Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

10 hours ago, đorđe geprat said:

da li se instalacija CG van sezone prazni pa radijator sada nije pod pritiskom pa ne curi? ventili? ako nema pritiska u cevima neće da curi na ventilima

Koliko znam u instalaciji uvek ima vode. Samo sto je van sezone voda hladna. U sezoni je voda topla i usled sirenja metala moze da dodje do zazora koji izaziva kapljanje.

 

Ako, tj kada, se sistem isprazni zbog radova i sl, onda treba israzniti vazdusne dzepove koji se stvaraju.

odzracivanje-radijatora-5-800x445.jpg

 

Odvrne se mali ventil na kontra strani i saceka da krene voda da curka. :) To treba uraditi svake godine na pocetku grejne sezone.

  • +1 3
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    523

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

On 21. 9. 2023. at 16:37, mire said:

slično mislim

ne može parket da se baš toliko zdrnda ako je star lepak, imam sličnu situaciju u kući, jednostavno se odlepi i to je to

ovde ima neke vode, i ja tipujem da je ventil

a ako je, ne daj bože, prsla cev, onda... :cry:

 

ne tuguj mire :D ja sam podstanar. bogataši će to da reše. da je moj stan nekog bi preklala do sad

 

bio mi je upravnik da pogleda. tvrdi da se i kod nas prazni sistem van sezone tako da je siguran da nije radijator.

rekao mi je da je to neka budžena vertikala pošto je stan zamišljen kao atelje na krovu zgrade, pa je kupatilo vezano na neku liniju gde su ostalim komšijama špajzi za veš mašine. prethodne podstanarke su bacale binde u šolju pa su komšijama pokuljala govna u veš mašine :lolol: ne znam da li laže ili preteruje... ali znam da sam morala na bibliju da se zakunem kad sam potpisivala ugovor, da neću bacati uloške u šolju.

kaže da sad postoje kamere, senzori sonari ne znam šta, pa ne mora da se obija sve i u ponedeljak će da dovede te vodoinstalatere iz budućnosti.

valjda neće nešto da eskalira do tad...

bilo bi glupo da se udavim u govnima, iako sam stalno govorila da će baš tako da bude

 

 

  • Haha 4
Link to comment
On 21. 9. 2023. at 12:57, slepa živana said:

jel to znači da nije ni moralo da bude nikakve vode sad?

 

 

Da,parekt pocne da se dize tek kada pocne sve da se susi.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

ŠNJŠLJ je bila u inspekciji. kaže da je sve dobro urađeno. voli da se pentra po krovovima (kuća, šupa, poljski WC) i drveću. biće nešto od nje. pod ovim venjakom smo premošćavali ranu popodnevnu žegu. grožđe (tamnjanika) je obrano i dato na pretvaranje u vino. vratih se u grad.

Edited by đorđe geprat
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...