na odgovorima. Za tu piljevinu mi je rekao jedan parketar iz NS i sutra će doći da pogleda.

 

Imate li info koliko hoblovanje i sve to popunjavanje piljevinom može da me košta po m2? Mislim nemam predstavu koliko košta a ne bih da me oderu.

Link to comment

majstori mnogo vole to sa piljevinom, zato što to prodaju kao raketnu tehniku i dobro izgleda na početku, kada je posao gotov

samo što ta piljevina ispadne iz brazdi posle nekog vremena - a brzina kojom će se to desiti zavisi koliko ti je čvrst pod ispod parketa

nekad posle par meseci nekad posle par godina

to su prastare fore koje su pregazili novi materijali ali jbga kartuša ovog sredstva gore košta 350 kinti danas a to je osetno jeftinije od onoga što parketari naplate sa tom piljevina smesom pa onda to furaju

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
7 hours ago, Behemoth said:

Hvala na odgovorima. Za tu piljevinu mi je rekao jedan parketar iz NS i sutra će doći da pogleda.

 

Imate li info koliko hoblovanje i sve to popunjavanje piljevinom može da me košta po m2? Mislim nemam predstavu koliko košta a ne bih da me oderu.

jedan poznanik mi reče pre neki dan za 15€/m2 uključujući lak i lakiranje. lajsne nisu uključene.

  • Hvala 1
Link to comment
8 hours ago, Eleniko said:

majstori mnogo vole to sa piljevinom, zato što to prodaju kao raketnu tehniku i dobro izgleda na početku, kada je posao gotov

samo što ta piljevina ispadne iz brazdi posle nekog vremena - a brzina kojom će se to desiti zavisi koliko ti je čvrst pod ispod parketa

nekad posle par meseci nekad posle par godina

to su prastare fore koje su pregazili novi materijali ali jbga kartuša ovog sredstva gore košta 350 kinti danas a to je osetno jeftinije od onoga što parketari naplate sa tom piljevina smesom pa onda to furaju

Nema tu šta da se voli, parket se fuguje finom prašinom.

Link to comment
1 hour ago, Bambula said:

Nema tu šta da se voli, parket se fuguje finom prašinom.

 

bilo nekad, više ne mora. pišem iz svog iskustva, radio sam 2005. parket postavljen 1938. godine na nekoj verziji podloge koju danas valjda zovu plivajućom, godinu dana kasnije ta smesa je napustila sve fuge u koje je bila stavljena. 

 

silikon mi je na ostrvu gde još gore radi pod gore dole i za sada je tamo gde sam ga stavio. mislim da je fora u tome šta je vezivni materijal tj koliko je elastičan kada se osuši. 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Eleniko said:

 

bilo nekad, više ne mora. pišem iz svog iskustva, radio sam 2005. parket postavljen 1938. godine na nekoj verziji podloge koju danas valjda zovu plivajućom, godinu dana kasnije ta smesa je napustila sve fuge u koje je bila stavljena. 

 

silikon mi je na ostrvu gde još gore radi pod gore dole i za sada je tamo gde sam ga stavio. mislim da je fora u tome šta je vezivni materijal tj koliko je elastičan kada se osuši. 

 

da, mora da bude elastičan

 

samo, ako je dobar lepak u koji se ubacuje prašina, pre će da odvali dasku, nego da ispadne

Link to comment
21 hours ago, Behemoth said:

Hvala na odgovorima. Za tu piljevinu mi je rekao jedan parketar iz NS i sutra će doći da pogleda.

 

Imate li info koliko hoblovanje i sve to popunjavanje piljevinom može da me košta po m2? Mislim nemam predstavu koliko košta a ne bih da me oderu.

 

Mislim da su ruke oko 7-8e plus materijal.

  • Hvala 1
Link to comment
On 3. 3. 2024. at 0:50, Behemoth said:

Hvala na odgovorima. Za tu piljevinu mi je rekao jedan parketar iz NS i sutra će doći da pogleda.

 

Imate li info koliko hoblovanje i sve to popunjavanje piljevinom može da me košta po m2? Mislim nemam predstavu koliko košta a ne bih da me oderu.

ako se već nisi dogovorio, koja parketar, 063-505-100

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, mire said:

ako se već nisi dogovorio, koja parketar, 063-505-100

Nisam stigao juče da pišem, ispalio me taj parketar za juče, nije mogao da dođe pa je ostalo da se čujemo u toku nedelje.

 

Hvala za preporuku, pozvaću i Koju 😀

Link to comment

treba mi boja za drvo na vodenoj bazi, sa sto manje mirisa i sa izborom nijansi. 

optimalno u maloj konzervi posto cu da farbam samo jednu malu policu.

 

sta da uzmem?

Edited by morgana
Link to comment
5 hours ago, morgana said:

treba mi boja za drvo na vodenoj bazi, sa sto manje mirisa i sa izborom nijansi. 

optimalno u maloj konzervi posto cu da farbam samo jednu malu policu.

 

sta da uzmem?

 

Malo pakovanje mislim da nema.

Najmanje pravi maxima 0,65.

A ako hoces boja da valja onda er lack ili vitex

 

https://www.vitex.gr/sr/kategorija-proizvoda/email-za-drvo/

 

 

Inace se sve te boje toniraju po ton karti u nekoliko hiljada nijansi.

Edited by Блок_64
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...