Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Ja sam čitao stručne komentare kompresorskih pištolja, gde kažu otprilike u stilu da ovi jeftini pištolji ne farbaju tako dobro, nego treba drugi tip pištolja (ne sećem se više koji je koji) a oni traže veći pritisak ili veći kapacitet kompresora... i skuplji (kvalitetniji) pištolj, a onda je glupo bez komore, i rezultat bude: batali

 

To malo što sam farbao parkside pištoljem i 50 litarskim kompresorom, je išlo strašno sporo, snop koji pištolj baca ima par cm u prečniku (ja se nadao da ću sve završtiti u par širokih poteza). Malo se ubrzalo kada sam dolio razređivača u farbu. Doduše jeste bilo ravnomerno ofarbano (ne sasvim glatko, malo zrnasto, ali nema veze), i farba se lepo primila, neuopredivo bolje nego da sam radio četkom. Mislim da bi to bilo upotrebljivo za kamen.

Bacio sam pogled na jeftine električne pištolje, za svaki od njih piše disclaimer da ne može ova farba, ne može ona farba, itd.

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    523

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

e pa to, taj info mi treba pošto sam baš gledao parkside pištolj i ovo što za iste pare prodaju po KP.

 

jeftini električni  pištolji uglavnom rade za farbu na vodenoj bazi, što mi je negde ok ali mi je primaran taj jebeni kamen

 

na kraju ću platiti bauštelce 2 nadnice da mi to iztaljigaju da se ne trujem

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, Eleniko said:

da, to znam. nego mislim da te negativne kritike idu na račun ovih integrisanih spravica koje ubodeš u struju /umesto u kompresor/ i onda farbaš.

 

nije mi samo zbog farbanja 1-2 stolice, moram da prelakiram i jedno 200m2 kamenog zida lakom za kamen, što je posao od par dana četkom ili par sati pištoljem.... gadan posao, otrovan

 

 

Zasto otrovan.Postoje lakovi za kamen na vodenoj bazi.

 

Sto se pistolja tice probaj ovaj

 

https://bolago-m.rs/roma-robna-marka-wagner-w-585-flexio-pistolj-za-prskanje-materijala

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
13 minutes ago, mire said:

šta je to "građevinski lepak"?

 

građevinski lepak - možda to nije pravo ime u majstorskom žargonu - je ona smesa opšteg smera koja se koristi kada ne postoje uslovi da se meša cement i pesak - tipa treba mi par kg i za to mi se ne isplati da kupujem džak cementa i tonu peska, koristi se kad treba neka relativno gruba radnja da se uradi tipa da se uradi neka ispuna, zalepi neki kamen ili neka spoljna fuga ili slično. otkud znam možda i ne postoji, tj sanjao sam ali sam siguran da ima.

 

treba da zalepim tj zadihtujem kamen koji mi služi kao poklopac na rupi na betonskoj ploči na septičkoj jami, da ga zalepim za beton i da ispunim tih par cm oko njega da ne ulazi voda kada pada kiša

 

ako nema moraću odnekud da ukradem kesu peska, mislim da imam neki stvrdnuti cement koji ću da razlupam i usitnim i rastopim u vodi

Link to comment

Wagner uz propisnu upotrebu ce to obaviti posao. Za veci posao trazi i ozboljnije alate.

Nitro se izbacuje iz amaterske upoterbe. Prodaje se u infustrijskim kolicinama, 20-50kg da bi sprecio upotrebu po manjim prostorima.

 

Ja sa wagnerom imam ok iskustva. Ne simnjam da negde postoje i bolje masine, ali ovo je skroz ok. 

  • +1 1
Link to comment

bogumi kod mene postoji izbor - oćeš nitro ili oćeš vodenu bazu. u svakoj radnji. generalni koncenzus među majstorima je vodena baza unutra, nitro napolju i to ne samo zbog provetravanja nego i zbog trajnosti akcije pod ekstremnijim vremenom. kupio sam škure koje su prskane vodenom lazurom i jebiga, jedno leto pod suncem i jedna zima pod kišom i vetrom - boja se skinula dovoljno da je vreme za novi premaz. pritom su one sastavljene iz letvica pod uglom, znači jebada za šmirgl i rad. 

Link to comment

 

5 hours ago, Eleniko said:

treba da zalepim tj zadihtujem kamen koji mi služi kao poklopac na rupi na betonskoj ploči na septičkoj jami, da ga zalepim za beton i da ispunim tih par cm oko njega da ne ulazi voda kada pada kiša


ja bih koristio ovaj brzovezujući cement pa šta bude, imaš pakovanje od 5 kg

https://www.velog.rs/ceresit_hidroizolacija/ceresit_cx_5__brzovezujuci_cement_5kg-197

 

(disclaimer: ne garantujem ništa, nisam majstor)

  • +1 2
Link to comment
28 minutes ago, Frile said:

 


ja bih koristio ovaj brzovezujući cement pa šta bude, imaš pakovanje od 5 kg

https://www.velog.rs/ceresit_hidroizolacija/ceresit_cx_5__brzovezujuci_cement_5kg-197

 

(disclaimer: ne garantujem ništa, nisam majstor)

 

bravo, to je to.

 

mada bi i ovo vrv odradilo ok a dosta je jeftinije....

 

https://bolago-m.rs/baumit-beton-b20-25kg-gotova-smesa-za-beton

Edited by Eleniko
Link to comment

Ako hoćeš da lepiš uzmi lepak za pločice.

Pošto je napolju treba ti neki jači (ja sam koristio Ceresit pa znam da je njihov CM16 baš jak, pogodan za spoljnu upotrebu).

Najmanje pakovanje Ceresita je 5Kg.

Link to comment

e pa odatle sam trebao da počnem pitanje, jer zapravo imam pola džaka nekog isomat lepka za pločice koji je žena kupila kada je u nastupu ludila lepila neki mozaik od ostataka pločica na neki zid napolju. to imam ali sam bio skeptičan prema tome kako će to da drži napolju previdevši da je zalepio te pločice. dobro probaću to prvo da ne bacam pare pa ako se stvrdne bez pukotina itd onda ću da ga pustim da prezimi tako.

 

over and out, hvala svima

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...