Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

27 minutes ago, đorđe geprat said:

jedino što mi pada na pamet je da curi radijator i njegovi ventili.

ali gde? nigde spolja nema tragova vode. jel može da curi nešto od radijatora u zidu?

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    523

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

5 minutes ago, slepa živana said:

ali gde? nigde spolja nema tragova vode. jel može da curi nešto od radijatora u zidu?


nisam šerlok, ali da probam: radijator(?) je curkao ko zna kad, parket se tada u tom delu malo raširio ali se držao sve do skora, dok lepak vremenom nije oslabio...

  • +1 3
Link to comment
15 minutes ago, Frile said:


nisam šerlok, ali da probam: radijator(?) je curkao ko zna kad, parket se tada u tom delu malo raširio ali se držao sve do skora, dok lepak vremenom nije oslabio...

jel to znači da nije ni moralo da bude nikakve vode sad?

Link to comment

ja ne vidim nikakav drugi izvor vode utom delu stana. a jedino voda podiže parket koji nabrekne zbog vlage.

da li se instalacija CG van sezone prazni pa radijator sada nije pod pritiskom pa ne curi? ventili? ako nema pritiska u cevima neće da curi na ventilima..

 

valja podići taj nabrekli deo parketa. možda se otkrije uzrok. a to je i inače neophodno.

  • Hvala 1
Link to comment
8 minutes ago, slepa živana said:

jel to znači da nije ni moralo da bude nikakve vode sad?


Da, vode nije bilo skoro, a parket je odavno bio napet


Ako ova moja teorija uopšte drži vodu, onda ovakvi slučajevi nisu retki, oni koji se bave parketima bi se već sreli sa tim da se parket odigne zbog vode koja je curela pre npr. godinu-dve.
Ja imam iskustvo sa sličnim parketima gde se parket nje odigao, ali su lepak (i lak) vremenom oslabili pa su se daščice parketa odlepile i krenule da se klackaju i ispadaju.

  • Haha 1
Link to comment
58 minutes ago, Frile said:


Da, vode nije bilo skoro, a parket je odavno bio napet


Ako ova moja teorija uopšte drži vodu, onda ovakvi slučajevi nisu retki, oni koji se bave parketima bi se već sreli sa tim da se parket odigne zbog vode koja je curela pre npr. godinu-dve.
Ja imam iskustvo sa sličnim parketima gde se parket nje odigao, ali su lepak (i lak) vremenom oslabili pa su se daščice parketa odlepile i krenule da se klackaju i ispadaju.

drži vodu ne držala dabogda

večeras će da dođe zgradonačelnik u inspekciju. možda on bude imao neku pametnu teoriju...

pošto mi sve liči na neku njegovu genijalnu akciju kao kad je u sred februara radio produvavanje pa tri dana nismo imali grejanje

sad tvrdi da nije, ali mnogo mi je ovo ni iz čega kataklizma

Link to comment

Zivana, garant je ventil, kako je Djordje napisao - imali smo i mi to, samo nije ovoliko diglo vec mnogo manje. Stan nam je pre useljenja bio prazan skoro godinu dana i verovatno je u nekom momentu ventil poblesavio.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

slično mislim

ne može parket da se baš toliko zdrnda ako je star lepak, imam sličnu situaciju u kući, jednostavno se odlepi i to je to

ovde ima neke vode, i ja tipujem da je ventil

a ako je, ne daj bože, prsla cev, onda... :cry:

 

Edited by mire
  • Hvala 1
Link to comment

Kada se kod mene ovo desilo bio je ventil ali donji. Čekao sam čitavu noć da uhvatim odakle kaplje jer je uvek bilo svuda suvo kada bih pipao u pokušaju da otkrijem gde je. 

Najbolje da uzmeš neku plitku posudu (tanjir, tepsiju, tacnu) i da ostaviš ispod ventila i na sumnjiva mesta. 

Ovo nije posledica nekog ranijeg natapanja, ovo je sveže.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Poenta je da vidi odakle curi.

Mozda za pocetak da skines tu parket lajsnu ispod radijatora. Taj citav zid je sumnjiv.

Edited by Paul Gompitz
  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...